Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Pillster

Zamieszcza historie od: 5 czerwca 2016 - 20:34
Ostatnio: 21 czerwca 2018 - 15:08
  • Historii na głównej: 4 z 4
  • Punktów za historie: 557
  • Komentarzy: 10
  • Punktów za komentarze: 28
 

#80753

(PW) ·
| Do ulubionych
Szkocja, publiczna biblioteka. Historia w stu procentach autentyczna, gdyby nie przytrafiła się mi, sam bym w nią nie uwierzył.

Krótki rys sytuacji - miałem do wydrukowania karty pokładowe na lot powrotny do domu. Linie lotnicze, z których usług korzystałem, nie pozwalały na to wcześniej niż 36 godzin przed odlotem, a kolega nie miał drukarki. Postanowiliśmy więc udać się do biblioteki.

Sytuacja właściwa: wszedłem do biblioteki i przy wejściu zapytałem gdzie są komputery. Istotnym jest fakt że z marszu wyjaśniłem z czym przychodzę. Druk jednej strony, ile kosztuje i tak dalej. Otrzymałem informacje i zostałem skierowany do jednej z sal gdzie stały rzędy komputerów. Usiadłem przy jednym z nich, zalogowałem się, znalazłem swoja kartę, wciskam 'drukuj'. Wychodzę z salki i wracam do biurka do tego samego Pana Bibliotekarza (PB), który skierował mnie do sali.

Ja: Witam, wydrukowałem potrzebny papier, gdzie mogę go odebrać?
PB: Ale tam się nie da drukować...
Ja: ...?!

Co się okazało. Doszło do awarii, w skutek której komputery straciły połączenie z drukarką. Pan Bibliotekarz o tym wiedział, wyjaśnił co się dzieje, ale świetnie udawał zaskoczonego, ja z kolei zachodziłem w głowę, który z trybików w jego głowie nie zaskoczył.

Ja: To kiedy będzie usunięta ta awaria?
PB: Za dwa dni... może...

Już nie chodzi o awarię, zdarza się. Ale po co kierować kogoś kto chce coś wydrukować do komputera, który drukować nie może i dopiero gdy mleko się wyleje, udawać głupiego?

Nibynóżki opadają.

Skomentuj (1) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 82 (122)

#77784

(PW) ·
| Do ulubionych
Anglia. Sytuacja z dzisiaj. Nastolatka chciała kupić pewien niebezpieczny przedmiot, ale ze zrozumiałych powodów nie miała ze sobą dowodu, więc NOŻYCZKI, które chciała nabyć, zostały w sklepie.

Skomentuj (36) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 200 (230)

#77421

(PW) ·
| Do ulubionych
Otrzymałem ostatnio e-mail, w którym ktoś domagał się zwrotu kosztów transportu. Faktura w załączniku wylądowała w koszu, dlaczego, spytacie?

Otóż poniżej znajdowało się pięć linijek ustawy o fakturach, opłatach i pierdyliardzie innych rzeczy, z których wynikało że na podstawie przytoczonych artykułów, faktura nie musi zawierać podpisu ani pieczątki.

Reasumując - mam zapłacić fakturę na 40 złotych bez pieczątki ani podpisu na opłacenie (co było już w samej wiadomości) kosztów transportu. Czego? Nie napisali.

Już sięgam do portfela.

Edit: posypały się głosy na temat tego, że może miałem styczność z firmą z tej wiadomości. Otóż nie - zaczynając od tego, że żadnej firmy w wiadomości podanej nie było, a adresy e-mail nic mi nie mówiły, na fakcie że nie przypominam sobie jakichkolwiek transakcji wymagających faktur/umów/podpisania czegokolwiek i od roku mieszkam w Anglii, kończąc.

Skomentuj (23) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 130 (180)

#76604

(PW) ·
| Do ulubionych
Aż mną trzęsie.

Umówiłem się przez telefon na mieście z handlarzem, mieliśmy się spotkać o ósmej. Miejsce dograne, godzina ustalona. Zachodzę kawałek przed ósmą i czekam.

I czekam.

I czekam.

W międzyczasie próbuję się dostać na gorącą linię jak w telegrze. I z równie marnym skutkiem. Po pół godziny na zimnie i wietrze dałem sobie spokój i zawróciłem do domu.

Nie rozumiem zupełnie zachowania takich ludzi. Umawiam się na konkretne miejsce i godzinę, przychodzę. Nie mogę przyjść, dzwonię. Nie mogę zadzwonić, piszę wiadomość. Nie mogę, trzymam telefon w zasięgu i odbieram.

Dlaczego dla niektórych taka instrukcja jest niewykonalna?

Skomentuj (3) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 145 (175)

1