Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
zarchiwizowany
Kij w mrowisko, dwie zwalczające się strony, po każdej zażarci zwolennicy i argumenty oparte o przykre doświadczenia, ale trudno, jednak poruszę ten temat: kobiety w ciąży. Przemówię z punktu widzenia ciężarówki właśnie. Garść sytuacji z jednego dnia.
1. Wywieszki przy kasach: pierwszeństwo dla niepełnosprawnych, kobiet w ciąży i dzieciatych. Ściema. Bezczelna ściema dla podniesienia PRu.
Podchodzę do stanowiska. Wykładam towar (mleko - szt. 1). Kasjerka (lat 30 coś) obcina mnie wzrokiem (brzucha w 8 miesiącu nie da się nie zauważyć) i... kasuje dalej 3 osoby przede mną bez żadnej uwagi. Brawo.
2. Autobus, miejsce dla niepełnosprawnych, kobiet w ciąży, dzieciatych: ściema.
Super chory pan (może na głowę?), lat okolica 50 z tyłkiem przyklejonym do tego miejsca, a wzrokiem przyklejony do szyby od momentu, gdy ów wzrok spoczął na moim brzuchu. Brawo bohaterze.
3. Kościół, miejsce gromadzenia się ludzi, którzy generalnie potępiają w czambuł ludzi z pewnej małej mieściny, którzy swego czasu olali ciężarną (wspomnienie tego faktu za parę dni).
Ławka przy konfesjonale, a na ławce starsza pani, pan lat 40-50 i jego synek lat 20 w porywach i ciężarówka przed nimi. Twardziele. Wysiedzieli całą mszę. Właściwie prawie całą. Bo gdy przyszła żona/mamusia (ok. 40)to synek, jak trzeba miejsce mamusi ustąpił (przesunął się, żeby się zmieściła). Ciężarówka postoi, miejsce własne, upolowane, zagrzane.
Wiecie... Nigdy nie wymuszam, nie upominam się, nie żądam ustępowania mi miejsca, pomocy, chyba, że naprawdę muszę. Nie zmienia to jednak faktu, że ludzi obserwuję i wnioski swoje mam. Są tylko 2 grupy ludzi, którzy ustępują nie dlatego, że ktoś ich zmusi, tylko dlatego, że mają jakąś wrażliwość lub wychowanie: kobiety z małymi dziećmi (bo one na świeżo pamiętają, co znaczy ciąża) i niektórzy młodzi faceci. Takim szacunek, reszcie wstyd.
Drażliwa ciężarówka przemówiła. Howgh.

wszędzie

Skomentuj (11) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 0 (56)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…