Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

jeremyxfile

Zamieszcza historie od: 6 stycznia 2017 - 4:49
Ostatnio: 27 lutego 2017 - 15:14
  • Historii na głównej: 2 z 3
  • Punktów za historie: 570
  • Komentarzy: 4
  • Punktów za komentarze: 8
 
poczekalnia

#77281

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Gatunek ślubne z racji owego etapu.

Kto organizował wesele wie jak niebotyczne są to koszta, kto nie miał jeszcze tej przyjemności, nie spodziewajcie się zaoszczędzić jeśli chcecie mieć je dobrze przygotowane.

Ale nie o tym. Z racji, że ślub wedle tradycji odbędzie się u przyszłej małżonki, a droga dla mojej rodziny to jakieś 300km z hakiem, zarezerwowaliśmy hotel dla wszystkich moich gości, od tak, ignorując koszta, w ramach miłego gestu, choć z grup ślubnych jak widzę rzadko kto się tym przejmuje na zasadzie chcecie spać to sami sobie wynajmijcie pokój.

Wydawało by się, że gdy wszystko jest podane na tacy, w tym możliwość przespania się dosłownie wchodząc schodkami na piętro, ludzie będą zadowoleni.

Otóż nie. Mało. Aż dziw jak wygodniccy i roszczeniowi stali się ludzie. Sezon zaproszeniowy w trakcie to już dużą część mamy za sobą. Absolutnie wszyscy oczekują wynajętego transportu na miejsce i z powrotem. Wszyscy. Nie było nawet jednej osoby która nie była by zdziwiona owym właśnie brakiem, zastąpionym przez noclegi.

Ludzie oczekują nie zaproszenia na ślub, ale najwidoczniej urządzenia mini wakacji, zawieź, nakarm, daj się napić i wybawić, potem przespać, a na koniec przywieź z powrotem, najlepiej pod sam dom.

Rozumiem gdyby to było kilkadziesiąt lat temu, gdzie transport naprawdę był ciężki do ogarnięcia i marnej jakości. Ale teraz mamy pociągi, busy, autobusy, klasy premium jak ktoś potrzebuje wygodniejszej poduszki pod tyłek, samochody, na upartego idzie sobie nawet szofera znaleźć.

Pomyśli ktoś, że jak mogę się oburzać, niektórzy nie mogą bo choroby, bóle, starość. Otóż nie. Wszelaki wiek, rodzina, znajomi, kumple, sąsiedzi, wszyscy zdrowi, chodzący, a jednak odpowiadający zdziwieniem na brak podwiezienia tyłka.


P.S. Przypomniała mi się jeszcze anegdota, gdzie któryś z gości rzucił oburzony, że jak transportu nie będzie to on nie przyjedzie. Nie powiem który palec mentalnie mi się otworzył. Nie był odosobnionym przypadkiem.

Tak że tego, honor w tych czasach powoli ustępuje wygodzie, a wymagania wobec innych tylko rosną.

ślub

Skomentuj (8) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 100 (Głosów: 100)

1