Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#73140

(PW) ·
| Do ulubionych
Historia o życzliwym sąsiedztwie piekielnej spółdzielni mieszkaniowej.
Tworzymy wspólnotę mieszkaniową. Nasz blok powstał dwa lata temu w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch bloków spółdzielni mieszkaniowej.

Z racji tego, że obok powstawał jeszcze jeden blok, nie mogliśmy otoczyć naszego terenu ogrodzeniem. To dało nam czas na zebranie odpowiedniej kwoty na porządne ogrodzenie. Takie też postanowiliśmy niedawno postawić.
Po dokładnym sprawdzeniu granic działek i wyborze odpowiedniej firmy, ogrodzenie rosło w górę ...i tu zaczęły się problemy ze strony mieszkańców bloków spółdzielczych.

Między naszym blokiem a blokami spółdzielni jest niewielka skarpa, na której powstawało ogrodzenie, po naszej stronie postawiliśmy mały plac zabaw - nic szczególnego, kilka drabinek ze zjeżdżalniami i huśtawka. Jak nie było ogrodzenia, z placu zabaw korzystali też mieszkańcy sąsiednich bloków.
Już podczas stawiania ogrodzenia do zarządu wspólnoty przychodziły listy, w których niezadowoleni twierdzili, że plac zabaw należy do wszystkich i nie mamy prawa go sobie przywłaszczać. Listy i wizyty mieszkańców z sąsiedztwa były bezpodstawne i nawet skarga do spółdzielni nic nie dała - Spółdzielnia poinformowała swoich mieszkańców, że teren z placem zabaw to rzeczywiście teren prywatny naszej wspólnoty.
...ale kłopoty nie zniknęły.

Zapychanie dziurek od klucza w bramkach czy niszczenie domofonu zdarzały się dość często. Dopiero po zamontowaniu kamer sprawa trochę ucichła.
Niestety pięć dni temu z Anglii wrócił pewien mieszkaniec sąsiedniego bloku - nic nie wiedział o ogrodzeniu, a chciał z synem pójść na plac zabaw. Musiał się mocno zdziwić, bo wkurzony zaczął niszczyć segmenty ogrodzenia, zniszczył domofon i wyrwał klamkę z bramki. Na szczęście nie udało się mu wejść na nasz teren, a jego wyczyny nagrała kamera monitoringu.

Nie rozumiem dlaczego ludzie bez problemów potrafią korzystać z czyjejś prywatnej własności, a jak się ich od tego odetnie, to stać ich tylko na akt wandalizmu.

sąsiedzi

Skomentuj (64) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 258 (334)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…