Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Dla wszystkich zorientowanych i niezorientowanych, dla Szczecinian, ale i dla reszty Polski. O Balbinie, kobiecie, która zablokowała trzecie pod względem powierzchni miasto w Polsce.

Wyobraźcie sobie, że siedzicie w autobusie. Jedziecie komunikacją miejską w pogoni za swoimi sprawami. A to dziecko odebrać, to do pracy, może na zakupy. Ktoś na pewno ma umówioną wizytę u lekarza i jedzie, bo czekał na nią pół roku. Inny ktoś po dwunastu godzinach pracy myśli o ciepłym łóżku, patrząc mętnym wzrokiem w dal, odliczając ostatnie przystanki. Każdy z was chce być już na miejscu, bo każdy kolejny przystanek to dodatkowy zmarnowany czas. Ludzie wsiadają, wysiadają, a Wy chcecie być już u celu.

Na jednym z takich przystanków czeka Balbina. Co ów kobieta z piekła rodem robi? Blokuje. Wjeżdża przed autobus, krzyczy, stwarza zagrożenie dla siebie i innych. Ostatnio wyjechała na trzypasmową drogę. Pod auta. Mimo poleceń policjanta. Co w takiej chwili chcecie zrobić? Pewnie część wysiądzie, część będzie czekać dalej. Jeszcze inni źli i zmęczeni spróbują wobec niej przemocy słownej.

Kim jest ów Balbina? Ano ponoć jest niepełnosprawna (choć chodzi na własnych nogach), porusza się na SKUTERZE (nie mylić z wózkiem! bo i tacy obrońcy się trafiają), zatrzymuje autobusy, bo kierowcy w trosce o bezpieczeństwo jej i pozostałych pasażerów nie chcą jej zabierać. Kiedy jednak trafi się, że otworzą dla niej rampę, odmawia ona wjazdu tyłem, ustawienia się w odpowiednim miejscu i przypięcia pasami krzycząc, i jazgocząc czym tak czy siak doprowadza ludzi do szału. Blokuje też sklepy czy urzędy idąc doń na ostatnią chwilę w akompaniamencie krzyków "bo mi się należy".

Co ciekawsze, ani władze miasta ani policja nie są w stanie jej nic zrobić. Nic. Zero. Czy wyobrażacie sobie sytuację, w której blokujecie ruch, wezwany patrol policji wypisuje Wam mandat, Wy uciekacie, ubliżacie funkcjonariuszom i NIE PONOSICIE KONSEKWENCJI? Otóż Balbina ma taryfę ulgową na wszystko. Uciekając przed radiowozem potrąciła człowieka, na co jest film. Prawdopodobnie też przejechała tym swoim Balbiwozem funkcjonariuszowi po stopach. I nadal NIC.

Co robią ludzie? Informują się gdzie może być, zaczynają tworzyć złośliwe memy by jakoś osłodzić tą gorycz i nienawiść do niej kiełkującą. Myślą jak temu zaradzić i jak ją powstrzymać skoro władza się nie kwapi.

Co robią organizacje i gazety? Ano piszą o biednej schorowanej kobiecie, która walczy o prawa niepełnosprawnych, a zły Szczecin grozi jej i oczernia w internecie.

Co robią władze? Udają, że robią. A ludzi nosi, bo nigdy nie wiesz kiedy na Balbi trafisz.

Kto jest piekielny moi mili? Czym może się to skończyć? Jak w końcu wściekły tłum chwyci za widły i wyda samosąd?

PS. W 2015 zablokowała nawet prezydenta. Kto ma chęć - polecam YouTube.

komunikacja_miejska

Skomentuj (45) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 119 (159)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…