Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#89848

przez ~Sora ·
| Do ulubionych
Historia jest o tym, jednak jedna drobna decyzja źle powoduje poważne pogorszenie warunków pracy i nie tylko.

Parę lat temu pracowałam w średniej firmie budowlanej. W mniejszym budyneczku A, siedział sobie marketing (5 dziewczyn + szefostwo), a w budynku B (właściwie to hali) obok pracowali budowlany - ok. 10 chłopa.

W każdym budynku był kącik kawowy, kawę kupowało szefostwo i każdy żył sobie spokojnie. Aż pewnego dnia szef oskarżył dział budowlany, że ktoś z budynku B wynosi kawę do domu. Nie wiem, ile w tym było prawdy, ale szef zamiast zaprzestania kupowania kawy... zlikwidował kącik kawowy w budynku B. Robotnicy zrobili więc jedyną, logiczną rzecz i zaczęli korzystać z kącika w budynku A. I wtedy zaczęły się problemy.

1. Marketing zaczynał pracę o 8.00, budowlani o 6.00. Więc nagle, gdy zaczynałyśmy pracę w kąciku kawowym czekało już 5+ filiżanek do pozmywania i żadna nie była po "naszych" kawach.

2. Robotnicy nie mogli po sobie za bardzo pozmywać - w budynku A nie było kuchni, a łazienka, jedyne miejsce, gdzie można umyć kubek, było zamknięte i klucz do niego wydawała szefowa (materiał na inną piekielność), która przychodziła do pracy na 9.00.

3. Ku złości szefa, przerwy na kawę się wydłużyły, gdyż robotnicy zaczęli przychodzić do budynku A na kawę. Dłuższe przerwy oznaczały mniej roboty.

4. Kącik kawowy był niedaleko salki dla klientów, więc nagle podczas ważnych spotkań, krążyli robotnicy, żeby zrobić sobie kawy, co powodowało nie tylko hałas, ale i pewną konsternację u klientów.

Efekt? Szef przeniósł "kącik kawowy" do swojego gabinetu. W efekcie każdy, kto chciał zrobić sobie kawy, musiał iść do niego. Nie był zbyt przyjemnym człowiekiem, wręcz się czuło, że wylicza każdą minutę czasu, jaką się poświęca na robienie kawy, więc niedługo później nikt z kącika kawowego nie korzystał.

Niedługo potem się zwolniłam, jednak takich absurdów kawowych, nie miałam w następnych miejscach pracy.

Kawa

Skomentuj (5) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 189 (197)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…