Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#85965

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Byłam ostatnio z ciężarną koleżanką na spacerze, załatwiając od razu różne sprawy, więc trochę się nachodziłyśmy. Wracając, odezwała się potrzeba pójścia do toalety, a ona zaproponowała żebyśmy poszły do niej skorzystać. Nigdy nie widziałam jak mieszka, jakoś nie było okazji, spotykałyśmy się na mieście, a czasem u mnie.

Od razu po wejściu uderzył mnie smród taki zleżały, nic konkretnego, bardziej zaduch niewietrzonego mieszkania. Na prawo była otwarta kuchnia, z której bałabym się cokolwiek zjeść, na lewo łazienka, na wprost pokój. Podłoga chyba nigdy nie zamiatana, o myciu nie wspomnę. Nie było żadnych oględzin, nawet nie ściągałam butów czy kurtki, ale co zobaczyłam tego już nie odzobaczę.

Pierwszy raz widziałam, że można mieć względny porządek (wszystko ma swoje miejsce, żadnych ciuchów leżących, żadnych gratów) i równocześnie taki syf. Jak weszłam do łazienki, automatycznie poczułam, że wszystko mnie swędzi. Umywalka brudna niesamowicie, na wszelkich rurach, półkach kurz na dwa centymetry. Wanna jak z krwawego horroru, a sam kibel, to czystszy jest w starym pociągu. Było tak obrzydliwie brudno i śmierdząco, że ja, a pamiętam jeszcze korzystanie na wsi z wychodka, brzydziłam się zrobić siku nawet na małysza. Stwierdziłam, że jakoś dotrzymam do domu, a jak nie to już wolę popuścić w gacie niż skorzystać.

Nie zrozumcie mnie źle, mam w domu dwa koty, więc często moja podłoga pozostawia wiele do życzenia mimo, że przy pełzającym niemowlaku, staram się ogarniać. Nie szoruję codziennie zlewu, czasem nawet nie zmywam naczyń przez dwa dni. Ale taki brud nie powstaje w tydzień czy miesiąc. Żeby toaleta wyglądała tak jak u niej to podejrzewam, że trzeba w ogóle jej nie myć.

Nie potrafię na nią już spojrzeć tak samo, niedobrze mi się robi na samą myśl o tym, że ona tam mieszka i korzysta z tego na co dzień, a już niedługo będzie wychowywać tam dziecko.

Skomentuj (27) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 131 (147)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…