Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#81149

~Wesolek ·
| Do ulubionych
Opiszę pewną piekielność, którą zaobserwowałem w pracy. Nie dotyczy ona bezpośrednio mojej pracy, ale zachowań ludzi, głównie matek.

Pracuję w wesołym miasteczku, najpierw pracowałem 3 lata w Polsce, teraz pracuję w Szwecji.

Zawsze mi się wydawało, że do wesołego miasteczka idzie się dla dobrej zabawy, spędzić miło czas. No ogólnie dla rozrywki.

Niestety, chyba jednak nie.

Nie wiem dlaczego, ale w Polsce, głównie za sprawą matek, taki wypad dla dzieci nie jest pewnie tym, czego te dzieciaki oczekiwały. Oczywiście ojcowie też nie są święci, ale gdybym miał podać jakieś statystyki, to spokojnie byłoby to 8/10 na niekorzyść matek.

O co mi chodzi?

Dziecko, słysząc, że idzie do wesołego miasteczka, pewnie jest niesamowicie napalone na zabawę, a co dostaje? Naburmuszoną matkę z ogromnym fochem na cały świat, która mu na nic nie pozwala.

"Po co?”, "nie ma czasu”, "jadłeś rano”, "szkoda pieniędzy”, "nie spodoba ci się”, "nie chce mi się”, "ubrudzisz się”, "nie zjesz kolacji”, "nie rycz”, "zostawię cię tutaj”, "idziemy do domu" i tak dalej. No i oczywiście bicie.

Czytając internet i rozmawiając z ludźmi można odnieść wrażenie, że odchodzimy w zadowalającym tempie od tego rodzaju "wychowania", niestety rzeczywistość jest całkowicie inna.

Ogólnie dla mnie niezrozumiałym jest to, że w Polsce idąc do wesołego miasteczka, matki odmawiają niemal wszystkiego dziecku. Wszystkich atrakcji, przekąsek. Dosłownie całej zabawy. Dzieciaki wychodzą z płaczem, albo bardzo smutne. Przykry widok.

Koniec końców, wypad do wesołego miasteczka kończy się darciem japy na dziecko i fochem na cały świat.

Piszę o tym dlatego, że odkąd pracuję w Szwecji, zobaczyłem całkiem inny obraz tego wszystkiego. Tutaj rodziny w wesołym miasteczku naprawdę się bawią. Niesamowicie rzadkim widokiem jest takie zachowanie, o którym napisałem wyżej. Dzieciaki chodzą szczęśliwe, rodzice bawią się z nimi przez cały czas, widać, że każdy czerpie radość z tego wypadu.

Całkiem inny świat.

zagranica

Skomentuj (47) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 33 (121)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…