Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#85843

(PW) ·
| Do ulubionych
W kodeksie drogowym (UK) istnieje taki zapis.

"The Highway Code asks slow moving vehicles to pull in when safe to allow traffic to pass. ... Failure to pull over when there is a long queue of traffic behind can constitute an offence of inconsiderate driving, which can be punished with three to nine points on a driver's licence and a fine of up to £5,000."

To ni mniej ni więcej oznacza że kierowcy pojazdów wolnobieżnych są proszenie o zatrzymanie się w bezpiecznym miejscu, by umożliwić przejazd innym (szybszym) pojazdom.
Nieprzestrzeganie tego zapisu (gdy tworzy się zator drogowy) jest zagrożone karą 3 do 9 punktów (na 12 możliwych) oraz karą pieniężną w wysokości 5000 funtów.

Do rzeczy.
Poranne godziny szczytu (7.15am), główna droga łącząca dwa miasta.
Po jednym pasie na kierunek, droga kręta poprzez tereny mocno zalesione, ciemno. Ruch z przeciwnego kierunku dość intensywny.
Na podstawie tego co widziałem przed sobą i w lusterku, ilość samochodów w korku oceniam na około 100 (powiedzmy).

Po 15 minutach udało się wyprzedzić przeszkodę.

Eko roweroterrorysta nie uznał za właściwe przestrzegania powyższego przepisu, ujmą na honorze byłoby zaliczenie go do pojazdów powolnych.

Ps. W ramach ciekawostki chcę tylko dodać -
Maksymalnie jednorazowo możesz mieć 12 punktów karnych na koncie, tak zwane punkty są ważne przez 3 lata od daty popełnienia wykroczenia każde. W zasadzie każde wykroczenie to 3pkt, podobno czasem trafia się 2?! Ale czasem 6 za jedno wykroczenie.
Nie kasują się na koniec roku, a firmy ubezpieczeniowe mają prawo pytać o ilość punktów do 5 (pięciu) lat wstecz.
Bo to ma wpływ na stawkę ubezpieczenia.

Skomentuj (14) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 106 (136)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…