Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#67413

(PW) ·
| Do ulubionych
Emerytura.... Większość wie, że stawki emerytur są w większości przypadków głodowe. A przyczyny tych najniższych bywają iście piekielne.

Moja matka ma 65 lat, od 5 pobiera emeryturę w wysokości zawrotnych 530 zł. (około). Mimo, że przepracowała w swoim życiu ponad 30 lat (w praktyce więcej, ale "wkradła" się tu emigracja) i to wcale nie na najniższej stawce.

Gdy zaczęła starać się o emeryturę okazało się, że brakuje świadectw pracy - jedna lokalizacja na 5 lat, druga na około 11. No to wycieczka do archiwum gdzie powinno być to pierwsze - tu zonk. W późnych latach 70 w archiwum był pożar i wszystkie dokumenty w pewnego kresu poszły się... rozmnażać. Trudno, zdarza się.

Czyli koniecznie trzeba zdobyć drugie. Podróż na drugi koniec polski, archiwum i... Nie ma świadectw pracy za te 10 lat...
Piekielność 1. Okazało się, że pracodawca wyrejestrował moją matkę po jakimś roku i przez dekadę moja matka pracowała na czarno - nie mając o tym pojęcia. Przyczyna, dlaczego się nie dowiedziała jest tu główną piekielnością. Była pewna, że wszystko jest odpowiednio załatwione - swojej własnej matce zazwyczaj się ufa.

Tak. Tym pracodawcą, który zrobił moją matkę w konia, była jej własna matka...

emerytura i piekielna "osoba"

Skomentuj (19) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 420 (468)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…