Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#89309

przez (PW) ·
| Do ulubionych
O złotówach... w Madrycie ;)
Kilka lat temu latałam często na delegacje do Madrytu. Mój hiszpański wtedy mocno kulał, a z angielskim bywa tam różnie.
Ponoć w związku z licznymi oszustwami władze wprowadziły stałą taryfę za przejazd z lotniska do centrum - 30 euro. Taksówki czekały w kolejce, trzeba było wejść do pierwszej wolnej. Znałam doskonale te zasady, ale i ja się dałam oszukać.

Mój lot w lipcu był bardzo mocno opóźniony, ledwie stałam na nogach i brałam taryfę do hotelu grubo po północy. Pod hotelem taksówkarz podaje mi kwotę 50 euro, pytam łamanym językiem, że przecież powinno być 30 a on mi tłumaczy, że w wakacje obowiązują inne taryfy w nocy i jest specjalna dopłata. Terminal mu oczywiście "nie działał", na moje nieszczęście miałam gotówkę i mu rzuciłam to 50 euro. Nie wiem do dziś, dlaczego nie upomniałam się o rachunek, w końcu był mi potrzebny do rozliczenia delegacji, jedyne usprawiedliwienie to wyczerpanie. Jak się można łatwo domyślić koledzy z biura uświadomili mnie, że nocna taryfa wakacyjna nie istnieje, ale żebym się tak nie przejmowała, bo każdego z nich taksówkarze próbowali zrobić w bambuko. Ale ja i tak dziś jestem na siebie zła do dziś...

Taxi Madryt

Skomentuj (8) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 114 (128)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…