Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#86703

~Lissa ·
| Do ulubionych
Mój dziadek miał kilka dni temu mały wypadek - spadł ze schodów, na szczęście z niedużej wysokości. Ale opuchnięte i bolące kolano i nadgarstek wyglądały nieciekawie, na dodatek choruje na osteoporozę - kierunek lekarz.

Pozostała kwestia, do kogo się udać. Było już po 17, osiedlowa przychodnia nie działała. Jest w moim mieście Nocna i Świąteczna Opieka Medyczna. I tu piekielność nr 1 - rentgen czynny do 18, jest długa kolejka, nie zdążymy. Czyli, drodzy pacjenci, nie łamcie się po 18 (albo nawet wcześniej), albo idźcie na SOR, który jest przecież zarezerwowany dla zagrożeń życia, nie?

Pozostał SOR. Co ciekawe, nie zrobiono dziadkowi żadnego badania w kierunku Covida - uznano, że w jego wieku byłoby widać objawy, a mnie, która z nim byłam, nie mogli przebadać, bo nie byłam pacjentką, choć jestem potencjalnie bardziej niebezpiecznym źródłem zakażenia. Pielęgniarka nawet zażartowała, że może zrobić mi ładne nacięcie skalpelem, będę do szycia i mnie przebadają... Dziadek prawie nie padł na zawał, jak to usłyszał. Miło wiedzieć, że są jeszcze "piguły" z poczuciem humoru.

Odczekaliśmy swoje, nie mam o to pretensji. Jednak podczas czekania pojawiła się piekielność nr 2, o wiele gorsza. Przez poczekalnię na właściwy SOR przeszło dwóch policjantów z zapłakaną, młodą dziewczyną - wyglądała jak kupka nieszczęścia. Zadzwonili do drzwi (wejście tylko na kod lub "domofonem") i jeden z nich powiedział: Dzień dobry, policjant taki i taki, ja z tą dziewczyną z gwałtu. Biedaczka zaczęła płakać jeszcze bardziej, tamten ją ofuknął, żeby się nie darła, bo już jej to nie pomoże i popchnął do środka.

Żałuję, że nie zapamiętałam jego nazwiska, ale skarga poszła z opisem sytuacji. Zobaczymy, czy coś z tego będzie. A z dziadkiem wszystko w porządku, nic nie połamane, tylko mocne stłuczenie, dostał jeden szew na ranę, która nie chciała się zasklepić do końca.

słuzba_zdrowia

Skomentuj (12) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 98 (108)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…