Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#86045

przez Konto usunięte ·
| Do ulubionych
Jak student załatwił firmę na lekko milion złotych.

Jak pisałem prowadzę działalność hurt art budowlanymi. Ale już obecnie posiadam możliwość produkcji farby (bazy) do dokolorowywania. Mój produkt autorski z czasu studiów dopracowany latami. W każdym razie, zanim posiadłem możliwość produkcji, zlecałem to jednej firmie. Cała receptura, składniki i proces technologiczny. Oczywiście umowy podpisane dotyczące tajemnicy. Obie strony szczęśliwe, ja mam produkt, a oni non stop zbyt towaru.

No ale gdzie piekielność? Studentka praktykantka. Wykonywała próbę laboratoryjną wyrobu i spisała wszystko: cały skład i kolejność, i umieściła w sprawozdaniu. A potem wrzuciła na forum swojej katedry. Sprawa wyszła przypadkiem od kolegi co został na uczelni i jest doktorem w tej katedrze, i który zna skład, bo zlecałem im badania.
Akcja prawnika i niby wszystko usunięte, ale w świat poszło. Umowa to umowa i kary też. A dodam studentka miała wpisaną w umowie praktyk tajemnicą zakładową.
Ja w każdym razie dostałem dużą kasę z kary umownej i odszkodowania, kupiłem własne maszyny, a studentka miała sprawę o odszkodowanie moje i wykonawcy. To są kwoty powyżej miliona. Czy warto było?

Studenci

Skomentuj (34) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 209 (221)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…