Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#84561

(PW) ·
| Do ulubionych
Piekielne jest w Polsce prawo... spadkowe.

Co może spotkać starszego człowieka, często ledwo żywego, schorowanego, z początkiem demencji, czyli z problemami z pamięcią? Spadek w postaci długów.

Polskie prawo spadkowe mówi, że trzeba się zrzec długów w ciągu pół roku, ale to często starsze bezbronne osoby, nie znają tego prawa lub po prostu go nie pamiętają z racji wieku albo nie wiedzą, że ktoś tam z rodziny zmarł, że ktoś tam się zrzekł długów i pewnego pięknego dnia dostają piękny list z windykacji albo mniejszą rencinę czy emeryturę.

To dzieje się naprawdę.

To polskie prawo najmocniej uderza w najbardziej bezbronnych, którzy to przypłacają co najmniej pogorszeniem zdrowia. Ciężko mi to zrozumieć. Takiemu człowiekowi pod koniec życia zostaje albo walka z sądami, albo życie w ubóstwie przez kogoś, z kim nie miało się kontaktów z różnych powodów, a narobił długów. Jest to dla mnie bardzo niesprawiedliwe.

Staruszek z mojego bloku po 10 latach od śmierci kogoś z rodziny dostał na święta taki prezent, w ciągu kilku dni stał się wrakiem człowieka, bo jest tym wszystkim śmiertelnie przerażony.

Spadek

Skomentuj (22) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 199 (351)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…