Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Majezon

Zamieszcza historie od: 12 stycznia 2018 - 10:36
Ostatnio: 24 lutego 2018 - 11:55
  • Historii na głównej: 4 z 5
  • Punktów za historie: 646
  • Komentarzy: 12
  • Punktów za komentarze: 99
 
poczekalnia

#81543

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Miałem odpowiedzieć w komentarzach do historii http://piekielni.pl/81477 dwóm użytkownikom zarzucającym mi " szeryfowanie ", " łamanie przepisów " i bycie " wrednym ". Ale tam przeczytaliby tylko oni, może. Poza tym wyszło ciut długawo. Nie tłumaczę się, gdyż uważam, że postąpiłem słusznie i nic nie zmieni mojego zdania.
Tak, czasami łamię przepisy, ot chociażby jak w w/w opowieści, przez zjechanie na pobocze ( tylko przy dobrej widoczności i w dzień ), przez niewielkie przekroczenie prędkości, takie tam duperele. Jeżeli Ty kolego będziesz twierdził, że nigdy tego nie robisz, że jeździśz w 100% zgodnie z kodeksem, to nazwę Cię kłamcą. Tak jeździć się po prostu nie da. Co innego jednak drobne wykroczenia, a co innego próba zabójstwa.
Co do bycia wrednym, przyczynach tej wredoty i rzekomego szeryfowania. Kierowca nie potrafił ocenić sytuacji na drodze, nie miał umiejętności, miał za to ciężką nogę. Bardzo niebezpieczna kombinacja. Dlatego też postanowiłem być wrednie grzecznym i umożliwić mu wyprzedzenie. Dlaczego wpakowałem go na minę, która kosztowała go kilkaset złotych, a może i nawet utratę prawka ?

Organicznie nie znoszę, wręcz nienawidzę kierowców pędzących z prędkościami bliskimi prędkości dźwięku, wyprzedzających na trzeciego, lub czwartego, pod górkę, na zakręcie itd., itp. Krótko mówiąc chcących zamordować mnie i moją rodzinę.
Przejechałem kilkaset tysięcy kilometrów i widziałem wiele czarnych worków. I nie życzę sobie by jakiś inny kierowca oglądał worki, w których będę leżał ja, moja żona i moje dzieciaki.
Wiecie jakie to uczucie gdy mija się taki worek, pełny ? Wiecie co się czuje, gdy z niezapiętego jeszcze wystaje burza blond włosów ? Gdy 300 metrów przed tobą, kierowca jadący z absurdalną prędkością " z nieustalonych przyczyn zjeżdża na przeciwległy pas ruchu " i rozpłaszcza się na drzewie ? I gdy zdajesz sobie sprawę, że od śmierci dzieliło cię 10 – 15 sekund ? Ja wiem, dlatego życzę takim kierowcom wszystkiego co najgorsze, włacznie z bliskim spotkaniem 3 stopnia z żelbetowym słupem.
Wy najwyraźniej nie doświadczyliście takich przeżyć. I niech tak pozostanie.

Skomentuj (11) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 51 (83)
poczekalnia

#81521

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Komentarz byłby zbyt długi, tak więc nawiązując do historii https://piekielni.pl/81442 . Obawiam się, że opisana historia wcale nie jest wyjątkowa. Jest wręcz symptomatyczna dla poziomu polskiego szkolnictwa.
Kilka lat temu miałem okazję przez dłuższy czas obserwować z bliska studentów jednej z prywatnych warszawskich uczelni – takiej z TOP 5. Wiedza ogólna, zasób słownictwa, oczytanie, kultura osobista – grubo poniżej poziomu, jakiego można by wymagać od , bądź co bądź, studentów. Niektórzy wręcz bili rekordy głupoty i ignorancji. Wiadomo, że takie kwiatki bardziej rzucają sie w oczy jako przypadki odstające od normy, wyznaczanej przez zwykłych, ogarniętych studentów, ale wierzcie mi, nie był to niestety tylko margines. Oto kilka tylko przykładów, bo wyliczenie wszystkich zajęłoby mi czas do Wielkanocy.
Terespol leży gdzieś przy trasie na Olsztyn.
Polska graniczy z Niemcami, Czechosłowacją ! i Rosją.
Liechtenstein – zaraza, zaraz. To ten z Krzyżaków.
Wybuch Powstania Warszwskiego - ???
Katyń - ???
Stan wojenny - ???
Delfiny to ryby.
Nigdy w życiu nie przeczytałem żadnej książki, po chooj czytać jak są filmy.
Gierymski, Dali, Poświatowska, Rodin, Kantor, Beksiński, Herbert - kto to ? Nigdy nie słyszałem / słyszałam.
Wyspiański i Witkacy to ta sam osoba.
Batory to zespół metalowy.

Kto tych baranów uczył, w jaki sposób i czego ? Jak te matoły zdały maturę ?

Skomentuj (56) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 41 (93)

1