Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#87910

~Barabasz ·
| Do ulubionych
O piekielności fioletowego operatora słów kilka.

Ze względu na zmiany w tabeli opłat przenosiłem numer telefonu rodzicielki do innej sieci. Jako że do tej pory korzystała z oferty na kartę, uzbierało jej się trochę środków które miała wykorzystać przed zmianą. Na dzień przed przejściem zostało jeszcze około 18 zł. Zgodnie z przepisami unijnymi, istnieje możliwość wypłaty niewykorzystanych środków, co oferował również mój operator. Postanowiłem skorzystać z tej opcji, zamiast bawić się w jakieś konkursy sms, a tym bardziej zostawić środki niewykorzystane.

Zadzwoniłem do sieci dopytać w jaki sposób odbywa się cały proces. Konsultant zapewnił że nie będzie żadnego problemu, wystarczy wysłać e-mail, lub zadzwonić, w terminie do 30 dni od przeniesienia. Co ważne dla dalszej historii, widział stan konta, nawet powtórzył go do słuchawki w celu potwierdzenia.
W dniu kiedy numer zaczął funkcjonować, zgodnie z rozmową telefoniczną, wysłałem wiadomość o zwrot środków. Na drugi dzień telefon z odpowiedzią, oczywiście negatywną. Nie można zwrócić środków ze względu na zbyt niską kwotę. Opłata za taki zwrot wynosi 20 zł, a więc przewyższa saldo.

Ja rozumiem, że operator pobiera jakąś opłatę, ale dlaczego konsultant podczas rozmowy nie zająknął się o tym ani słowem? Wiedząc ile wynosi saldo powinien od razu poinformować że żadnego zwrotu nie uda się otrzymać.

I tu nachodzi mnie myśl, że było to zrobione specjalnie. Kwota jest na tyle niska, że nikt nie będzie się z nimi przepychał, tylko machnie ręką. Ale pomnóżmy to przez ilość osób zmieniających operatora, i nagle zrobi się suma pozwalająca odrobić część strat wynikającą z unijnych rozporządzeń.

Notabene, najwięksi operatorzy komórkowi zostali już za ten proceder ukarani karą finansową, więc może to kolejny sposób na obejście tego? A może to ja za bardzo kombinuję i po prostu konsultant był niekompetentny?

Skomentuj (9) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 125 (133)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…