Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#86291

(PW) ·
| Do ulubionych
Chciałbym podzielić się sposobem traktowania sprzedawców w związku z panującą epidemią przez portal Allegro.

Każdy ze sprzedawców dostał od Allegro wytyczne i plakat do wydrukowania z zasadami postępowania w tym trudnym czasie.
Do najważniejszych należą:
- Dbanie o ciągłą sprzedaż i uzupełnianie stanów magazynowych.
- Monitorowanie czasów dostaw towarów do klientów.
- Ciągła informacja dla klienta, jeżeli przesyłka się opóźni.
I tak punktów prawie 10.

Dbać o uzupełnianie stanów w sytuacji, kiedy z dnia na dzień nie wiemy, jak rozwija się sytuacja, to żądanie oderwane od obecnych realiów. Rzeczywistość, w której nie mamy pewności, że kurier dojedzie po paczki, a poczta skraca godziny pracy, jest dzisiaj normą.

Jak to wykonać i jakie prawa ma sprzedawca, nie napisano. Generalnie sprzedawca nie może zachorować. Paczki ma pakować nawet wbrew zdrowemu rozsądkowi, zakaz poruszania się musi zignorować. Bo najważniejsza jest PROWIZJA!!! Prowizja sięgająca w niektórych kategoriach 30%! I to jest jedyny cel, jaki Allegro przekazuje w związku z obecną sytuacją.

Nikt w tym portalu w obecnej chwili nie zrobił nic. Nie ma żadnej ogólnej informacji na stronie głównej, że w obecnej sytuacji nie można być pewnym dostawy w 24h. Żaden sprzedawca nie może zawiesić sprzedaży natychmiast z przyczyn losowych - a w czasach pandemii zdarzyć się może wszystko. Jeżeli sprzedawca zachoruje i nie udzieli w regulaminowym czasie odpowiedzi w dyskusji z klientem, Dzbany z Allegro zablokują mu konto.

Cóż, dawno było wiadomo, iż rozum i pazerność nigdy nie idą w parze, a w przypadku Allegro rozum już dawno poszedł w przeciwną stronę. I kiedy wydawało się, że w prowizjach, opłatach i braku szacunku dla sprzedawcy Allegro już sięga dna, to oni w tym czasie w tym dnie jeszcze odwiert zrobili.

Pozdrawiamy wszystkich kupujących na Allegro. I nie zapominajcie, że do 30% płaconej przez was ceny to prowizja pobierana przez Allegro.

sklepy_internetowe

Skomentuj (13) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 52 (92)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…