Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
zarchiwizowany
Dzwoni Pan, potrzebuje szybki projekt do zmiany sposobu użytkowania lokalu usługowego na mieszkanie. Z powrotem na mieszkanie dodam. Powiedzieli mu w Urzędzie Skarbowym, że musi w Budownictwie załatwić coś takiego, a w Budownictwie usłyszał, żeby przyszedł z projektem. Na szczęście Miejscowy Plan Zagospodarowania jest, więc Pan nie musi czekać (do) 60-ciu dni na Warunki Zabudowy.
Umawiam się z Panem na miejscu i już zanim przyszedł widziałam, że będzie źle. Tzn. nie z Panem, tylko z lokalem.
Otóż lokal jest zagłębiony w stosunku do ulicy, a lokale mieszkalne nie mogą. Generalnie podniósł się poziom chodnika o te 15 cm i o tyle dokładnie zagłębiony jest lokal- 1 stopień, ale wystarczy.
Przychodzi Pan i tłumaczę. Potem zaczyna się standardowa śpiewka: wszystkie partery na ulicy są tak zagłębione a jakoś są w nich mieszkania. Więc tłumaczę: prawo nie działa wstecz, a jedynie do nowych inwestycji. Dopóki nie będą tych mieszkań remontować w stopniu wymagającym pozwolenie na budowę, nie będą mieli problemu. Tak, lokal usługowy może być zagłębiony, choć wymaga to pewnych odstępstw, ale się da przepchać. Mieszkaniówkę nie. Nie, fakt, że to było kiedyś mieszkanie niczego nie zmienia. Tak, ludzie mieszkają w suterenach, ale to niczego nie zmienia, bo prawo nie działa wstecz. Mówię Panu, prawo nie działa wstecz!
Pan się pyta, jak ma wyjść z sytuacji. Więc mu mówię, żeby podniósł podłogę o 15 cm, przy czym musi u konstruktora zamówić nowe nadproże do drzwi, bo nie mogą być mniejsze niż 200 cm. Czym wywołuje mały atak furii.
Koniec końców dowiedziałam się, że jestem głupia, niekompetentna baba i marnuje jego czas i jaja sobie robię. Pan poszedł obrażony.
A o moim czasie i benzynie jakoś nikt nigdy nie myśli.

Papierologia stosowana

Skomentuj (19) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 204 (268)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…