Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
zarchiwizowany

#52414

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Siemka. Chciałbym się podzielić swoimi wspomnieniami na temat pewnej nieistniejącej już firmy z Leszna. Oferowała ona internet, zaś jej nazwa sugerowała iż ich usługą jest "super jakości internet" (kto z Leszna to myślę że powinien wiedzieć o której firmie myślę :))

Owa spółka cywilna była wręcz książkowym przykładem przedsiębiorstwa lubującego się w robieniu ludzi w ch*ja.

Internet 1MB/s za 80zł.
Za założenie routera, konfigurację neta, anteny etc pobierali kasę. Dosłownie za wszystko jak leci. Jeśli próbowałeś się do tej firmy dodzwonić to przez pół godziny słyszało się w kółko komunikat: "Prosimy czekać, zaraz ktoś odbierze", a w międzyczasie impulsy leciały. Gdy ktoś z pseudo-informatyków lub serwisantów łaskawie stwierdził że chwilowa przerwa w przerwie na kawę i papierosa mu nie zaszkodzi, to spławiał cię tekstem typu: "My nie wiemy, u nas działa jak należy".

Nawet jak się poszło osobiście do ich siedziby to nic nie pomagało bo "z tym to Pan(i) musi dzwonić, tak nam (nie) jest przykro".

Spytacie dlaczego ludzie brali od nich internet? Otóż dlatego że istnieli w czasach gdy w moim rodzimym Lesznie jedyną alternatywą dla nich była..... Telekomunikacja Polska (dalszy komentarz w tej kwestii myślę że zbędny).

A jak działał ich internet. A właściwie nie działał?
Zrywał czasem po - dosłownie - 10 sekundach od połączenia.
Z obiecywanego 1MB/s to transfer był taki, że Google ładowało się tak długo iż śmiem przypuszczać że tyle czasu to nawet Adam Małysz by nie zdołał spędzić w powietrzu po wyjściu z progu.
Zasłaniali się tym że 1MB/s to jest "maksymalna obiecywana prędkość".

Jak firma upadła? W banalny sposób.
Zaczęły się pojawiać w Lesznie inne firmy typu UPC, Netia i temu podobne. Jak ludziom kończyła się umowa to jej nie przedłużali, brali neta od kogoś innego, po czym pokazywali dawnemu dostawcy neta pewien gest z igrzysk olimpijskich w ZSRR z 1980r.

Szanowna spółka cywilna upadła "nie wiedzieć czemu" gdyż "dawali świetnej jakości internet".

uslugi

Skomentuj Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -9 (23)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…