Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#42266

przez (PW) ·
| Do ulubionych
W przychodni w której pracuję jakiś czas temu wydarzyła się seria dziwnych ruchów ze strony dyrekcji.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że przychodnia jest na zadupiu, płaci raczej mało, więc chętnych do pracy nie ma.

Jeden z lekarzy pracujących na pełen etat, nazwijmy go Kowalski, miał na pieńku z dyrektorem, mniejsza o co. Szykany ze strony "władzy" narastały od dłuższego czasu, w końcu sytuacja zaostrzyła się na tyle, że Kowalski w ramach protestu złożył wymówienie, argumentując, że on na takich zasadach nie będzie pracował, więc albo on rezygnuje, albo zmiana zasad.

Dyrektor, pełen zadufania i przekonania o doskonałości własnego ośrodka wzruszył ramionami i Kowalskiego zwolnił od "już teraz" wypłacając mu zaległy urlop.

Dzień później zaczął rozpaczliwe szukanie pracownika. Małe społeczności mają to do siebie, że jakaś solidarność zawodowa istnieje. Zwłaszcza, że według nas Kowalski miał rację w tym sporze i większość podziwiała go za tzw. "jaja".

Lekarka mająca drugi etat stanowczo odmówiła przyjmowania pacjentów "za dwóch" do czasu zatrudnienia kogoś nowego (zresztą byłoby to i tak niewykonalne).

Pediatra popukał się w głowę na propozycję przyjmowania dorosłych.

Ja i jeszcze dwóch lekarzy pracujących popołudniami w dosadnych słowach określiliśmy gdzie mamy nakaz zwiększenia godzin, nawet kosztem większych pensji.

Z tego co wiemy, na ogłoszenie o pracę po dwóch tygodniach odpowiedziała jedna osoba, która po zapoznaniu się z sytuacją uznała, że jeśli dyrekcja robi takie numery, to nie wróży dobrze na przyszłość.

Po kolejnych dwóch tygodniach dyrekcja mając wizję kary z NFZ za niespełnienie wymogów kontraktu zaczęła wydzwaniać do Kowalskiego.

Ten odpowiedział, że owszem, może wrócić na nowych zasadach i za wyższą pensję :) Zgodzili się, w końcu trzeba było ratować sytuację. No ale jak to? Jedna osoba ma wyższą stawkę? Przy jednakowych uprawnieniach? Od razu do dyrekcji wpłynęły wnioski od pozostałych o modyfikację kontraktu.

I w ten oto sposób dyrekcja chcąc zaoszczędzić dała nam wszystkim podwyżki :)

POZ

Skomentuj (14) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 1009 (1067)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…