Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

meszuger

Zamieszcza historie od: 19 czerwca 2012 - 9:36
Ostatnio: 31 sierpnia 2017 - 12:44
  • Historii na głównej: 21 z 21
  • Punktów za historie: 5468
  • Komentarzy: 26
  • Punktów za komentarze: 159
 

#79631

(PW) ·
| Do ulubionych
Mamy taki wesoły sklep na osiedlu...

1) Kup jogurt, drugi za 1 grosz.
Fajnie, biorę dwa. Poza nimi jeszcze kilka rzeczy w koszyku. Płacę, dziękuję, oho! Na paragonie jak byk pełna cena za oba jogurty, więc wracam do kasy i pytam, o co chodzi?
[P]ani [Sprzedająca]: Bo ta promocja jest od jutra.
[Ja]: To ja dziękuję, nie kupuję (oczywiście informacji ani widu, ani słychu, że od jutra)
[PS] z dziką satysfakcją w oczach pokazuje mi na napis nad kasą głoszący: "nie przyjmujemy zwrotów produktów mlecznych".
Ojoj, po dłuższej wymianie zdań z kierownikiem sklepu w końcu udało się oddać. Czy w ogóle można zamieszczać takie informacje?

2) Dobra data to oblata
Kupuję sok jednodniowy marchewkowy, płacę i otwieram jeszcze na terenie sklepu. Coś sykło i już czuję - skiśnięty jak nic! Wracam do kasy i pokazuję babie, że cuchnie, oddaję.
[PS]: To jest produkt otwarty, nie przyjmujemy!
[JA]: Ale to jest zepsute!
[PS} (bierze do ręki): Ale ma dobrą datę (do jutra), więc niestety...
Znowu wezwany kierownik. Kasę oddali.

3) Kilo bananów
Notorycznie przy zakupie czegokolwiek na wagę panie nabijają cenę jak za kg. I tym samym za dwa banany płacę np. 7 złotych. Oddają oczywiście, ale z łaską.

4) Promocja - jednak nie
Jest na coś promocja, powiedzmy na czipsy. Biorę, płacę. Oj, za drogo, miało być 3,99, a jest 6,49.
[PS] Bo ta promocja jest na inny smak
[Ja] Ale to nigdzie nie jest napisane! Promocyjna cena pod wszystkimi!
[PS] To musi pani poczekać...
I dzwoni tym dzwonkiem wzywającym władzę sklepu, w międzyczasie obsługuje 5 innych osób, a ja czekam na kierownika, żeby mi oddał moje 2,50.
Z tej historii jest choć tyle dobra nauczka, że następnego dnia dopisano "dotyczy smaku cebulastego".

Oj by się robiło zakupy gdzie indziej, ale najbliżej do domu, czynne do 23 i umówmy się, czasem naprawdę wygodniej...

zakupy żabka promocje

Skomentuj (23) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 166 (186)

#79398

(PW) ·
| Do ulubionych
Zostałam dzisiaj poproszona przez męża swojej koleżanki, żebym "zorganizowała" mu papier. Czyli wyniosła z pracy.

Nie jestem aż tak święta, żebym nie mogła jednej ryzy A4 wziąć, bo akurat jest taka potrzeba. Spoko, może mu sklep zamknęli czy coś...

Ale propozycja była bardziej złożona. 3 ryzy konkretnego papieru raz na dwa tygodnie - on sobie będzie po to przyjeżdżał, nie muszę mu nosić (łaskawca!).

Odmówiłam. I nie wiem, jak to skomentować.

papier złodziej

Skomentuj (46) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 203 (249)

#79205

(PW) ·
| Do ulubionych
Dużo ostatnio historii o OLX. Moja krótka. Czekoladowa, choć nie, buraczana!

Postanowiliśmy się w pracy pozbyć drukarki atramentowej - działającej, całkiem niezłej firmy. Wystawiliśmy na OLX za darmo, a w zasadzie "za czekoladę" - dokładnie tak napisaliśmy. Dorzuciliśmy nawet jeden tusz, niech ktoś skorzysta, nam się już nie przyda.

Odzew był natychmiastowy. Przyjechał pan, obejrzał, spakował do swojego błyszczącego niebieskiego subaru (celowo to piszę!), po czym na moje pytanie o czekoladę, uśmiechnął się "serio?", poszedł do auta, wrócił i wręczył mi otwartą, do połowy już zjedzoną, małą paczkę m&msów.

burak subaru czekolada

Skomentuj (11) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 232 (242)

#78277

(PW) ·
| Do ulubionych
Sytuacja sprzed 10 minut.

Drogą rowerową jedzie sobie na pięknym miejskim rowerze puszysta dziewczyna. Nagle wyprzedza ją "mistrz kierownicy" odziany w dżinsy, białe adidaski i bluzę, na rowerze po młodszym bracie z komunii, z krzykiem "pedałuj gruba, pedałuj!" i w tym momencie, zaaferowany dogryzaniem biednej dziewczynie, jebudu! Wjechał w przystanek! Dziewczyna przejęta zsiada z roweru, podchodzi z pytaniem, czy nic mu się nie stało, na co włącza się starszy pan, który na przystanku stał:

"Ani mi się waż mu pomagać, chamowi! Sam się wypie*dolił, sam się teraz ogarnie".

Aż miło! :-)

rower cham przystanek

Skomentuj (16) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 486 (498)

#78225

(PW) ·
| Do ulubionych
Zdaję sobie sprawę z tego, że ludzie stają pod hipermarketami na kopertach dla niepełnosprawnych, nie posiadając do tego żadnych uprawnień. To jest przykre, nie w porządku, generalnie niefajne. Ale czasami się zdarzy, że na kopercie stanie ktoś, to jest naprawdę niepełnosprawny... I tak też było tym razem.

Krótka historia o strażniku parkingu.

Pojechałam na zakupy ze znajomą, powiedzmy Anetką. Znajoma chora na RZS, w stawach powykrzywiane ręce. Może na pierwszy rzut oka nie widać, ale jednak - kto ją zna, ten wie i widzi. Stanęła na kopercie, kartkę z uprawnieniem ma za szybką, wszystko ok. Poszłyśmy na zakupy.

Wracamy. A raczej ja wracam, bo Anetka chodzi powoli. Ja niosłam jej siatki, miałam kluczyki do samochodu. Otwieram, pakuję zakupy i nagle, zza pleców wyrasta Strażnik Parkingu. Nie jakiś tam ochroniarz, zwykły klient sklepu, który postanowił się popastwić:

[S]trażnik [P]arkingu: Oho! Dzwonię na policję!
[Ja]: Ale dlaczego?
[SP]: Pani nie jest niepełnosprawna, a stoi na miejscu dla niepełnosprawnych!
[Ja:] A nie widzi pan, że za szybką jest karta uprawniająca do postoju w tym miejscu? Poza tym osoba niepełnosprawna jest ze mną, zaraz tu przyjdzie. Nie rozumiem tej awantury, jeśli chciał pan stanąć na miejscu dla niepełnosprawnych, to drugie wolne jest obok.
[SP]: Nie o to chodzi! Ale pani nie jest niepełnosprawna! Ja znam takie kombinatorki... Udawaczka, ja cię doprowadzę do porządku! Nie widzę tu żadnej inwalidki obok ciebie!

I zaczyna spisywać numery (nie wiem w sumie w jakim celu). W każdym razie spakowałam zakupy Anetki do samochodu, gość ciągle łaził przy mnie i się darł, że nie jestem niepełnosprawna.

Wreszcie przychodzi Anetka.
[Ja]: O Anetka, dobrze, że już jesteś, bo pan nie wierzy w twoją niepełnosprawność!

I w tym momencie Anetka, przyzwyczajona już chyba do takich akcji, podchodzi do gościa i wywijając przed nim swoimi powyginanymi na wszystkie strony palcami wydaje z siebie coś w stylu: uaghbbuububuuu.

Tym sposobem Anetka zagięła Strażnika Parkingu do tego stopnia, że usiadł na schodku obok, nic już nie powiedział i z niedowierzaniem patrzył, jak moja "upośledzona" koleżanka prowadzi samochód ;-)

parking strażnik niepełnosprawni

Skomentuj (6) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 246 (260)

#77941

(PW) ·
| Do ulubionych
A propos historii ślubnych, przypomniała mi się jedna krótka sprzed dwóch lat. Choć w zasadzie jest to piekielna historia o tym, jak "poczta znowu zawiodła".

Słowem wstępu - w grupie znajomych była kiedyś pewna Marysia, która się swojego czasu odłączyła od stada, poznawszy swego przyszłego męża, który wciągnął ją do innej ekipy. Większego problemu nikt z tym nie miał, tylko szkoda trochę, że takie kontakty urwane z dnia na dzień.

Wszyscy wiedzieli, że ślub się szykuje. Jedni bardziej, inni mniej, ale jakoś tam, ze względu na dawne znajomości, liczyliśmy na zaproszenie chociaż na samą uroczystość kościelną, niekoniecznie wesele. Nikt się nie spodziewał wizyty przyszłych państwa młodych u siebie w domu. Poczta przecież też daje radę - tym bardziej, że mieszkamy w dużym mieście.

Tym razem jednak "poczta zawiodła". Otóż, uwaga, 4 stycznia (poniedziałek) cała grupa (każdy z osobna) dostała zaproszenia na ślub, który odbył się 2 stycznia (sobota), wysłane 31 grudnia (czwartek przed Nowym Rokiem).

Na mnie nie zrobiło to wrażenia, nikt jej nie kazał nas w ogóle zapraszać, ale kolega - kiedyś najbliższej z Marysią - zadzwonił do niej z życzeniami, przy okazji zadając zasadnicze pytanie: Maryśka, ku*wa, jaja se robisz?!
Marysia, odpowiedziała tylko cicho: No wiesz, znowu poczta zawiodła...

poczta marysia ślub

Skomentuj (17) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 244 (254)

#77799

(PW) ·
| Do ulubionych
W nawiązaniu do moich wcześniejszych opowieści o problemach z miejscami parkingowymi przy pracy (http://piekielni.pl/77509).

Słupki postawione, w zasadzie, poza małymi wyjątkami nikt na naszych miejscach nie staje. W poniedziałek rano przychodzimy do pracy, a tutaj jeden (z trzech) słupków położony i na naszym miejscu stoi obcy samochód. Zdziwieni, bo przecież wychodząc z pracy w zeszły piątek słupki postawiliśmy, żeby mieć gdzie stanąć po weekendzie, próbujemy szukać winnego.

Długo czekać nie trzeba było, kilka minut później podchodzi kierowca.
[J]a: Przepraszam, a jakim cudem pan tutaj stoi, skoro słupek był postawiony?
[K]ierowca: Proszę pani, ja sobie zapłaciłem za cały weekend, więc mogłem stać.
[J]: Komu pan zapłacił?
[K]: No właścicielowi tego miejsca... w piątek wieczorem szukałem wolnego miejsca, żeby zaparkować i wtedy podszedł do mnie właściciel tych słupków i zaproponował, że udostępni na cały weekend za opłatą...

Skracając tę historię, napiszę tylko końcówkę. Okazało się, że pan, który słupki montował (taki techniczny), dorobił sobie zapasowe kluczyki i w każdy weekend, kiedy nas nie ma, kupczy naszymi miejscami postojowymi!

Pomijając, że to nie jego miejsca, że to bezprawie i że nie dopilnował wszystkich, żeby odpowiednio wcześniej odjechali, to naprawdę podziwiam przedsiębiorczość :-)

miejsca parkingowe praca przedsiębiorczy gość

Skomentuj (8) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 307 (315)

#77509

(PW) ·
| Do ulubionych
Kontynuacja historii: http://piekielni.pl/76587 jest taka, że koniec końców w wyznaczonych miejscach parkingowych zamontowano nam takie "wstawacze" - metalowe pachołki, które można postawić, kiedy się wyjeżdża.

Założyli w piątek, ale ponieważ nie jesteśmy nienormalni, żeby stawiać to na weekend, kiedy i tak nie pracujemy i zwyczajnie nas tutaj nie ma, nie postawiliśmy ich po prostu, niech sobie ktoś w potrzebie zaparkuje. Byleby zwolnił przed 7 w poniedziałek...

Oczywiście wczoraj przychodzimy do pracy, dwa z trzech naszych miejsc zajęte przez "obcych". Starym zwyczajem i w wyniku uprzejmości, najpierw dajemy im karteczki, gdzie mają wyraźnie napisane, żeby nie parkowali, bo: 1) stoi znak jak wół i informuje, 2) postawimy im pachołek i nie odjadą nigdzie, 3) wezwiemy odpowiednie straże (co się już kiedyś stało, jak wiecie z poprzedniej historii). Wiec i tym razem najpierw karteczka. I po kilku godzinach oba samochody odjechały. Spoko.

Dzisiaj jednak przychodzimy, a na jednym miejscu zaparkowany kreatiw teknolodżi w kolorze blu, ten sam, co wczoraj. No więc skrupułów już nie było. Heja i pachołek postawiony. W końcu ostrzeżenie dostał...

Efekt? Siedzi tak od jakichś 15 minut i trąbi non stop. Czekamy, aż mu się znudzi i do nas przyjdzie grzecznie poprosić o uwolnienie z pułapki. Na razie obserwujemy dziada przez okno. Próbował wyjechać, ale za mało miejsca, nie da rady. No więc trąbi. Ma jeszcze pół godziny, potem spadamy do domu ;-)
____

[ponieważ prosicie, dodaję ciąg dalszy]

Gościowi się znudziło, wysiadł z samochodu i polazł gdzieś. Jednak duma nie pozwoliła mu przyjść do nas, przyklejonych do okna, trzymających klucz rozwiązujący sprawę. Więc punktualnie skończyliśmy pracę i poszliśmy do domu. Następnego dnia... auta już nie było! Do teraz zachodzimy w głowę, jak to się stało. Są dwie teorie. Spiskowa, że ufo go porwało. I normalna, całkiem prawdopodobna, że facet wziął kolegów i po prostu samochód wyciągnęli z potrzasku. Ale chyba musieli być całkiem silni i przenieść wóz nad pachołkiem, bo sam "wstawacz" nie ruszony. My tylko mamy nadzieję, że więcej na naszych miejscach już nie zaparkuje :-)

samochód parking praca

Skomentuj (15) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 321 (327)

#77442

(PW) ·
| Do ulubionych
Krótka historia znajomej, która musiała zrobić pewne wstydliwie brzmiące badanie. Niby normalna rzecz, a jednak stresująca.

Wystała swoje w kolejce, podchodzi do okienka w przychodni i pyta:

[Z]najoma: Czy zrobię u państwa antymykogram (w nadziei, że Piguła będzie wiedziała, co to jest...)
[P1]iguła: Co pani zrobi? (o jakże naiwna!)
[Z]: Antymykogram, czyli (ciszej) badanie na grzybicę pochwy.
[P1] wrzask do [P2] siedzącej na zapleczu: Halinka, pani pyta, czy robimy grzybice pochwy?!
[P2]: A nie wiem, zapytam.

Jak się domyślacie, już tutaj znajoma spaliła buraka i chciała się ulotnić z przychodni, ale skoro już stoi w tej kolejce, a Piguła 2 poszła pytać, to poczeka. Minęło kilka minut, na korytarz wraca Piguła 2 i do wszystkich zebranych:

[P2]: Która pytała o grzybicę pochwy?
[Z] (czerwona do granic): Ja...
[P2]: To nie robimy.

przychodnia nfz badania

Skomentuj (17) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 268 (296)

#77406

(PW) ·
| Do ulubionych
W wieku 30+, umówmy się, sporo znajomych pozakładało już rodziny i ma potomstwo. Super, gratuluję, cieszę się ich szczęściem - naprawdę, bez ironii. Choć dzieci naprawdę lubię, mogę raz na jakiś czas się czyimś chętnie zająć, to jednak jestem w stałym związku, ślubu ani kolejnego pokolenia nie planuję. Są tacy, którzy to świetnie rozumieją i nie zamęczają tematyką dziecięcą, są tacy, którzy uznają jedyny słuszny model życia i rodziny, w związku z czym... dzieci, dzieci, dzieci...

I, powiedzmy sobie szczerze, na kinderbale, gdzie wszystkie Matki Polki zajmują się swymi pociesznymi bobasami, w międzyczasie wymieniając się nowinkami z dziedziny obsługi niemowlaka, też niekoniecznie lubię chodzić. Bo wygląda to tak, że pałętasz się między nimi, coś próbując zagadywać na inne tematy, które szybko i tak schodzą na dzieci. Ewentualnie siadają na tobie z milionem pytań, kiedy ty, a może już, a jakie plany...

Jest taka grupa zawziętych koleżanek, które nie potrafią zrozumieć, dlaczego kolejny raz odmawiamy przyjścia na imprezę, która zaczyna się o 14.30, a poza nami zaproszone jest 5 par, wszystkie dzieciate, niektóre nawet kilkukrotnie.

Sytuacja taka, spotykam przypadkiem Baśkę, która dwa tygodnie temu zapraszała właśnie na takie miłe dzieciowe herbatki. Był pretekst, wiec zagaduję, jak tam, czy się spotkali, jak było.
B: Świetnie, byli ci i ci ze swoją dwójką, ci i ci ze swoją trójką, ci i ci ze swoim jednym, ale ona już w ciąży...
Ja: No to wszyscy dopisali!
B: Właśnie nie! Wszyscy pytali o ciebie i o Tereskę*!

*Tereska, podobnie jak ja, niedzieciata, a do tego od kilku miesięcy sama.

Koleżance Basi nie dało to do myślenia.

Próbuję innym zabiegiem.
Ja: A może byśmy się kiedyś umówiły na kawę, same laski, jak za dawnych czasów, pogadamy, pośmiejemy się..?
B: Nie no, to nie dla mnie. Ja się po knajpach (!! proponowałam kawę!!) włóczyć nie będę.

Wychodzi na to, że chociaż bardzo lubiłam moje szkolne koleżanki, chyba naprawdę znajomości się powoli urwą. Ta historia nie jest piekielna. Jest chyba trochę smutna.

dzieci kawa matka-polka

Skomentuj (27) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 207 (271)