Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
zarchiwizowany

#51361

przez (PW) ·
| było | Do ulubionych
Historia opowiedziana mi przez Babcię mojego lubego.

Babcia mimo już prawie 70 lat na karku dość często odwiedza swoje dzieci i wnuki. Wiąże się to z dość długą, jak na starszą osobę, podróżą 2 pociągami. Łącznie podróż taka zajmuje około 4 godzin, nie licząc 1-2 godzin oczekiwania na przesiadkę. I właśnie podczas czekania na pociąg przesiadkowy do miejscowości docelowej zaczęła się ta historia.
Babcia oraz inni pasażerowie czekali na pociąg na peronie 4 zgodnie z rozkładem. Nagle usłyszeli komunikat, że pociąg odjeżdża z peronu 2. No to wszyscy łapią swoje bagaże i na peron drugi. Po chwili jednak okazuje się że jednak nie, że pociąg jednak zgodnie z planem odjedzie z peronu 4.
Babcia bierze torbę i z powrotem na 4 peron. Tuż obok niej drogę tę pokonywał pewien jegomość w wieku około lat 75. Jakość tak mimochodem wywiązał się między nimi dyskusja. W pociągu pomógł babci wsadzić torbę na półkę i siedzieli razem. Pan opowiadał jej że właśnie wraca z rozprawy i że rozwiódł się ze swoją 2-3 żoną i że został bez niczego, nie ma żadnych pieniędzy. Potem Babcia zaczęła opowiadać, że jedzie do wnucząt i córki. że mieszka sama, że sporo gotuje i zajmuje się domem. Pan coś tam jeszcze powypytywał, zastanowił się i stwierdził, że Babci może troszkę jest za gruba, ale to da radę zmienić, ale idealnie nada się na jego kolejną żonę. Babcia zdziwiona, aż zaniemówiła. Pociąg dojechał na stacje Pana. Babcia patrzy, a Pan bierze jej torbę i czeka na nią żeby z nim poszła, mimo że do jej stacji jeszcze spory kawałek. Babcia się przestraszyła, że jej torbę zabiera i odebrała ją, po czym stanowczo odmówiła pójścia gdziekolwiek z tym Panem. Oczywiście Pan wielce oburzony, bo jemu się nie odmawia i że Babcia jeszcze tego pożałuje...

Tak to Pan próbował znaleźć sobie gosposie i źródło utrzymania...

A Babcia jako starsza i bardzo wrażliwa osoba bardzo to wszystko przeżyła.

pkp

Skomentuj (2) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 203 (257)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…