Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#88775

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Moja przyjaciółka jest świeżym magistrem prawa i często pisze ludziom rozmaite pisma, zażalenia, wnioski itp, celem dorobienia do skromnego budżetu.

Niedawno opowiadała mi o dziewczynie [D], która zgłosiła się do niej z prośbą o ratunek.

D miała orzeczone przez sąd prace społeczne za jakiś występek, do tego doszedł drugi wyrok również z pracami (zamiana z grzywny).

Nie mogła wykonywać od razu orzeczonej kary, bo była na długotrwałym L4, więc akta poszły do wydziału wykonawczego celem zamiany kar na areszt (przedkładała zwolnienia do kuratora, jednakże te gdzieś magicznie zaginęły), przedłożono je więc drugi raz w formie kopii przed sam nos SSR.

Odbyły się dwa posiedzenia. Na pierwszym sędzia prowadzący posiedzenie kwestionował zasadność zwolnienia lekarskiego, ponieważ obwiniona nie "mogła być aż tak bardzo chora skoro dziś osobiście stawiła się w sądzie". Pierwszy facepalm. Od kiedy SSR ma prawo do wycieczek osobistych i bawienia się w lekarza orzecznika?


Drugi facepalm : SSR pytany o to w jaki sposób obwiniona ma wykonywać orzeczone kary jednocześnie, powiedział, że musi się nad tym zastanowić, bo od niedawna orzeka w wydziale wykonawczym, i sam nie wie jak ugryźć temat. Że co proszę? Jakim cudem dopuszcza się do orzekania kogoś, kto nie ma wiedzy na dany temat? Później udało się ustalić, że w/w został przeniesiony z II Wydziału Karnego, do Wydziału Wykonawczego.

Posiedzenie nr 1 zostało zakończone na temacie zastanawiania się i odroczone na miesiąc.

Facepalm numer 3: Posiedzenie nr 2. Sędzia zapytany czy już się zastanowił, twierdził, że obwiniona ma wykonywać dwie kary na zasadzie "trochę tej, trochę tej, bo inaczej będzie musiał ją ukarać i zadecydować o zamianę na areszt".

Po pierwsze kar ograniczenia wolności, nie wykonuje się równocześnie. Można je wykonywać jako karę łączną jeżeli złoży się odpowiedni wniosek, nigdy zaś na zasadzie jaką chciał wżenić wyżej wymieniony przedstawiciel Temidy.

Aż się marzy złożyć zawiadomienie z art 231 k.k na takiego...

A gdzie takie cuda? Sąd Rejonowy w Gdyni.

Skomentuj (13) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 149 (169)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…