Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Woltarix

Zamieszcza historie od: 18 marca 2017 - 17:49
Ostatnio: 5 kwietnia 2017 - 15:56
  • Historii na głównej: 2 z 3
  • Punktów za historie: 394
  • Komentarzy: 15
  • Punktów za komentarze: -12
 

#77782

(PW) ·
| Do ulubionych
Z racji tego, że kilka dni temu zostałem osobą pełnoletnią, postanowiłem jak najszybciej oddać krew. Zachodzę do Centrum Krwiodawstwa, załatwiam wszystkie sprawy i wskakuję na fotel.

Podchodzi do mnie [P]iguła (inaczej nie da się opisać, dosłownie emanowała negatywnością) i "wysyła" komendy:

[P] - Siadać! Wyprostować! Podnieść!
[J] - Którą mam podnieść?
[P] - Prawa mówię! Powtarzać CZEBA? (czeba zostało wykrzyczane prosto w twarz).
[J] - Nie wystarczy, że obrócę wnętrzem do Pani?
[P] - NIE!

Lekko zrezygnowany podaję Pigule swoją ręczynę, a ona łapie w żelazny chwyt i zaczyna gnieść i uderzać otwartą dłonią w całe przedramię.
[J] - Może Pani trochę delikatniej? Zaczyna mnie to boleć.
[P] - NIE MOGĘ!

Po kolejnych paru uderzeniach Piguła stwierdza, że żyłę już widać i zaczyna proces wprowadzenia igły. Pominę już pozostałe komendy i szczekanie na mnie, i przejdę do kulminacji.

Piguła wkłuwała się 9 razy! Za każdym razem nie trafiała w żyłę. Przy 8 razie krew już sączyła się z dziurek, co nie przeszkodziło jej narzekać jaką to ja mam rzadką krew, leje się jak woda. W końcu trafiła w żyłę, poruszała na boki (bolało jak cholera), stwierdziła że gotowe i zabrała się w siną dal, zostawiając mnie ze strużkami krwi cieknącymi z ręki. Inny pacjent dał mi chusteczki, żebym wytarł i tamował krew.

Oddanie tych 450ml (albo 1 litra, nie wiem ile upłynęło ze mnie) zabrało mi 30 minut i dodało parę wielkich sińców. Teraz przynajmniej wiem na przyszłość kogo unikać w RCK.

Krwiodawstwo

Skomentuj (28) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 175 (Głosów: 249)
zarchiwizowany

#77689

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Witam.

Dzisiaj wracając ze szkoły zostałem zwyzywany w autobusie przez jakiegoś dziadka od pedałów, gejów i homofobów (chyba nie widział sprzeczności w tym połączeniu).

Zostałem tak okrzyknięty z powodu długości włosów moich jak i moich towarzyszy, choć w moim przypadku nie sięgają mi nawet do ramion, ale pseudo-kucyka da się stworzyć. Dziadzia zaczął się rozkręcać, że za jego czasów to byli albo łysi, albo na jeża i jął kontynuować swoją litanię tym, że długowłosi to pedały, geje i homofoby bez honoru, którzy na wojnie od razu się poddają dla przeciwników.

Lekko mnie zdenerwował, bo nie znoszę jak ktoś jeździ po moich znajomych więc piekielnie zapytałem się go czy w Auschwitz żył, że byli tylko łysi i na jeża. Dziadek się zasapał i zamilknął, a my jechaliśmy w nieprzyjemnej atmosferze.

Dziadek

Skomentuj (15) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -7 (Głosów: 29)

#77606

(PW) ·
| Do ulubionych
Ostatnio byłem u lekarza kontynuować leczenie kontuzjowanej nogi i opiszę w jaki sposób została uszkodzona.

Posiadam ja psa, a raczej bydle (nazywane tak przez około 80% znajomych). Jest to mieszaniec mastiffa z nie wiem czym, bo właściciel, od którego przyjmowałem go za szczeniaka nie chciał nic powiedzieć. No ale trudno się mówi. Stał się członkiem rodziny i jest gdzieś na poziomie brata, którego nie miałem.

Moje bydle jest wielkie, rozpędza się jak lokomotywa (z poziomu ślimaka do tura, w sumie dyszy tak samo), lubi zabawy i nie znosi psów. Tu należy podkreślić, że do suk podejdzie i tyle , a na psy rzucał się od razu z pianą na pysku i nie da się go opanować. Po dłuższym czasie szkolenia jestem w stanie go uspokoić komendą oraz trzymać jeśli się szarpie, ale kiedy inny pies podejdzie to nie da się go kontrolować.

Dla bezpieczeństwa wyprowadzam go z samego rana i późnym wieczorem w kagańcu.

Po tym przydługim wstępie, pora przejść do problemu. W niedzielę stwierdziłem, że bydle z racji swojego wzorowego zachowania (upolował 4 krety) zasługuje na nagrodę, a mianowicie kość wołowa i pół dnia spaceru po lesie i polach. Jak z kością nie było problemu to ze spacerem katastrofa.

Będąc w środku lasu bydle coś wyczuło. Z racji tego, że w owym lesie jest mnóstwo zwierzyny (Jelenie, sarny, dziki) myślałem, że tylko poczuł zapach. Ale gdyby tak było, to bym tutaj nie pisał. Zaraz doszedł mnie dźwięk szczekania i przywoływanie psa. Podszedłem do swojego bydlęcia (w lesie biega luźno coby mi ręki swoim ciągnięciem nie urwał), zapiąłem go i zacząłem iść w kierunku domu kiedy nagle wyskoczył owczarek kaukaski (kto nie wie co to za rasa już tłumaczę: psy te są wielkie, włochate, a nietresowane są niebezpieczne z racji swoich gabarytów i skłonności do dominacji, dlatego są odradzane nowicjuszom).

Oczywiście bydle (moje) zaczęło się jeżyć, drugie bydle tak samo. Próbuje uspokoić swojego psa i w tym momencie przybiega właścicielka kaukaza. Babka mniejsza i chudsza ode mnie (A ja mam zawrotne 1.73 przy 65 kg). W przerwach między uspokajaniem psa mówię kobiecie, żeby zabrała kaukaza bo zaraz się pogryzą (moje bydle nie miało kagańca - też w nagrodę i wiem, że jest to głupie), a ona twierdzi, że tylko się drażnią!

Co z tego, że jeden na drugiego patrzy z żądzą mordu a ja już bydle trzymam przy szyi. Babka łaskawie podchodzi do kaukaza, wyjmuje z kieszeni smycz (czyli musiała go puścić luzem) i zapina psa. W tym momencie psy jak na komendę rzuciły się na siebie, a ja pociągnąłem swojego do tyłu, łudząc się że to pomoże. Zamierzenie niby dobre tylko nie przemyślałem jednego: że kaukaz obierze bliższy cel.

Po wykonaniu mojego genialnego planu zostałem rzucony na ziemię, a kaukaz ugryzł mnie w udo (chociaż mógłbym użyć tutaj wulgaryzmu, który bardziej jest na miejscu). Krzyk jaki się ze mnie wydostał chyba pół gminy słyszało. Kaukaz mnie ciągnie, ja wyję z bólu, bydle skacze na kaukaza, a babka płacze.

To był chyba pierwszy raz, kiedy cieszyłem się, że bydle tak nienawidzi samców. Nie dość że zaczął go gryźć gdzie popadnie, to jeszcze zrzucił go ze mnie. Odczołgałem się trochę, wyciągnąłem gaz pieprzowy (miałem go zamiast noża) i rozpyliłem w stronę psów. I tyle pamiętam.

Obudziłem się w szpitalu już po operacji. Lekarz, który mnie zszywał przyznał, że pierwszy raz widział taką ranę spowodowaną przez psa. Zacząłem zadawać pytania i się dowiedziałem:

Psy uciekły w siną dal, bydle wróciło do domu, a kaukaz nie wiadomo. Babka zadzwoniła po pomoc i przetransportowali mnie z marszu na salę operacyjną przez ryzyko zakażenia.

Ze szpitala wyszedłem po tygodniu o kulach. Sprawę skierowałem do sądu. Okazało się, że babka nie miała papierów zezwalających na utrzymanie kaukaza, więc został jej odebrany. Nie wiem czy go uśpili czy dali na jakąś resocjalizacje.

Tak więc minęło od tej sytuacji już z 5 miesięcy, a noga wciąż jest leczona.

Pies

Skomentuj (74) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 227 (Głosów: 279)

1