Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#77921

~kopieckreta ·
| Do ulubionych
O tym, jak to w rodzinie najlepiej wychodzi się na zdjęciu. Kupiłem samochód od jednego z członków najbliższej rodziny. Stary 18-sto latek, bez wyglądu, zepsuty, bez ubezpieczenia, przeglądu i dokumentów.

Samochód znałem od dawna i szkoda mi się go zrobiło, jak dowiedziałem się, że pójdzie na złom, a że blacha o dziwo bez śladu rdzy wraz z podłogą i progami, to go kupiłem za nieduże pieniądze.

Pojazd naprawiłem, a wierzcie mi, było co naprawiać (po przeliczeniu kosztów naprawy, mógłbym kupić takie dwa w dobrym stanie). Dokumenty odzyskałem, ubezpieczyłem, zrobiłem przegląd i zarejestrowałem. Jeździłem tak około 3 miesięcy, aż do świąt.

Jak co roku wspólne śniadanie wielkanocne, na które przyjechałem właśnie tym samochodem. Dzisiaj rano dostaję telefon od wujka (poprzedniego właściciela).

Ja: Tak, słucham?
W: No cześć młody, słuchaj, ja tak wczoraj popatrzałem na ten samochód i jednak chcę go z powrotem, dorzucę Ci tam stówkę więcej za te naprawy i dzisiaj mi go przywieziesz.
Ja: Po pierwsze, samochód miał iść na złom. Po drugie, za same naprawy zapłaciłem tyle, że mógłbyś kupić dwa takie samochody i musiałbyś jeszcze dopłacić.
W: Nie przesadzaj już, na pewno tyle nie kosztowały te naprawy a samochód jest mój!
Ja: Nie, od momentu podpisania umowy kupna sprzedaży, samochód stał się moją własnością, ja Ci nie kazałem go sprzedawać, mogłeś go sobie naprawić i jeździć, ale dobrze. Spiszemy nową umowę sprzedaży pojazdu, a Ty mi zwrócisz wszelkie koszta, które musiałem z ponieść z tytułu naprawy, rejestracji, ubezpieczenia i odzyskania dokumentów pojazdu. Wszystkie faktury mam.
W: Ty chcesz mnie naciągnąć, pójdę z tym do sądu!

I się rozłączył...
Przed chwilą odwiedziła mnie policja w sprawie kradzieży pojazdu. Otrzymali dowód rejestracyjny do łapy i kopię umowy, sprawdzili i poszli.

Czy to ze mną jest coś nie tak, czy ktoś tu zwęszył niezły interes?

Rodzina

Skomentuj (43) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 382 (390)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…