Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Pillster

Zamieszcza historie od: 5 czerwca 2016 - 20:34
Ostatnio: 22 września 2017 - 19:59
  • Historii na głównej: 3 z 3
  • Punktów za historie: 474
  • Komentarzy: 8
  • Punktów za komentarze: 9
 

#77784

(PW) ·
| Do ulubionych
Anglia. Sytuacja z dzisiaj. Nastolatka chciała kupić pewien niebezpieczny przedmiot, ale ze zrozumiałych powodów nie miała ze sobą dowodu, więc NOŻYCZKI, które chciała nabyć, zostały w sklepie.

Skomentuj (36) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 201 (229)

#77421

(PW) ·
| Do ulubionych
Otrzymałem ostatnio e-mail, w którym ktoś domagał się zwrotu kosztów transportu. Faktura w załączniku wylądowała w koszu, dlaczego, spytacie?

Otóż poniżej znajdowało się pięć linijek ustawy o fakturach, opłatach i pierdyliardzie innych rzeczy, z których wynikało że na podstawie przytoczonych artykułów, faktura nie musi zawierać podpisu ani pieczątki.

Reasumując - mam zapłacić fakturę na 40 złotych bez pieczątki ani podpisu na opłacenie (co było już w samej wiadomości) kosztów transportu. Czego? Nie napisali.

Już sięgam do portfela.

Edit: posypały się głosy na temat tego, że może miałem styczność z firmą z tej wiadomości. Otóż nie - zaczynając od tego, że żadnej firmy w wiadomości podanej nie było, a adresy e-mail nic mi nie mówiły, na fakcie że nie przypominam sobie jakichkolwiek transakcji wymagających faktur/umów/podpisania czegokolwiek i od roku mieszkam w Anglii, kończąc.

Skomentuj (23) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 130 (180)

#76604

(PW) ·
| Do ulubionych
Aż mną trzęsie.

Umówiłem się przez telefon na mieście z handlarzem, mieliśmy się spotkać o ósmej. Miejsce dograne, godzina ustalona. Zachodzę kawałek przed ósmą i czekam.

I czekam.

I czekam.

W międzyczasie próbuję się dostać na gorącą linię jak w telegrze. I z równie marnym skutkiem. Po pół godziny na zimnie i wietrze dałem sobie spokój i zawróciłem do domu.

Nie rozumiem zupełnie zachowania takich ludzi. Umawiam się na konkretne miejsce i godzinę, przychodzę. Nie mogę przyjść, dzwonię. Nie mogę zadzwonić, piszę wiadomość. Nie mogę, trzymam telefon w zasięgu i odbieram.

Dlaczego dla niektórych taka instrukcja jest niewykonalna?

Skomentuj (3) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 143 (173)

1