Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#86099

~CiotkaKlotka06 ·
| Do ulubionych
Szwagierka kupiła ośmiolatce zestaw do robienia paznokci hybrydowych (lampa, aceton, lakiery) plus frezarka (jakaś najtańsza, na zasadzie sama rączka z regulacją), a mnie zmroziło.

Bo kto normalny dziecku kupuje rzeczy do użytku profesjonalnego? Frezarka to nie jest zabawka, można nią pokaleczyć skórki, że nie wspomnę o przepiłowaniu płytki paznokcia i uszkodzeniu łożyska. Tak naprawdę można sobie zdrowo spiep&%ć paznokcie, jeśli nie umie się tego używać.
Gdy powiedziałam szwagierce, że to nie jest sprzęt do użytkowania dla dziecka stwierdziła, że mała się przecież w końcu nauczy(!).

Okej, to zaproponowałam, że za darmo z nią posiedzę i ją pouczę, bo skoro i tak jej tego nie zabierze, to chociaż ograniczę szkody i jej pokażę jak tego używać.
Nie, bo Iga się z tik toka uczy...
Dla tych co niewiedzą, tik tok to miejsce gdzie do wybranego podkładu muzycznego nakręcasz filmik, lub nakręcasz własny filmik ze swoim głosem (bez gotowej ścieżki dźwiękowej) i publikujesz. Powiedziałam, żeby mi młoda pokazała te mistrzynie paznokci.

Dziewczynki w wieki 9-12 lat robią sobie pazurki hybrydowe i żelowe... One mają taki sprzęt, więc Iga też się zajawiła, a ja popatrzyłam na tym tik toku na pięknie poprzepiłowywaną płytkę, pokaleczone skórki. Hitem była dziewczynka, która pokazywała jak ściągnąć hybrydę i bez delikatnego opiłowania topu zamoczyła całość w acetonie (oczywiście się dobrze nie rozpuściło, bo należy lekko top spiłować), po czym na siłę odrywała swoją "stylizację. Widok jej paznokci po ściągnięciu tego był po prostu masakryczny.

Ja z młodą rozmawiałam o tym, ale co mają moje argumenty przeciwko "mama się zgodziła", a szwagierka nic sobie z tego nie robi.
Wczoraj wysłała mi zdjęcie z zapytaniem co młodej się na paznokciu zrobiło...
Uwaga, uwaga...
Zielona bakteria.

Pozdrawiam wszystkie "odpowiedzialne" matki, które kupiły lub chcą kupić swojej córce taki sprzęt. Najpierw poczytajcie o uszkodzeniach jakie można sobie zrobić przez niewłaściwe użytkowanie, a potem przemyślcie czy warto ;)
Dajcie dziecku być dzieckiem, a hybryda to nie tylko trwalszy lakier, który zaraz nie schodzi, niewłaściwe używanie tego sprzętu sprawi, że wasze córki za parę lat będą płakać nad stanem swoich paznokci.

łódź

Skomentuj (16) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 162 (174)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…