Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Lunoida

Zamieszcza historie od: 16 lutego 2017 - 23:57
Ostatnio: 30 marca 2018 - 20:34
  • Historii na głównej: 3 z 3
  • Punktów za historie: 435
  • Komentarzy: 2
  • Punktów za komentarze: 10
 

#80515

(PW) ·
| Do ulubionych
Historię dodaję, chcąc nie tylko podzielić się tym, co mnie spotkało, ale również ostrzec Was przed zagrożeniem.

Jakiś czas temu, podczas spaceru po Placu Zamkowym w Warszawie, zaczepiło mnie dwóch mężczyzn. Twierdzili, że biorą udział w jakimś programie i proszą o ocenę ich uśmiechów w skali od 1 - 10. Chcą, aby wypełnić im formularz, wpisując swoje imię i ilość tych punktów.

Dopiero po wpisaniu ilości okazuje się, że panowie są wolontariuszami fundacji ,,Gwiazdeczka" i zbierają pieniądze na chore dzieci. Próbują zmanipulować napotkaną osobę, aby zapłaciła tyle, ile punktów wpisała w tabeli.

Ja nie dałam się nabrać, ale brałam udział w wycieczce zorganizowanej - wiem, że kilka osób dało tym ludziom pieniądze. Oszuści mieli przy sobie nawet dokumenty, udowadniające, że są wolontariuszami fundacji.

Tak jak myślałam, panowie okazali wyłudzaczami. Zaraz gdy miałam możliwość, wyszukałam tę fundację w internecie i skontaktowałam się z nią. Oczywiście moje podejrzenia potwierdziły się, a sprawa jest już na policji.

Przeraziło mnie, jak wiele znanych mi osób dało się na to nabrać. Nie bądźcie następni.

Skomentuj (15) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 94 (118)

#79881

(PW) ·
| Do ulubionych
Biedronka. Stoję przy kasie, grzecznie czekając na swoją kolej. Mam raptem trzy rzeczy. Za mną stoi ON. Gdy nadchodzi moja kolej, ON przekłada swoje produkty przed moje i liczy na to, że wryje się przede mnie.
- Ale kto tu był pierwszy? Kogo mam skasować? - spytał kasjer, biorąc moje rzeczy. Ja klasycznie wybuchłam śmiechem.
Szanownemu Piekielnemu przyznaję Medal Krecika w kategorii "Rycie". Plan nie wypalił, ale plan cwany.

sklepy

Skomentuj (3) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 128 (144)

#77122

(PW) ·
| Do ulubionych
Na fali historii o niesprawiedliwości konkursów i ja zdecydowałam się na opisanie pewnej sytuacji. Niestety, w podstawówce byłam źle traktowana przez rówieśników. Była to banda bachorów, przez ich okrutne zachowanie 4 inne ofiary zmieniły szkołę. Problemem okazali się także niektórzy nauczyciele, którzy zamiast walczyć z przemocą, wzięli w niej udział. Wybitnie złośliwa była dla mnie wychowawczyni małych potworków, uczyła mnie wf i plastyki.

Tak się złożyło, że zajęłam I miejsce w miejskim konkursie plastycznym. Jednak nie zostałam o tym poinformowana. Pani zamiast zabrać mnie na rozdanie nagród, wzięła inną dziewczynę ze swojej klasy. Odebrała ona za mnie dyplom i nagrodę. Oczywiście przekazały mi ją później w szkole, lecz niesmak pozostał. Odebrano mi satysfakcję i przyjemność wynikającą z własnoręcznego przyjęcia nagrody.

Dla mnie, wówczas dręczonej jedenastolatki, odebranie takiej nagrody byłoby czymś wielkim. Podbudowało by mnie i podniosło wiarę w siebie. Szkoda, że pani postanowiła obdarzyć tą przyjemnością inną, lepszą jej zdaniem, dziewczynkę.

Szkoła

Skomentuj (11) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 213 (227)

1