Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

schwa

Zamieszcza historie od: 5 lutego 2018 - 17:56
Ostatnio: 28 lutego 2018 - 11:47
  • Historii na głównej: 3 z 3
  • Punktów za historie: 446
  • Komentarzy: 13
  • Punktów za komentarze: 79
 

#81550

(PW) ·
| Do ulubionych
Prywatnie mam raczej dobre wspomnienia z kurierami. Nie raz jechali do mnie przez całe miasto, bo akurat jestem w pracy, a nie w domu. Potrafili wysłać wiadomość z godziną dostarczenia i faktycznie się do tej godziny stosowali. Wnosili mi paczki na szóste piętro w budynku bez windy. Kiedyś kurier specjalnie wrócił się z moją paczką o 21:00, bo pilnie była mi potrzebna, a nie było mnie wcześniej w domu. Z listonoszami mam gorsze doświadczenia, ale firmy stricte kurierskie krzywdy mi nie zrobiły przy prywatnych przesyłkach.

Właśnie, prywatnych.

Pracowałam w miejscu, w którym dwa razy w tygodniu pewne ważne dokumenty trzeba było dostarczyć do księgowości. Cała zabawa z poufnością danych osobowych, bezpieczne koperty, archiwizowane listy przewozowe - wszystko bardzo pilnowane i mocno wyśrubowane terminy.

W związku z tym mieliśmy podpisaną umowę z firmą kurierską na odbiór przesyłek priorytetowych, ubezpieczonych i oznaczonych informacją "uwaga, ładunek atomowy", na dodatek w opcji express. Zamawianie odbioru odbywało się przez formularz na stronie internetowej, zaznaczało się tam datę i orientacyjną godzinę odbioru (np. do 14:00). W takie dni przesyłka leżała od rana przyszykowana w kuwecie na biurku, listy przewozowe wypisane, tylko wpaść, podpisać się i jechać dalej.

Kurierzy notorycznie nie przyjeżdżali o czasie. Dzień spóźnienia, dwa, trzy - to był standard. Telefony na infolinię czasem pomagały, czasem nie. Z reguły pani na słuchawce informowała nas, że przy tym zleceniu ma w systemie zaznaczone "brak przesyłki". Kamery sprawdzane, no kuriera ni cholery nie było. A za każde bezpodstawne zlecenie naliczały się opłaty w ramach umowy z firmą kurierską (czyli jak zamówisz kuriera, ale nie masz gotowej dla niego paczki, to i tak płacisz). Do tego księgowość groziła palcem, siedziba główna tak samo. Mało przyjemna sytuacja, cały gniew skupiał się na nas, a my nie mogliśmy nawet tego naprawić, bo technicznie to nie my zawiniliśmy.

Za którymś razem zaczaiłam się i w dniu odebrania przesyłki krążyłam wokół niej od szóstej do osiemnastej. Telefon na infolinię otwartą do 19:00 - "brak przesyłki". Pani empatycznym tonem radzi, żeby dopilnować pracowników z przygotowaniem paczki, bo wygląda na to, że regularnie kurier odbija się u nas od ściany. Po moim monologu - przerywanym tylko "ale ja mam w systemie coś innego" - wydębiłam numer służbowy do kogoś faktycznie odpowiedzialnego za kurierów na naszym rejonie. Zamówiłam odbiór przesyłki na następny dzień i postanowiłam czekać na rozwój sprawy, tym razem z udziałem regionalnego.

A następnego dnia sprawa potoczyła się następująco:
Kurier nie dotarł. Pan regionalny wkurzył się niemiłosiernie, dał mi swój numer prywatny (żebym dzwoniła nawet po godzinach jego pracy) i obiecał skontaktować się z kurierem. Okazało się, że kurierom było po prostu nie na rękę odbierać u nas przesyłki. Bo nie mają gdzie zaparkować (busem nie wjadą na parking budynku, a pod budynkiem sypią mandatami i muszą zatrzymywać się kawałek dalej), bo nie chce im się wchodzić na nasze czwarte piętro po odbiór paczki, bo to tylko jakaś koperta, a my cudujemy i zamawiamy ich co chwilę. Przyjeżdżali do nas jedynie wtedy, kiedy w budynku mieli jeszcze jakieś zlecenia. Nie będą przyjeżdżali po jedną głupią kopertę.

Regionalny był tak wściekły, że przekazał mi wytłumaczenia kuriera, na dowód głupoty ludzkiej. Obiecał dopilnować pracowników i dostałam nakaz dzwonienia do niego minutę po mijającym czasie odbioru. Jak to sam stwierdził - "wytresujemy ich".

Wcześniej kurierzy byli bardzo przyjaźni, mówili do nas po imieniu (mieliśmy identyfikatory). Po wszystkim nie zasługiwaliśmy nawet na "dzień dobry". Ale przynajmniej paczki zaczęli odbierać regularnie, leniuszki.

kurierzy

Skomentuj (7) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 154 (162)

#81479

(PW) ·
| Do ulubionych
Druga historia dzisiaj, ale pożar w burdelu na mojej grupie studenckiej mnie rozczulił.

Po co człowiek idzie na niestacjonarne studia filologiczne?

A) Nie zna języka, ale jest zdeterminowany, aby uzyskać nowe kwalifikacje i zdaje sobie sprawę, że czeka go intensywna nauka.
B) Język zna bardzo dobrze i chce podeprzeć tę umiejętność certyfikatem w postaci dyplomu (np. dla pracodawcy).
C) Pasjonuje się danym językiem i wiąże z nim swoją przyszłość zawodową.
D) Liczy na to, że studia to kurs językowy dla cwaniaków, bo nauczą go języka, będzie miał licencjat, a matka przestanie się czepiać.

Polecam osobnikom spod odpowiedzi D, aby darowali sobie denerwowanie całego roku i wykładowców pretensjami na temat wykładów w języku obcym. Na pierwszym roku do pewnego prowadzącego został wystosowany mail z prośbą o używanie na zajęciach jedynie języka polskiego, oczywiście zignorowany. Teraz afera wypłynęła ponownie, bo po trzech latach niektórzy przyczyn dla swoich poprawek upatrują dalej... w nierozumieniu materiału. Bo po angielsku.

Mam nadzieję, że ktoś ich uprzedził, że obrona też będzie po angielsku.

brać studencka

Skomentuj (10) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 147 (155)

#81475

(PW) ·
| Do ulubionych
Klasyka na piekielnych, czyli jak nie traktować pracowników.

Pracowałam kiedyś na recepcji w siłowni. Tamta praca dużo mnie nauczyła i mogłabym widnieć na pop-upach: "pracodawcy jej nienawidzą - poznaj swoje prawa i obowiązki".

Co tydzień była tam przeprowadzana inwentaryzacja wewnętrzna produktów barowych, a raz w miesiącu wyniki były oficjalnie wpisywane w tabelę i wysyłane do Szefa Szefów.

Pech chciał, że w interesie starszych stażem pracowników leżało, aby na inwenturach nie wykazano żadnych braków. Brakuje kilku zgrzewek Coca-Coli? W tabeli wpisujemy: stan w systemie: 6, stan rzeczywisty... też 6. A co się będziemy, kierownictwo i tak rzadko przyjeżdża. Skutki takich działań są bardzo łatwe do przewidzenia - braki rzeczywiste się kumulują, a pracownicy innych działów widzą, że za "pożyczenie" butelki wody nikomu krzywda się nie dzieje. W ciągu jednego tygodnia zniknęło nam 5 zgrzewek półtoralitrowych wód. Czyżby ktoś wyniósł sobie w torbie pod naszym nosem 30 dużych butelek wody? Kamery w recepcji nie wychwyciły nic podejrzanego, ale niestety w magazynie już monitoringu nie było.

Na szczęście tak się złożyło, że nastąpiła wymiana pracowników. Załapałam się na wyższe stanowisko w tym samym dziale i miałam otrzymać zupełnie nową umowę do podpisania. W międzyczasie zaczęłam pełnić swoje obowiązki, przeprowadziłam rekrutację na recepcjonistów i, jako że zaczęłam mieć tam coś do gadania, to postanowiłam wziąć się za porządki w tym chorym systemie inwentaryzacyjnym. Sprzeciw był duży, co ciekawe głównie ze strony pracowników innych sektorów (czyżby ktoś się obawiał, że kradzież stanie się trudniejsza?).

Po podsumowaniu wszystkich braków, okazało się, że jesteśmy w plecy na jakieś 800 złotych netto. Przełożeni zostali o tym poinformowani, dowiedzieli się też o praktykach poprzedniego zespołu. Z mojej strony wyszła propozycja, aby ten brak był regularnie spłacany przez nadwyżkę kasową (w ciągu tygodnia potrafiło uzbierać się 20 złotych nadwyżki z zostawianej przez klientów reszty). "Tak, tak, bardzo dobrze, że nam o tym mówisz, my się zastanowimy, tak, wpiszcie koniecznie do raportów i tabel".

Dwa dni później otrzymuję telefon od Szefa Szefów:
SS: Musicie wyrównać braki.
Ja: Jak już wspominałam, spłacimy to z nadwyżki, tylko trochę to może potrwać.
SS: Nie może potrwać. Macie się złożyć całym zespołem, bo jesteście odpowiedzialni za barek.
Ja: Mam powiedzieć dziewczynie, która pracuje u nas od dwóch tygodni, że ma wpłacić 150 złotych na rzecz braków sprzed jej zatrudnienia?
SS: TAK, TRZEBA NAUCZYĆ SIĘ ODPOWIEDZIALNOŚCI.
Ja: Skoro o odpowiedzialności mowa, to nikt z nas nie ma podpisanej materialki, a jesteśmy zatrudnieni na umowie zlecenie i teoretycznie to wy musicie nam udowodnić nasze niedopilnowanie produktów.
SS: Nie strasz mnie, tylko załatw z recepcją sprawę pieniędzy. Do końca tygodnia to powinno zostać spłacone.

Dwie godziny później na skrzynkach całego kierownictwa wisiał mail z moim wypowiedzeniem. Ze skutkiem natychmiastowym.
SS: Schwa, przecież ty masz dwa tygodnie wypowiedzenia w umowie!
Ja: Jakiej umowie? :)

Uciekłam stamtąd w idealnym momencie. Okręt tonął, niedługo po mnie zwolniły się następne osoby. Podobno kierownictwo przyjeżdżało raz w tygodniu pokrzyczeć na biedne studentki, że są im dłużne kasę. Moja następczyni okazała się być kierownikiem-gestapo i przyczyniła się do kolejnych zwolnień. Ostatnio otrzymałam wiadomość od jedynej dziewczyny z czasów mojej kadencji, która jeszcze tam się ostała: "Schwa, nie chciałabyś do nas wrócić?".

No nie. Nie chciałabym.

sieć siłowni

Skomentuj (16) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 145 (155)

1