Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#80689

(PW) ·
| Do ulubionych
Kolejna sklepowa historia, sprzed dobrych 10-15 lat. Przypomniała się podczas ostatniej wizyty u dziadków.

Tło sytuacji: Dziadkowie mieszkają w granicach administracyjnych miasta ale praktycznie jest to wieś. Kiedyś był jeden sklepik w miarę blisko, kolejny oddalony o 5-6 kilometrów, więc chcąc nie chcąc robili tam mniejsze, codzienne zakupy. Sklepik ten prowadziła dawna uczennica babci.

Sytuacja właściwa: podczas którejś wizyty mama szukała czegoś w kuchni i natrafiła na dwie pełne szuflady zapałek. Zdziwiona zapytała babcię, po co im tyle, zwłaszcza że do zapalania gazu na kuchence używali zapalarki, ewentualnie zapalniczki. Babcia odpowiedziała, że jak w sklepie Bożenka nie ma wydać to zamiast 10 groszy daje pudełko zapałek. I w sumie to jej nie odpowiada ale głupio się tak o grosze kłócić a zapałki zawsze się przydadzą. Argumenty dziadków były nie do podważenia "po co robić aferę, co ludzie pomyślą, trzeba być wyrozumiałym..." i w ten deseń.

Mama jest całkowitym przeciwieństwem - wieczna wojowniczka. Wzięła więc zapałki, policzyła (nie pamiętam dokładnie ale było ich ok. 150-200 czyli uzbierała się niemała kwota) i poszła na zakupy. Wybrała jakieś podstawowe artykuły i gdy przyszło do płacenia wyłożyła wszystkie zapałki na ladę. Awantura była ogromna ale mama nie odpuściła. Od tej pory Bożenka zawsze miała czym wydawać, przynajmniej moim dziadkom.

Z czasem Bożenka podnosiła ceny, na tyle, że opłacało się jechać do sklepu dalej. Na porządku dziennym było wciskanie starych i zepsutych produktów, awantury przy reklamacjach i inne "kwiatki". W końcu sklep zamknęła.

sklepy

Skomentuj (21) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 156 (164)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…