Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Kontynuacja historii https://piekielni.pl/83243. W dużym skrócie, wysyłałem sobie Pocztexem czytnik e-booków od znajomego z Warszawy do Krakowa.

Paczka dotarła uszkodzona... mało powiedziane, zmiażdżona.
Protokół szkód spisany, ale niestety przesyłka była realizowana przez pośrednika Sendit. Nie ma tam opcji zadeklarowania wartości, a jedynie ubezpieczenia przesyłki, co też zaznaczyłem, wysyłając przedmiot.

Poczta, po 2 zmianach swoich decyzji, w końcu przyznała, że uszkodziła przesyłkę, ale z powodu braku zadeklarowanej wartości wypłaciła 100 zł, a nie 1100 zł, jak to przedstawiłem w ekspertyzie.

Ubezpieczyciel - odmówił wypłaty odszkodowania, powołując się na paragraf 4 ust 1.15 ww Regulaminu załącznik 1A - dla przedmiotów łatwo tłukących się, płynów, gazów, szkła, rzeczy łamliwych i kruchych wymagana jest usługa ostrożnie, która gwarantuje traktowanie przesyłki ze szczególną ostrożnością podczas czynności transportowo - przeładunkowych.

Tym samym pragnę wszystkich ostrzec przed sytuacją, która mnie spotkała.

Jeśli nie ma opcji zadeklarowania wartości, to przy cennych rzeczach trzeba dokupić opcję ostrożnie (dopłacić drugie tyle, co za paczkę), bo inaczej nie mamy żadnych praw.

Byłem w tej sprawie w Federacji Konsumentów i niestety rozkładają ręce. Takie są regulaminy…

Swoją drogą nie udało mi się odnaleźć załącznika 1A, na który powołuje się ubezpieczyciel...

Teoretycznie czytnik ebooków to elektronika. Wikipedia podpowiada : "przyjmuje się, że jeśli stosunek wytrzymałości na rozciąganie do wytrzymałości na ściskanie jest mniejszy od 1/8 materiał nazywamy kruchym".

Niestety nie mam drugiego takiego samego, aby zlecić jakiejś uczelni test, czy faktycznie jest to przedmiot kruchy...

poczta polska sendit ubezpieczenia pocztowe

Skomentuj (37) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 58 (108)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…