Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
zarchiwizowany
Historia sprzed ok 6-7lat,dotyczy zapewne wielu Polakow którzy jeździli do pracy do Niemiec dorobic parę euro. Mi i kilku znajomym trafiła sie okazja do wyjazdy na szparagi do naszych zachodnich sąsiadów. Bez większych perspektyw na pracę Polsce,zgodziliśmy sie niemal od razu pojechac do miejscowości Gross Kreuz za Poczdamem. Po krótkim zapoznaniu sie z obozem i systemem pracy ruszyliśmy na pole. Pierwszy dzień nie byl zbyt łatwy ze względu na nowy system pracy a i pogoda byla tragiczna,gorąco i duszno,dla szparaga idealne warunki,dla nas nie bardzo. Po kilku dniach upałów,postanowiliśmy pójść do szefowej,Polki z reszta,zeby dała nam choc po butelce wody na pole. Nie zgodziła sie twierdząc ze wymyślamy sobie problemy,dziwne to troche ze roma setka osób wymyśla to samo. Następnego dnia ok 13-w przerwie obiadowej,odwiedziła nas szefowa.
Sz-a co Wy robicie? To ja Wam za siedzenie płace?
Kierownik-obiad mają teraz to i siedzą.
Sz-obiad? To oni jeszcze zra na mój koszt?
K-nie na Pani koszt tylko właściciela i nie zra tylko jedzą!
Sz-dobra,dobra... Do roboty,juz! Pokaże Wam jak sie pracuje!
Ruszyliśmy wiec wszyscy w swoje tzw rajki i zbieramy. Szefowa chwyciła nóż,koszyk i ruszyła biegiem w pole. Dodam ze upały były straszne. Po przejściu ok 200m byla pierwsza,wyprzedziła nawet wieloletnich pracowników. Stanęła na końcu pola i krzyczy
Sz-i co? Można? Można! Tylko chęci trzeba a nie tu woda Wam sie marzy nieroby z Polski.
Któryś z pracowników zasugerował zeby przebiegła sie tak jeszcze z dwa razy. No to ruszyła z powrotem, jednak po ok 100metrach padła nieprzytomna pyskiem w ziemię. zabrał ja śmigłowiec ratownictwa medycznego prosto z pola. Swoja droga dziwne dla mnie jest jak Polacy traktują swoich rodaków za granicą,pracujemy na czarno za pol darmo ,więcej godzin niz normalnie powinno byc,mieszkamy w barakach które do minimum standardów ma duże braki to jeszcze butelki wody za 2-3zł żaluje.

szparag

Skomentuj (10) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 191 (249)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…