Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#85568

~Niezarejestrowany ·
| Do ulubionych
Sprzedawałem słuchawki. Dobrej firmy, nie jakieś marketówki za 50zł. Wybór padł na OLX. Tak, wiem że łatwiej na grupie Facebookowej, ale nie używam tego portalu z racji braku konta tam.

Słuchawki prawie nowe, rozpakowane i sprawdzone. Sprawdziłem ceny, po ile takie idą na sprzedaż, a jako że nie jestem harpią i dusigroszem, wystawiłem je z obniżką 40% w stosunku do nowych. Do tego zaznaczyłem w ogłoszeniu, iż dodaję paragon zakupu, dzięki czemu kupujący otrzymuje jeszcze 22 miesiące sklepowej gwarancji. No i się zaczęło...

Propozycje połowy kwoty, za którą były wystawione. Odpisywałem grzecznie, że nie prowadzę sprzedaży ratalnej. No cóż - nie każdy potrafił zrozumieć ironię w wiadomości zwrotnej. Jakoś dziwnym trafem nie otrzymałem wiadomości w stylu "dej, bo mam horą curkę".

Ogłoszenie wisiało kilka dni, już miałem zamiar je usunąć, ale odezwał się pewien człowiek. Po stylu pisowni lampka alarmowa mi się zaświeciła w głowie. Dwie opcje - bot lub obcokrajowiec, Ukrainiec (których w moim mieście jest niemało). Okazało się, że to drugie. Spotkaliśmy się, sprawdził, wziął i nawet nie zapytał, czy cena jeszcze podlega małej negocjacji. Poszedł rozmienić kasę do pobliskiej Żabki, bo nie miałem wydać (używam plastiku do płacenia) i do tego dokupił 4-paka Tatry (nie chciałem tego, bo nie piję alkoholu).

Piekielnością jest to, że Polacy szukają nie wiem czego. Najlepiej, żebym im oddał za darmo i jeszcze zawiózł do domu, kłaniając się uniżenie, że raczył to przyjąć.

Na komentarze nie odpiszę, bo nie będę zakładać konta dla jednej opowieści. Do tego absolutnie mój wpis nie ma na celu gloryfikowania Ukraińców (osobiście uważam, że zbyt dużo ich tu). Tylko chodzi o zachowanie i poszanowanie własności, która do momentu sprzedaży tak naprawdę należała do mnie. Jednak stwierdzenie "Polaki - cebulaki" ma tu zastosowanie.

Serdecznie pozdrawiam Użytkowników.

Śląsk

Skomentuj (2) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 78 (142)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…