Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#87912

~bombatromba145 ·
| Do ulubionych
Spis powszechny.

Tak się składa, że miałam przyjemność uczestniczyć w szkoleniu na rachmistrza spisowego i chciałabym tu parę rzeczy wyjaśnić tzw. internetowym cwaniakom, którzy twierdzą, że za żadne skarby się nie spiszą i nie będą również wpuszczać do swoich domów rachmistrzów ani z nimi rozmawiać.

1. Aktualnie każdy kto mieszka w kraju i nie opuścił go na dzień spisu na dłużej niż okres 2 lat ma obowiązek spisania się. Nie jest to jakiś wymysł pisiorów a obowiązek, który spadł na nas po wejściu do Unii Europejskiej.

2. Masz obowiązek spisać się internetowo lub telefonicznie. Jeśli nie zrobisz tego to i tak zadzwoni do Ciebie rachmistrz lub przyjdzie osobiście. Jeśli powiesz rachmistrzowi, że masz go w d*** i nic mu nie powiesz, to wtedy taka osoba ma obowiązek zgłosić to wyżej a to powoduje uruchomienie procedury w wyniku, której zapłacisz słoną karę.

3. Uważasz, że nikt nie może cię ukarać? No niestety mylisz się, ponieważ to nie jest jakieś szitowe rozporządzenie covidowe, a ustawa na podstawie której ukarzą Cię bez żadnych problemów.

4. W spisie jest wiele pytań na które możesz odpowiedzieć: nie wiem lub nie chcę na to pytanie odpowiadać.

5. Nikt nie zweryfikuje informacji, które podajesz. Rachmistrz nie może nawet wziąć do ręki Twojego dowodu osobistego. Jeśli podasz błędny to tak zostanie i koniec. Jeśli podasz błędne informacje na temat miejsca zamieszkania, liczby pokoi, wiary itd. to również nikt tego nie zweryfikuje i nie spotka Cię za to żadna kara. To są dane statystyczne i nikt tego nie będzie weryfikować ani przekazywać do US albo innych urzędów, ponieważ nie mogą być przekazywane do innych organów.

6. Boisz się podać PESEL? A w jaki niby sposób miałby być wykorzystany skoro na PESEL nikt nie może wziąć nawet piwa na kreskę w osiedlowym sklepie. Legenda, która krąży po internecie z kolekcjonerskimi dowodami na takie PESELe, a następnie branie na nie pożyczek też jest bzdurą. Myślicie, że banki a nawet parabanki tego nie weryfikują?

7. PESEL podawany jest po to aby nie spisywać po 30 razy tej samej osoby.

Niestety po szkoleniu zrezygnowałam z tej "zaszczytnej" funkcji bo jak to głupia osoba zaczęłam czytać te wszystkie wypociny w komentarzach pod postami dotyczącymi spisu. Jeszcze nie zaczęłam pracować a już się dowiedziałam, że jestem darmozjadem, który dostał się na tą funkcję po znajomości i będzie na utrzymaniu podatników.

Najlepszy tekst to o tym, że rachmistrz jest pisowską szma**. W sumie jak się człowiek naczyta to zastanawia się, czy to jest bezpieczne dla mojego życia? A ja nawet na PiS nie głosowałam, zgłoszenie wysłałam mailowo gdy usłyszałam o tym w radiu. No i jeszcze miałam tą czelność chcieć zarabiać te gówniane 6 zł brutto za spisanie jednej osoby co średnio trwa około 40 minut bo wydawało mi się, że tym podreperuję budżet i nie będę się nudzić w czasie wakacji.

W takich to piekielnych czasach żyjemy bo piekielne mamy społeczeństwo.

Polandia

Skomentuj (28) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 153 (179)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…