Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#85580

Konto usunięte ·
| Do ulubionych
Opowiem Wam dzisiaj historię, która sama w sobie może nie jest zbyt piekielna, ale tego typu sytuacji jest coraz więcej i postępujący trend coraz mniej mi się podoba.

Wczoraj mój mąż zajechał na stację benzynową w celu zatankowania swojego samochodu służbowego. Mąż pracuje w branży, która wymaga dyspozycyjności 365 dni w roku. Klient nasz Pan. Z tego powodu tankował samochód w stroju roboczym. Kierując się do kasy, zaczepił go Ukrainiec w średnim wieku, mówiąc coś do niego w swoim języku. Później okazało się, że pomylił mojego męża z pracownikiem i chciał aby zatankował mu samochód. Małżonek nie posługuje się językiem ukraińskim, więc grzecznie odpowiedział Panu Ukraińcowi magiczne zaklęcie "NIEPANIMAJU", po czym skierował się w stronę kasy.

Pan Ukrainiec poczuł się wyjątkowo zlekceważony. Złapał mojego męża za rękę i wydarł się na niego jak na osobę niższej kategorii. Sytuacja mogłaby skończyć się źle gdyby nie szybka interwencja pracownika stacji, który uspokoił wściekłego Ukraińca. Pan furiat nie widział w swoim zachowaniu nic złego nawet kiedy w końcu dotarło do niego, że mój mąż nie jest pracownikiem stacji. Bez słowa wsiadł do samochodu i pojechał. Pracownik stacji powiedział, że Ukraińca zdenerwował brak znajomości języka ukraińskiego przez mojego męża, którego uznał za pracownika. Poczuł się tym faktem wyjątkowo urażony wychodząc z założenia, że skoro w Polsce przebywa tak wielu Ukraińców, to każdy Polak powinien ich język znać.

Uprzedzając wszelkie komentarze zarzucające mi uprzedzenia względem Ukraińców, chcę oświadczyć, że nie ani ja ani mój mąż nie jesteśmy uprzedzeni do Ukraińców. Oboje jesteśmy uprzedzeni do chamstwa, bezczelności i braku kultury, niezależnie kto się ich dopuszcza. Osobiście uważam, że to skandal aby jakikolwiek imigrant nieznający języka polskiego, wymagał od Polaków aby znali jego mowę.

Stacja benzynowa

Skomentuj (20) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 226 (258)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…