Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#87733

(PW) ·
| Do ulubionych
Zaktywizowałem się ostatnio na Piekielnych i komentując cudze historie przypomniało mi się kilka własnych. Pozwólcie więc, że będę się nimi sukcesywnie z Wami dzielił. Na początek coś lekkiego, sprzedaż internetowa.

Urządzanie mieszkania zacząłem od kuchni, do której kupiłem za nieco ponad 1500 zł zmywarkę szeroką na 45 cm. Niestety w międzyczasie projekt się zmienił i jednak będziemy montować 60-tkę. No zdarza się, normalnie bym oddał do sklepu, ale 2 tygodnie od zakupu już minęły, więc musiałem wystawić na pewnym portalu.

Jako, że sprzętu nawet nie rozpakowywałem i tak jak przyszedł ostretchowany na pół palecie, tak stał, to uznałem, że 1000 zł to będzie uczciwa cena. Wszak nabywca byłby ponad 500 zł do przodu. Pod warunkiem, że sam by zmywarkę odebrał. Przesyłka paletowa jest droga i czasochłonna, więc nie chciało mi się w nią bawić. O czym też nadmieniłem w opisie. Tak samo jak o tym, że cena nie podlega negocjacji. No i wyprzedzając pytania, które na pewno by się pojawiły, wytłumaczyłem dlaczego pozbywam się nowej zmywarki. Z mojej strony sprawa była przejrzysta, a ofertę uważałem za dobrą.

Niestety Janusze mieli lepsze. Propozycji nie do odrzucenia w stylu "700 zł i biorę" czy "800 i przesyłka na Twój koszt" nie jestem w stanie zliczyć. Całe szczęście nigdzie mi się nie śpieszyło i mogłem je ignorować. Osobiście uważam, że piekielniejsi byli ludzie, którzy zgadzali się na moją stawkę i umawiali na odbiór a potem się nie stawiali. Zmywarka stała w dopiero urządzanym lokum, w którym nikt nie mieszkał. Także musiałem się zorganizować i tam przyjechać tylko po to, by posiedzieć z majstrem przy kawie, bo potencjalny nabywca nawet telefonów nie odbierał.

Jakby kto był ciekawy to pytania o rzeczy zawarte w opisie pojawiły się i tak, a oferta długo nie wisiała, jakieś 2-3 tygodnie, zanim pozbyłem się zmywarki, ale to już poza portalem.

sklepy_internetowe

Skomentuj (6) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 110 (128)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…