Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#78656

(PW) ·
| Do ulubionych
Powiem krótko. Zostałam oszukana.
Historia ku przestrodze.

Obecnie pojawia się nowy rodzaj oszustwa internetowego - profesjonalnie wyglądające sklepy internetowe oferujące usługi z zakresu elektroniki/sprzętów AGD, które podszywają się pod realnych przedsiębiorców.

Polecam artykuł: https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/jak-bezkarnie-krasc-pieniadze-czyli-o-bezradnosci-organow-scigania/

Kupiłam monitor w sklepie http://www.media-awe.pl/, który to okazał się jednym z w/w sklepów (strona nadal jest aktywna!). W Internecie nie znalazłam żadnych negatywnych opinii, cena była o 100 zł niższa niż u konkurencji (a więc nie podejrzanie niska), sklep wyskoczył w jednej z porównywarek... skusiłam się. Tak, mogę sama siebie winić.
Jestem stratna na prawie 2000 zł.
Po dokonaniu transakcji w panelu klienta pojawiła się faktura, którą... opłaciłam. Jak możecie się domyślić, po dokonaniu zapłaty po stronie sprzedawcy nastała cisza. Na maile nie odpowiadali, a telefon podany na stronie nie działał.

Kierowana intuicją, po czterech dniach ciszy zgłosiłam sprawę na lokalnym komisariacie, policja przyjęła zeznanie. Udało mi się też znaleźć osobę, pod której działalność podszywa się ten sklep, oto wiadomość: "Nie mam z tą "działalnością" nic wspólnego. Ktoś podszywa się pod moją firmę i już zgłosiłem tę sprawę na policję. Jeśli przypuszcza Pani, że została Pani oszukana to myślę, że nie ma sensu czekać tylko też to zgłosić."

Niestety, strona i inne podobne nadal są aktywne, i przyciągają nowe ofiary. W artykule powyżej napisali, że inną oszukańczą stronę zdjęli dopiero po miesiącu. Błyskawiczne działanie organów ścigania, prawda?
Konsultowałam się ze znajomymi prawnikami i dowiedziałam się, że takie sprawy są często umarzane, gdyż ciężko znaleźć sprawcę. Smutną prawdą jest fakt, że policja nie jest przystosowana do walki z cyberprzestępczością.

A kogo mam pozwać, skoro ktoś się podszywa pod oszukańczy sklep? :(

Wiem, że jestem sama sobie winna, ale mam nadzieję, że chociaż część społeczności mogę przestrzec.
Także uważajcie.

policja oszustwo

Skomentuj (52) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 120 (146)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…