Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#81294

(PW) ·
| Do ulubionych
Jest sobie bardzo duża kamienica. Za kamienicą jest bardzo duże podwórze. Żeby nie skłamać - specjalnie na potrzeby historii zmierzyłam - 1090 m2. Na teren został wydany Miejscowy Plan Zagospodarowania (MPZ), zezwalający na budowę garaży. Niestety w planie nie za bardzo jest napisane cokolwiek więcej - garaże należy sytuować na warunkach ogólnych i tyle. Tzn. 3 m od granicy działki ścianą bez otworów okiennych i drzwiowych i 4 metry ścianą z otworami. Albo w granicy działki, jeśli do tej granicy coś już przylega.

Wszystko było pięknie, póki nie kupiło się mapy do celów projektowych. A na mapie wyraźnie widać, że choć podwórze jest puste, to wcześniej były tam kamienice i zostały po nich tylko kształty działek składające się na to podwórze. Czyli tak jakby dwie litery C sklejone ze sobą, z prostokątną działką w środku. Żeby było śmieszniej, środkowa działka ma 90 właścicieli z których niekoniecznie wszyscy żyją.

Gdyby w planie miejscowym napisano, że można sytuować budynki w granicy działki, dałoby się to z głową zagospodarować. Ale że jest na przepisach ogólnych, a działka ma 10 m szerokości - to muszę odsunąć garaże na 3 m od muru granicznego. Dodajemy do tego 5.5 m szerokości garaży i wychodzi 8.5, czyli mam ścianę z bramami 1.5 m od felernej działki pośrodku. Czyli źle.

Oczywiście mogę je obrócić o 90 st. i ustawiać w rządku, przyklejone do siebie tylnymi "plecami", po dwa-przerwa na manewry i znowu dwa, ale to wygląda ewidentnie głupio.
Bo w punktu widzenia nieświadomego widza będzie to 5 par garaży porozrzucanych na podwórzu, nieprzylegające do niczego, wolnostojące, potwornie zagracające przestrzeń pustego, niezagospodarowanego pola.

A ludzie z kamienicy specjalnie jak kupowali tą działkę - pytali się.
Tylko spytali się "czy można będzie tam stawiać garaże". No tak można. MPZ pozwala. No to skoro można, to zdecydowali się kupić te dwie działki w kształcie liter C od miasta. Bo tej środkowej nie mogli.
I naprawdę to nie była by taka masakra gdyby w tym planie miejscowym (MPZ), który obejmuje TYLKO TO PODWÓRZE, ktoś pomyślał i wpisał to sytuowanie obiektów w granicy działki. Tylko tyle.

Skomentuj (20) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 95 (119)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…