Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Ursueal

Zamieszcza historie od: 3 września 2016 - 3:27
Ostatnio: 21 czerwca 2018 - 17:45
  • Historii na głównej: 36 z 43
  • Punktów za historie: 8430
  • Komentarzy: 150
  • Punktów za komentarze: 813
 
[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 4) | raportuj
25 maja 2018 o 21:00

@Iceman1973: To samo podejście w sprawie jakichkolwiek roszczeń prezentuje bardzo wiele firm i instytucji. Kiedyś okazało się, że moje miejsce w samolocie zostało sprzedane 2 razy i niestety to ja byłam tym człowieczkiem, który nie poleciał. Linie lotnicze dopiero za trzecim(!) razem uznały, że jednak nie zostałam odpowiednio potraktowana. Towarzystwa ubezpieczeniowe najlepiej od razu ciągnąć do sądu - wtedy natychmiast proponują ugodę, bo szkody wizerunkowe mogą być większe niż nawet najwyższe należne przy sprawie odszkodowanie.

[historia]
Ocena: 14 (Głosów: 18) | raportuj
25 maja 2018 o 20:44

@KatzenKratzen: Skromny prezent jest wyrazem wdzięczności za włożenie w swoją pracę więcej serca niż wynika to jedynie z nałożonych na siebie obowiązków. I tak, katechetka mogła uznać, że robi tyle, ile się od niej wymaga w ramach misji biskupiej i programu, nie przejmując się ani trochę ciepłem, serdecznością i budowaniem atmosfery zaufania i zadumy wśród dzieci - bo za to już pensji nie dostaje. Ale postarała się, żeby myśleć sercem i ludzką przyzwoitością, a nie zakresem obowiązków, więc może dostać od rodziców i dzieci prezent - w sensie, od rodziców kwiaty, a od dzieci trud włożony w wyrecytowanie okolicznościowego wierszyka. W ten sam sposób w moim roczniku komunijnym potraktowaliśmy katechetę i księdza - kwiaty (chyba po 3 albo 4 na głowę, żadnych wielkich bukietów), ksiądz dostał piosenkę wyśpiewaną przez dziecięcy chórek (po latach wspominam to jako uczynienie człowiekowi wielkiej krzywdy, bo nawet nie mógł uszu zatkać) i malunek przedstawiający nas wszystkich, jego i Jezusa w niebie na chmurkach (powinniśmy z tyłu dokleić skierowanie na terapię z powodu szoku pourazowego po obejrzeniu bohomazu), a katecheta jakąś książkę religijną, z której się ucieszył, widać kupował ją ktoś, kto wiedział, co ten lubi. Składki były, ale jakieś bardzo skromne, groszowe historie, bo to wszystko razem nie kosztowało nawet 80 zł - w rozkładzie na ponad 70 dzieciaków.

[historia]
Ocena: 14 (Głosów: 26) | raportuj
25 maja 2018 o 20:32

@SaraRajker: Za sakramenty płaci się od zawsze. :P Kiedyś płacono jajkami, mięsem albo odrobkiem na księżym polu, ewentualnie sprzątaniem kościoła lub prasowaniem ornatów. Dzisiaj płaci się niemal wyłącznie gotówką. Ksiądz sakramentu udzieli za darmo, ale sakramentalia same mu z nieba nie spadną. Ponoszenie ofiar na rzecz praktyk religijnych jest wpisane w bycie jednostką religijną.

[historia]
Ocena: 8 (Głosów: 12) | raportuj
16 marca 2018 o 13:52

Przypomniał mi się wywiad z pacjentką na praktykach. Kobieta w kółko powtarzała "Boli mnie, no przecież mówię, że mnie wszystko boli!" Co ją boli? WSZYSTKO. Jak ją boli? BARDZO.

[historia]
Ocena: 3 (Głosów: 9) | raportuj
8 marca 2018 o 8:56

Medal, niestety, ma dwie strony. Listonosze w ostatnich latach dostali po tyłku gorzej niż Brazylijczycy w wojnach gangów. Zarząd staje na głowie, żeby im jak najbardziej obciąć pensje przy jednoczesnym zwiększeniu obciążeń i zwyczajnie w tym zawodzie już nie opłaca się pracować. Dół drabinki doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że placówki pocztowe są idiotycznie likwidowane, te, które się ostały nie mają odpowiedniej załogi, badziewie na pocztach nie jest nikomu potrzebne, a przesyłki są za drogie na kieszeń przeciętnego Polaka, listonoszy jest za mało i są robieni w ch*ja na każdym zawodowym kroku przez ludzi, którzy każą im tyrać. Tylko dół nie ma absolutnie żadnego wpływu na decyzje w tej pseudofirmie. Poczta Polska stała się doskonałym przykładem niezwykle wypaczonej kultury korporacyjnej. Obraźliwie niskie pensje, które w absolutnie żaden sposób nie zachęcają do rzetelnej pracy, brak jakiejkolwiek przyszłości zawodowej i nieustanne dostawanie po dupie od przełożonych oczko wyżej w hierarchii, którzy są tak samo dymani przez odległych w standardach rzeczywistości decydentów z Jaśnie Zarządu sprawiają, że w tej branży żaden normalny, trzeźwo myślący, uczciwy i kierujący się choćby szczątkowym etosem pracy człowiek nie będzie chciał się znaleźć. Dlatego właśnie listonosz w naszym kraju stał się awizonoszem. Powód pierwszy - ci, którzy chcieliby pracować rzetelnie i uczciwie, ale mają szacunek do siebie porzucą pracę przy pierwszej możliwej okazji. Serio, Biedronka daje o wiele lepsze warunki niż poczta. A jak nie odejdą z przeróżnych powodów, to zaczną kombinować, żeby się prześlizgnąć nad linią najmniejszego oporu, bo inaczej zwyczajnie się nie opłaca. Powód drugi - ci, którzy się ostaną, mają w dupie jakość wykonywanej pracy, bo wiedzą, że i tak trudno będzie ich zastąpić - każdy lepszy od nich albo nie zgłosi się do pracy, albo z niej odejdzie w trymiga i Poczta będzie skazana na nygusów.

[historia]
Ocena: 12 (Głosów: 12) | raportuj
4 marca 2018 o 20:37

@Drago: Też kupuję ubezpieczenie przed wyjazdem na narty albo na jakąś bardziej intensywną wycieczkę górską. Chyba każdy rozsądny człowiek tak robi, kosztuje to kilkanaście złotych, a przewrócić się w górach i na nartach bardzo łatwo.

[historia]
Ocena: 2 (Głosów: 2) | raportuj
19 lutego 2018 o 17:49

@Lolitte: Przy opisywaniu reakcji na zapach gumy do żucia właściwa identyfikacja alergenu jest kluczowa. :P

[historia]
Ocena: 2 (Głosów: 4) | raportuj
18 lutego 2018 o 16:33

@Fomalhaut: Poddać nie, ale przeprowadzić aborcję farmakologiczną na sobie już tak - vide np. niedawny artykuł w "Wysokich Obcasach". Piekielne jest to, że trzeba wykorzystywać lukę prawną, bo legalność samodzielnej aborcji farmakologicznej jest jedynie luką, a nie uregulowaniem przepisami tej sprawy.

[historia]
Ocena: 28 (Głosów: 38) | raportuj
17 lutego 2018 o 23:34

Nie dziwi mnie to w najmniejszym stopniu. Z czasów pierwszych praktyk szpitalnych pamiętam nieco zwichrowaną religijnie panią, która na wieść o konieczności umycia się przed zabiegiem zareagowała paniką i stanowczym oporem, argumentując, że to godzi w jej uczucia religijne. Pani zaczytywała się literaturą religijną, ale celowała wysoko - teksty średniowiecznych świętych. Tam przeczytała, u któregoś z ascetów-myślicieli, że mycie częstsze niż kilka razy w roku chyba jest drogą wiodącą do potępienia, ponieważ rozwija próżność, a próżność to grzech główny. Od pani capiło na półtora metra. Nie dała się przekonać w żaden sposób, dopóki ksiądz kapelan nie przyszedł i nie zapewnił jej, że z potrzeb zdrowotnych na pewno może udzielić jej dyspensy. A teraz niespodzianka. Pani nie była w żaden sposób "niedoumysłowiona". Przeciwnie, miała doktorat z fizyki (aż sprawdziliśmy). Wygląda na to, że stereotypy o niedomytych ścisłowcach czasami lubią chodzić na dwóch nogach. ^^

[historia]
Ocena: 7 (Głosów: 9) | raportuj
17 lutego 2018 o 22:57

@rodzynek2: Konieczność utrzymania grupy + dawanie zaocznym wymagań obejmujących 65% materiału studiów dziennych.

[historia]
Ocena: 6 (Głosów: 14) | raportuj
17 lutego 2018 o 11:58

@Limek: Z medycznego punktu widzenia "alergia na miętę" nie ma sensu, ponieważ alergenem powinna być substancja, ewentualnie tych substancji konfiguracja, tutaj występująca w określonej części rośliny. Ludzie są uczuleni np. na pyłki brzozy i dostaną kataru siennego, ale jak będą siedzieć na ławce z brzozowego drewna, to im nic nie będzie. Autor może być uczulony na mentol, ewentualnie na olejek miętowy, ale "na miętę" oznaczałoby, że korzeń ziela jest dla niego niebezpieczny, a w coś takiego nie uwierzę.

[historia]
Ocena: 3 (Głosów: 3) | raportuj
17 lutego 2018 o 11:50

@boliszowa: To rozporządzenie jest olewane jak Polska długa i szeroka. Widać to w każdym aspekcie - religia w środku lekcji, etyka albo o 7, albo po 16, religia 2 razy w tygodniu, etyka raz na miesiąc, religia odgórnie ujmowana w planie lekcji, o etykę trzeba się dowiadywać specjalnie... W mojej podstawówce na etykę chodziły 2 osoby. Moja matka była przez chwilę w radzie rodziców i to ona załatwiała tę etykę z dyrekcją, mówiła, że szkoła broniła się rękami i nogami przed organizacją tych lekcji, bo "co to za problem wysłać dziecko do świetlicy".

[historia]
Ocena: 8 (Głosów: 8) | raportuj
17 lutego 2018 o 11:47

@krzychum4: Takiego wała. Powinien być papier, że dzieciak ma być zapisany, a nie wypisany. Tylko szkoły mają prawo w dupie.

[historia]
Ocena: 5 (Głosów: 5) | raportuj
17 lutego 2018 o 11:45

@I_m_not_a_robot: Ksiądz nie może oddzielać swojej wiary i powołania od czegokolwiek. Na tym polega specyfika bycia kapłanem i do takiej właśnie postawy życiowej jest przygotowywany w seminarium. Ogólnie w przepisach nie ma formalnego zakazu prowadzenia etyki przez kapłanów określonego wyznania (bo możliwa jest sytuacja, kiedy etykę będzie prowadzić nie ksiądz, ale batiuszka). Można z nich wyciągnąć jedynie pośredni wniosek, że taka sytuacja jest niepożądana, ponieważ nauczyciel etyki powinien być neutralny światopoglądowo i wyznaniowo w trakcie pracy, a fakt bycia kapłanem chrześcijańskim, ze względu na założenia dogmatyczne tej religii i oczekiwaną postawę oraz zachowanie duchownych tudzież wyraźną misję biskupią/etc. do nauczania i wychowywania w duchu wyznaniowym może stać w sprzeczności z oczekiwaniem neutralności. Niemniej jednak, wyraźnych uregulowań prawnych brak, podobnie jak jednoznacznej praktyki organów odpowiedzialnych za respektowanie przepisów dotyczących nauczania religii i etyki w szkołach (albo, mówiąc wprost - poszanowania tych przepisów).

[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 6) | raportuj
17 lutego 2018 o 11:38

@Limek: Tjaaaa, ciekawe, jak poczuje się klient, kiedy jego adwokat wyleci z sali za obrazę sądu. :D

[historia]
Ocena: 9 (Głosów: 11) | raportuj
17 lutego 2018 o 11:24

@maat_: I woda z obniżoną zawartością monotlenku diwodoru.

[historia]
Ocena: 2 (Głosów: 2) | raportuj
14 lutego 2018 o 21:50

@KatzenKratzen: Po zobaczeniu jej motywacji i zapału do pracy wątpię, żeby jej się chciało - ona chyba w ogóle nie myśli o jakiejkolwiek pracy... Poza tym, nie wydaje mi się, żeby jej ojciec tak samo zapatrywał się na wywalenie z portfela kilkunastu tysięcy na warunki dla córki w drodze do dyplomu (mimo wszystko, dla miażdżącej większości medyków, dentystów i farmaceutów dziecko, które po rozpoczęciu takich studiów nie dało rady ich skończyć to po prostu wstyd przed rodziną i znajomymi) i wyłożeniem kwoty sześciocyfrowej na zabawkę dla dorosłego dziecka. Bo taki gabinet byłby tylko zabawką, która nie miałaby szans się zwrócić (chyba że dziewczyna ograniczyłaby się do roli właścicielki gabinetu i zatrudniała tam innego stomatologa, ale to już tworzenie za mało prawdopodobnych wersji wydarzeń).

[historia]
Ocena: 6 (Głosów: 6) | raportuj
14 lutego 2018 o 21:40

@maat_: Patrz, ja też jestem lekarzem i też wiem, jak to wygląda. ;P

[historia]
Ocena: 12 (Głosów: 12) | raportuj
14 lutego 2018 o 13:33

@elfia_luczniczka: "Niech pani pisze do ministerstwa, bo zapomnieli prawo do cudów dodać do przepisów!"

[historia]
Ocena: 6 (Głosów: 8) | raportuj
14 lutego 2018 o 13:28

@maat_: NFZ wielokrotnie powtarzał, że za procedury dla ZHDK zapłaci nawet mimo skończonego kontraktu. ;)

[historia]
Ocena: 5 (Głosów: 7) | raportuj
14 lutego 2018 o 13:26

@suonick: W czwartej klasie szkoły podstawowej raczej nie naucza się o polikondensatach i aminokwasach. ;)

[historia]
Ocena: 20 (Głosów: 20) | raportuj
14 lutego 2018 o 0:37

@Daphneblake: Warszawski uniwerek "magiczny" ma jedną, świętą zasadę - możesz mieć milion warunków, póki jesteś w stanie za nie płacić. Sama powtarzałam immunologię, z anatomią spora część moich kolegów pieprzyła się do III roku, a ile osób karnie płaciło za waruneczek z farmakologii, to już nawet nie liczyłam. Niby są jakieś limity i obostrzenia, niby ktoś musiał w pewnym momencie zapłacić krocie za powtarzanie całego roku, ale bywali i tacy szczęściarze, którym udało się dostać wpis na kolejny rok "w drodze wyjątku".

[historia]
Ocena: 17 (Głosów: 17) | raportuj
13 lutego 2018 o 23:59

@KatzenKratzen: Dam sobie uciąć parę kończyn, że ani leczyć, ani badać nie będzie, bo to, że dobrnęła do IV roku to tylko zasobność portfela i - w mniejszym, nawet dużo mniejszym stopniu - układy między dziekanami wydziałów, ale całych studiów raczej nie skończy z takimi ogonami.

[historia]
Ocena: 14 (Głosów: 16) | raportuj
13 lutego 2018 o 23:57

@Day_Becomes_Night: W moim liceum matury z obleganych przedmiotów (polski, matematyka, angielski, chemia właśnie) pisaliśmy na sali gimnastycznej w 150 kilka osób i na końcu sali ściągać się, niestety, dało. Są szkoły średnie kształcące typowo pod medyki właśnie, gdzie wszyscy albo prawie wszyscy zdają zestaw biologia - chemia - fizyka i możliwe, że piszą w podobnych warunkach. Komisja zwyczajnie nie jest w stanie patrzeć w jednym momencie na wszystkich.

[historia]
Ocena: 1 (Głosów: 11) | raportuj
17 listopada 2017 o 21:10

@Iras: A usiądź w metrze obok takiej, to patrzy jak na rozgniecioną wesz, bo śmiałaś obok niej się pojawić, a przecież ona wiezie siebie i cały swój majestat, który też musi siedzieć.

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna »