Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#24994

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Uczę w szkole policealnej, w klasie techników farmacji (podkreślam to, bo ostatnio dostałem bury, że napisałem "farmaceutów" - z dedykacją dla osób, które nie domyśliły się, że ze szkoły policealnej nie wychodzi się z magistrem).

Jako, że to klasa farmacji, a nie ratowników, anatomia (+pato i fizjologia), której uczę, nie jest specjalnie skomplikowana i rozbudowana. Uczę ich podstaw, niektóre rzeczy to powtórka z liceum. Testy są naprawdę banalne, a w dodatku dostają ode mnie dokładne wytyczne na temat tego co mają umieć, na co będę kładł nacisk, a co mają tylko powtórzyć.

Tak czy inaczej, słuchacze przychodzą na moje testy uzbrojeni w ściągi jak na wojnę. Na ich nieszczęście nie przymykam na to oka i wyłapuję jak tylko coś podejrzę. Bo wybaczcie, gdybym zadał pół podręcznika... Ale zazwyczaj w zeszycie mieści im się to na 3-4 stronach A5 - to chyba nie jest niemożliwe do nauczenia się?

W każdym razie nadszedł test z układu oddechowego. Na dzień dobry wyłowiłem trzy piękne ściągi z ostatnich rzędów i kilka zeszytów spod ławek. Przy rozdawaniu kartek kilku słuchaczy pogubiło kolejne ściągi. Generalnie w połowie testu miałem jakieś 15 ściąg (na 25 słuchaczy...).

Wyniku testu mimo to były całkiem dobre (dzieci róbcie ściągi, jak widzę po testach, można się podczas tworzenia tych mini dzieł nauczyć ;)). Kilka osób nie zaliczyło.
Kiedy zostałem sam w sali przyszła jedna ze słuchaczek - ta, która nie zaliczyła, od której wcześniej zabrałem ściągę.

- Dlaczego nie zaliczyłam?
- Wie pani, miała pani tylko kilka punktów, zdecydowanie za mało na zaliczenie.
- Dlaczego mam się tego uczyć?
- Chce być pani farmaceutką, wypadałoby mieć chociaż ogólne pojęcie na temat tego, jak działa pani organizm.
- Ja pier...! Płacę wam tyle kasy I JESZCZE MUSZĘ SIĘ UCZYĆ!?

Nieśmiało potaknąłem, co zdecydowanie nie było odpowiedzią, którą chciała usłyszeć. :)

Szkoła Policealna :)

Skomentuj (58) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 1194 (1228)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…