Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#86628

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Zacznę banalnie: może mało piekielne, ale... męczące.

Dziś odkryłam jedyne, jak na razie, na serio sensowne zastosowanie maseczki ;-)

Robiłam zakupy w osiedlowym sklepiku. Godziny wczesnopopołudniowe, ruch niewielki. Stałam sobie samotnie w alejce, więc zsunęłam sobie maseczkę z nosa, żeby okulary mniej parowały (Wiem, nie powinnam, ale w pobliżu nie było nikogo). To, że ktoś wszedł w alejkę, zarejestrował w pierwszej kolejności mój nos. Przed i za wchodzącym w alejkę młodym mężczyzną ciągnął się mocny, intensywny i ostry zapach perfum w typie Old Spice, który kazał mi naciągnąć maseczkę porządnie na nos i ewakuować w inne rejony.

Niestety, Pan wciąż kręcił się gdzieś w pobliżu. Sklep nieduży, od zapachu nie udało się uciec, na zrobieniu zakupów mi zależało, więc przyjęłam sytuację z dobrodziejstwem inwentarza i ustawiłam się za panem w kolejce do kasy (pechowo podszedł tam chwilkę przede mną), wyjątkowo pieczołowicie respektując nakaz dwumetrowego odstępu i błogosławiąc maseczkę, która minimalnie, bo minimalnie, ale od duszącego zapachu odgradzała.

Tu apel do wszystkich fanów zapachów wszelakich: fajnie jest spryskać się perfumami, żeby ładnie pachnieć, ale, na bogów, warto zachować umiar. Wyobraźcie sobie podróż zatłoczonym autobusem, kiedy np. śpieszycie się do pracy i nie ma opcji, żeby wysiąść i poczekać na następny, kiedy opok staje ktoś tak hojnie wyperfumowany. W najlepszym wypadku następstwem będzie dyskomfort, w gorszym - ból głowy czy mdłości. Ja nie jestem bardzo wrażliwa na zapachy, ale tutaj intensywność była porażająca. Ktoś bardziej wrażliwy miałby znacznie gorzej.

Uprzedzając komentarze:
Nie mam zamiaru wywoływać dyskusji o sensowności noszenia maseczek, więc mam nadzieję, że nikt nie będzie tego wątku drążył.
Nie mam nic do Old Spice, chodziło mi przede wszystkim o zobrazowanie ostrości zapachu. Ktoś lub Old Spice, inni Kenzo, inni Brutala, a jeszcze inni podróbkę z bazarku jadącą spirytusem. Ich prawo. Wszystko fajne, byle z umiarem :-)

Skomentuj (22) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 136 (154)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…