Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Revancryl

Zamieszcza historie od: 30 maja 2017 - 12:44
Ostatnio: 7 sierpnia 2017 - 23:11
  • Historii na głównej: 12 z 16
  • Punktów za historie: 1995
  • Komentarzy: 15
  • Punktów za komentarze: 73
 

#79479

(PW) ·
| Do ulubionych
Jakoś teraz w TV było jak właścicielka BMW zastawiła wyjazd straży pożarnej bo poszła na zakupy, ale cóż marka zobowiązuje.

Wczoraj widziałem kolejny taki przypadek. Na jednym z MOP gdzieś w Polsce widzę BMW zaparkowane na dwóch miejscach dla niepełnosprawnych, ale karteczki uprawniającej nie ma.
W każdym razie ja zaparkowałem prawidłowo obok i poszedłem do Maca. Mija ze 20 minut i gdy wracam koło tego BMW stoi Insignia drogówki i wypisują mandacik dla typowego przypakowanego dresa. Może stereotyp, ale jednak coś w tym jest.

BMW

Skomentuj (14) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 141 (179)
zarchiwizowany

#79528

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Kolega z pracy miał dziś dziwną sytuację. Jedzie sobie prawym skrajnym pasem na trzypasmówce. Na liczniku około 50km/h W pewnym momencie ze skrajnego lewego pasa zajeżdża mu drogę wóz i od razu po hamulcach. No i mamy kolizję.
W tym momencie z auta uderzonego wypada 5 Ormian i napada na kierowce " MONEY MONEY" jak krzyczą imigranci.
Kolega już łapie za tel by wezwać policję, lecz byli obok.
Zarejestrowali na ich Video, jak zmienia nagle pas i hamuje na pustej drodze... Brak OC i kierowca bez uprawnień

ludzie

Skomentuj Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -4 (24)

#79324

(PW) ·
| Do ulubionych
Sąsiad posiada dwa samochody. Matiz w wersji Top na dojazdy do pracy i Aston Martin DB9 jako swój wóz. Ma wykupione dwa miejsca w podziemnym parkingu i ok...

No i młodzi gniewni z osiedla stwierdzili, że jest obciach że ich Audi, Nissan GTR, Subaru, Porsche, Ferrari.... itd. stoją obok Matiza, i porysowali cały samochód i nalepili kilka karnych ku...w.
Zapomnieli tylko o kamerach na parkingu. Sprawa w prokuraturze i prośby prawników o dogadanie się, świadczą że sprawcy "leżą".

Jak sam sąsiad stwierdził, zacytuję "Był ojciec (prawnik) gnoja, co mi dziury w masce robił i błaga i daje mi 100tys., bo jego syn na prawo się nie dostanie z wyrokiem".

Sąsiad się nie ugiął, proces w toku.

bogaci

Skomentuj (51) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 217 (237)
zarchiwizowany
Byłem dziś w pewnym Aquaparku i ten park na okres wakacyjny zawiesił bilety całodniowe na karty sportowe oraz za normalnie płacących, na rzecz 3 godzinnych.
Ok było 58zł za cały dzień, jest 20 zł za 3h plus 50gr minuta.
Spowodowane było to tylko tym iż Janusz i Halina plus dzieci do 4 roku za darmo siedzieli od 8 rano do 22 wieczorem.
Teraz krzyczą o ceny..

basen

Skomentuj (2) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -7 (25)

#79059

(PW) ·
| Do ulubionych
Znacie to powiedzenie "Na skrzyżowaniu spotykają się tramwaj, karetka na sygnale i osobówka, i kto ma pierwszeństwo? Jak to kto rowerzysta!"
Dziś byłem świadkiem jak, co i nagrałem na kamerce drogowej, rowerzysta potrąca pieszą.
A teraz jak to było. Skręt w prawo, zatrzymuję się na zielonej strzałce i widzę, że od lewej idą piesi. Ok czekam i nagle z mojej prawej wpada rowerzysta i BUM! Uderzył w jedną osobę, a mianowicie w staruszkę. Uderzenie dość potężne i babcia leży.

Awaryjne i podbiegam pomóc, i jak się okazuje babcia upadając rozbiła głowę i krwawi. 112 i pomoc wezwana, ale międzyczasie rowerzysta, młody chłopak zbiera się i chce odjechać. Razem z innym kierującym powstrzymaliśmy go. Jest po chwili patrol i standardowe pytanie "Co się wydarzyło?".

Wtrąciłem się, iż mam całe nagranie zdarzenia. Biorę laptopa i kartę z rejestratora, i odtwarzam zdarzenie. Ok stwierdził policjant i poprosił o kopię nagrania. W tym czasie karetka zabierała staruszkę z podejrzeniem pęknięcia czaszki jak usłyszałem. W każdym razie rozmowa z rowerzystą... W skrócie

Policjant - Jest Pan winny spowodowania wypadku mandat lub jak poważniejsze to sprawa sądowa. Jest nagranie, a tu jest świadek.
Rowerzysta - Ale czemu winny? Przecież była zielona strzałka, a rowerzysta ma zawsze pierwszeństwo przed innymi.
P - Ma przed kierującymi samochodami jeśli porusza się Pan po ścieżce, a tu jest Pan normalnym użytkownikiem drogi i obowiązują Pana przepisy o ruchu drogowym.
R - Według których rowerzysta ma pierwszeństwo.
P - Sprawa tak czy inaczej do sądu.
Nie wiem jak wy, ale chyba powinno być prawko na rower.

ludzie

Skomentuj (46) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 224 (246)

#79033

(PW) ·
| Do ulubionych
Powiem jak jest w USA jeśli chodzi o policję. A zrobię to może w punktach co najbardziej jest fajne i chyba brakuje w Polsce.

Dzwonisz na 911 i zgłaszasz tzw. przestępstwo w toku to od razu jadą na sygnale i są dosłownie w 3-4 minuty, ale jest duuuużo więcej radiowozów.

Każdy lombard ma obowiązek fotograficznego i słownego opisu każdej rzeczy jaką kupuje i taka baza jest wysyłana do policji.

Śledztwa nie są umarzane z powodu niskiej szkodliwości czy niewykrycia sprawców. Praktyka zero tolerancji zmniejszyła w NY przestępczość o dość duży procent. A co do niewykrycia sprawców, to maja swoje sposoby i typują (portret pamięciowy, ślady DNA itd.) I jakoś dochodzą kto to mógł zrobić.

Ich tajniacy działają zupełnie inaczej, mają dużo większy budżet.

Dla nich ty jesteś ofiarą i Tobie należy się pomoc i wsparcie. Jest to widoczne zwłaszcza w przypadku gdy człowiek zostaje napadnięty i się broni.

policja USA

Skomentuj (20) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 125 (171)

#79015

(PW) ·
| Do ulubionych
Dostałem odpowiedź z korporacji Taxi dot. piekielni.pl/78838.

Muszę przyznać, że odpowiedź mnie rozwaliła.

"Różnice w opłatach za kurs są spowodowane tym, iż kierowca wybiera trasę najszybszą w danych warunkach jazdy”.

Ach, te korki w nocy, cała Warszawa stoi...

A dodam, bo zapomniałem, zapytałem chłopaków, czy jechali inną trasą. I jadą zawsze tak samo, bo jest po prostu wygodnie.

Taxi

Skomentuj (5) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 134 (140)
zarchiwizowany
W końcu lat 80tych XX wieku byłem kilkulatkiem, i gdy jeździłem wtedy na działkę z babcią, to na przystanku, na którym czekaliśmy na autobus wśród wielu innych pasażerów była pewna staruszka z pudełkiem pełnym 1 lub 2 dniowych pisklaków kury.
Zapytała czy chce i jednego puści to pobiegam.
Zgodziłem się i złapałem pisklaka i go dostałem.
W ogródku przez 14 lat mi żyła ta kura ( Klotka jak ją nazwałem)
A czemu o tym piszę?
Bo chyba ze 100 razy słyszałem by ją na rosół przerobić.

ludzie

Skomentuj (4) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -3 (27)

#78938

(PW) ·
| Do ulubionych
Miałem dziś stłuczkę, nic poważnego w moim wozie, małe wgniecenia spowodowane przez utrzymankę w X6.

Otóż pani na linii ciągłej postanowiła zmienić pas i zjechała mi cały prawy reflektor, ale kamerka nagrała.

Stajemy i od razu K i H na mnie lecą, jakim prawem w nią uderzyłem. Cóż, wóz firmowy, to muszę wezwać policję.

Po 20 minutach oczekiwania babka odbiera telefon i po chwili do mnie „sorry, muszę jechać” - i pojechała.

15 minut potem jest drogówka. Pokazuję film i jest wina kobiety, a na pytanie, gdzie sprawczyni, stwierdzili tylko... „Ucieczka z miejsca zdarzenia”.

A czemu o tym piszę?

Podjechał jej mąż/facet/sponsor i prosi o dogadanie się. Otóż jego kobieta albo była po winku albo wypiła potem, bo podczas wizyty policji wydmuchała około 0,6‰, a że odjechała z miejsca zdarzenia, mają uzasadnione podejrzenie, że prowadziła w stanie nietrzeźwości.

Moje uszkodzenia - rysa od połowy drzwi i pęknięty klosz lampy.

pijani

Skomentuj (17) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 152 (180)

#78799

(PW) ·
| Do ulubionych
Na ubezpieczenia dodatkowe. Kupowałem tablet w pewnym sieciowym sklepie z elektroniką. Nie był tani, ale dość wielki ekran i mocny sprzęt. W każdym razie zaproponowano mi ubezpieczenie sprzętu. Ok, czemu nie, 10zł miesięcznie nie problem. No i paniusia mówi ochrona ekranu jak pęknie to od razu nowy sprzęt. Ok, poproszę OWU z wyłączeniami.

Dostaję i tam jeśli chodzi o ekran "Wszelkie uszkodzenia mechaniczne zawarte w pkt X &X regulaminu". No to proszę o ten regulamin. A paniusia, iż jest dostępny do wglądu w centrali w Krakowie. Cóż zrezygnowałem z ubezpieczenia ekranu, ale poszperałem i dotarłem do tego regulaminu.

Opiszę wyłączenia: upadek, uderzenie, zarysowanie, nakłucie, zginanie, złamanie, naruszenie spójności poprzez wprowadzanie ciała obcego (What???). Innymi słowy tylko jeśli siła wyższa spowoduje pęknięcie, to ubezpieczenie działa.

ubezpieczenia.

Skomentuj (19) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 124 (142)