Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#84688

(PW) ·
| Do ulubionych
Z pamiętnika podróżnika

Trasa Niemcy - Polska, 1300 km, w większości po autostradach.

Remont po stronie niemieckiej. Prawy pas normalnej szerokości + margines (już za żółtą linią, więc nielegalny), lewy szerokości 2,1m, ograniczenie do 60km/h. W tym właśnie miejscu, cała kolejka TIRów jechała częściowo po obu pasach, nie pozostawiając miejsca na jazdę obok siebie. Wszystkie na niemieckich numerach.

Autostrada niemiecka. Naginam środkowym pasem (z trzech) jakieś 140-150 km/h, wyprzedzam sznur TIRów. Spomiędzy nich wyskakuje bus na środkowy pas, muszę zwolnić do jakichś 90 km/h, bo bus się rozpędza, lewy zajęty. Tablice ukraińskie

Kawałek za przejściem granicznym, autostrada polska, dwa pasy, wyścig słoni. Od momentu dojechania do nich, do czasu zakończenia manewru, przejechaliśmy 3 kilometry. Kierowca jadący w sznurku przede mną, zmienił pas na prawy po wyprzedzaniu słoni i zwolnił do 60 km/h, aż cały sznurek z lewej przejechał.

Autostrada, dwa pasy, zmierzch. Naginam 140-150 km/h lewym pasem, przede mną VW Amarok jadący też coś koło tego, na prawym ciężarówka i Ford Galaxy. Kiedy VW minął Forda, ten bez kierunkowskazu (i pewnie patrzenia w lusterko) zaczął zmieniać pas na lewy, kilkanaście cm od mojego przodu. Obyło się bez kontaktu. Tablice polskie. Modele aut podałem ze względu na ich wielkość - a co za tym idzie widoczność na drodze

Autostrada, dwa pasy, noc. Naginam 140-150 km/h lewym pasem, wyprzedzam tiry, wyskakuje mi spomiędzy nich bus, bez kierunkowskazu. Bus się rozpędził, wyprzedził kilka aut, wrócił na prawy, po czym znów wyskakuje na lewy bez ostrzeżenia. Rzuciłem do Lubej, żeby znalazła firmę z busa i zadzwoniła do nich z prośbą o upomnienie pracownika, że kierunkowskazów się używa. Nie dodzwoniła się, ale facet rzeczywiście zaczął używać kierunkowskazów.

Droga Krajowa, klasyczna, po pasie w każdą stronę. Jadący przede mną samochód wyprzedza skręcającego w prawo, jadąc po pasie do skrętu w lewo, ledwo omijając wysepkę.

Skomentuj (7) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 26 (84)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…