Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
zarchiwizowany

#76613

Konto usunięte ·
| było | Do ulubionych
Czytając komentarze do przedstawianych piekielnych historii nasunął mi się chyba najpiekiejniejszy przejaw. A jest nim hejt.

Osobiście wyróżniam dwa rodzaje hejtu:
1. W pracy przez przełożonych (który jeszcze jakoś można wytłumaczyć ale o tym za chwilę)
2. Hejt internetowy

W przypadku tego pierwszego to ci piekielni przełożeni często (choć nie zawsze) są to osoby, które w domu są malutcy przy swojej drugiej połowie i gdzieś swoją frustrację muszą wyładować. Dlatego swoją „władzę” piekielną pokazują podwładnym na zasadzie: „ja w domu nie mam nic do powiedzenia, jestem po prostu nikim dla swojej połówki, za to w pracy mam ludzi pod sobą to ja im pokażę kto teraz rządzi”. Takie postępowanie nie jest wytłumaczeniem, jednak jakoś można to że tak się wyrażę przełknąć.

Najgorszy jest drugi przypadek. Ja rozumiem, że strona „piekielni.pl” zobowiązuje i prócz opisywania sytuacji piekielnych, których dopuścili się na nas inni, lub kiedy to my byliśmy tymi „złymi” (nie z zasady ale z powodu głupoty/nieświadomości innych, kiedy to spokojne tłumaczenie nie zdaje egzaminu) ale też trzeba wyśmiać/zjechać innych bo tak. Hejt internetowy jest banalnie prosty. To czego nie powiedzielibyśmy stojąc z rozmówcą twarzą w twarz łatwo pisze się będąc anonimowym. Czytając komentarze cioć/wujków dobre rady w stylu „trzeba było myśleć wcześniej”, „jak żeś głupi to ucierpiałeś”, „analfabeto jak ty piszesz” (gdzie autokorekta potrafi robić naprawdę niezłe „michałki językowe) i wiele, wiele innych gorszych komentarzy. A kto jest tym „kochanym” hejterem? Ano ludzie sfrustrowani, niezadowoleni ze swojego życia, znudzeni codziennością i w ten sposób poprawiający swój podły nastrój lub po prostu próbujący podnieść swoje tycie ego.

Ludzie na litość boską zastanówcie się zanim coś zhejtujecie!

1. Nie podoba Ci się czyjaś sukienka na zdjęciu to zamknij je zamiast wypisywać jaka paskudna, jak ktoś mógł ją założyć (komuś najwyraźniej się podobała tobie nie musi).
2. Nie podoba ci się jakaś osoba? Nie czytaj o niej, nie obserwuj na portalach społecznościowych – żyj swoim życiem zamiast tej osoby.
3. Nie podoba Ci się czytana tutaj historia? To przerwij czytanie i przejdź do następnej lub zamknij stronę.

Czy naprawdę poziom własnego dowartościowania zależny jest od ilości jadu wylanego anonimowo? Czy cieszy ludzi, że kogoś wyśmiewa/obraża/wyzywa (niepotrzebne skreślić)?
W mojej jakże subiektywnej ocenie internet byłby o wiele milszym miejscem, gdyby ci wszyscy zgryźliwi, sfrustrowani ludzie wyrażali swoje opinie do lustra lub ugryźli się w język (tylko że wtedy mogliby zatruć się własnym jadem).

To tyle ode mnie zapraszam hejterów do używania na mojej osobie, ale zanim to zrobicie zastanówcie się czy powiedzielibyście to samo prosto w twarz i jak Wy byście zareagowali, gdyby ktoś był taki sam wobec was.

Złote przysłowie mówi „Nie rób drugiemu co tobie niemiłe”.

hejt dla hejtu

Skomentuj (16) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -6 (38)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…