Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#85040

przez Konto usunięte ·
| Do ulubionych
Jestem kierowcą tzw. "tira"

1. Autostrada A4, odcinek objęty zakazem wyprzedzania dla ciężarówek. Jechałem tą autostradą na odcinku Wrocław - Legnica z prędkością 85 km/h. Niestety, los bywa złośliwy :) i musiałem zwolnić do 80 km/h, bo jechał przede mną zestaw ADR (przewożący materiały niebezpieczne). Jadę sobie spokojnie za nim, nigdzie mi się nie śpieszy, osobowe wyprzedzają mnie lewym pasem. W końcu mamy zjazd z autostrady. Zauważyłem, że za chwilkę lewy pas będzie pusty. Kiedy to się stało, włączyłem lewy kierunkowskaz i rozpocząłem manewr wyprzedzania, rozpędzając się do 85 km/h. Wyprzedzanie potrwało kilkadziesiąt sekund. Z racji że słońce świeciło mi z lewej strony, cień pojazdu doskonale pokazywał, kiedy mogę zjechać na prawy pas. Oczywiście z tyłu zdążyła się ustawić kolejka samochodów osobowych, ale przy zmianie pasa ruchu nikomu nie wymusiłem. Mimo to znalazł się jeden kierowca, który wyprzedzając mnie, okazał swoje niezadowolenie za pomocą klaksonu (manewr zakończony przed kolejnym zakazem).

2. Sytuacja kilkanaście kilometrów dalej. Ponownie musiałem zwolnić do 80 km/h. Tym razem z taką prędkością poruszał się samochód osobowy z przyczepą. Jadę spokojnie za nim i widzę, że zaraz zacznie się zjazd z autostrady. Włączam lewy kierunkowskaz, na lewym pasie osobówki, jednak trafiam na kulturalnego kierowcę, który błyska mi drogowymi, że mnie wpuszcza. Zjechałem na lewy pas (podziękowałem), a z racji że właśnie był zjazd ze wzniesienia, rozpędziłem pojazd do 90 km/h. Manewr trwał krótko, szybko wróciłem na prawy pas. Auta ponownie zaczęły mnie wyprzedzać lewym pasem, dopóki nie dojechało do mnie Audi. Kierowca wyprzedzając mnie, wcisnął klakson, a następnie zjechał na prawy pas i wcisnął hamulec, spowalniając mnie do 60 km/h. Wkurzyłem się na niego, ale po chwili się oddalił.

Kierowcy osobówek - celowe hamowanie przed ciężarówką to najgorsze, co możecie zrobić. Miejcie świadomość, że jeśli kierowca nie wyhamuje, może to być Wasza ostatnia droga, a jeśli chcecie kogoś uczyć przepisów, upewnijcie się, że sami je znacie!

A4 zakaz

Skomentuj (20) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 98 (130)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…