Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#89910

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Witam.

Można by tą historię podciągnąć pod niesprawiedliwe/nielogiczne zachowania pracodawców względem pracowników. Chciałbym opisać sytuację, w której miałem wątpliwą przyjemność pracy w firmie X-kom.

Pracowałem tam jako magazynier, odpowiedziałem na ogłoszenie o pracę dodatkową/sezonową. W treści ogłoszenia zaznaczone było, że możliwa jest praca w weekendy. Od samego początku zaznaczałem, iż mogę pracować tylko w ten sposób (w tygodniu mam pracę na etacie 8h więc nie mam jak przychodzić na którąkolwiek zmianę, chciałem sobie po prostu dorobić, wiecie jak to jest inflacja, ciągle rosnące ceny wszystkiego itp.).

Podczas pierwszej (wstępnej) rozmowy nie było problemów z pracą tylko w weekendy, podczas drugiej rozmowy (podczas której potwierdziłem, że chcę podjąć pracę i umówiłem się na szkolenia bhp itp. i podpisanie umowy) dalej zaznaczałem że mogę tylko pracować w weekendy, nadal nie było z tym problemów. Na miejscu zostałem poinformowany o tym że umowa ma być zawarta do końca roku z możliwością (raczej wątpliwą ale co mieli powiedzieć) przedłużenia w nowym roku.

Tak czy inaczej umowa miała trwać do końca roku (stwierdziłem że spoko, ważne że była praca i możliwość sobie dorobić). O tym byliśmy (przyszło wiele osób) zapewnieni kilkukrotnie. Podpisałem umowę na zlecenie pod koniec października (specjalną formą pod ichniejszą nazwą "flexi" która oznaczała że sam daję znać w które dni i na jakiej zmianie mogę pracować i jeśli będzie zapotrzebowanie to będę "wzywany").

Pierwszy raz do pracy poszedłem w ostatnią niedzielę października, potem w pierwszą niedzielę listopada, po 11-tym listopada byłem cały weekend (pierwszy taki pracujący weekend tzn. sobota + niedziela odkąd przyszedłem do pracy, potem miały być już tylko całe weekendy pracujące a nie tylko niedziele) więc koniec końców łącznie byłem 4 dni w pracy. Kilka dni po pełnym przepracowanym weekendzie dostałem telefon od "miłego" Pana wg którego "za rzadko przychodzę do pracy", oraz że "w październiku byłem w pracy tylko raz, a we wrześniu nie byłem wcale" (jakim cudem miałem być we wrześniu w pracy skoro umowę podpisałem pod koniec października, cóż logika mnie powaliła).

Koniec końców dowiedziałem się że mam następnego dnia zgłosić do firmy aby podpisać umowę kończącą współpracę. Nie było nawet miejsca na dyskusję. Zapytałem więc od której godziny mogę się pojawiać, dowiedziałem się że "pracujemy od 6". Byłem po 6, Pan który dzwonił do mnie poprzedniego dnia, nie odebrał żadnego z moich telefonów (ani nie oddzwonił już w ogóle), udałem się więc co działu kadr, który nie wiedział o niczym. Podpisałem wypowiedzenie za porozumieniem stron i to by było na tyle z zapewnień, że umowa ma trwać do końca roku i z tego że nie ma problemów z pracą w weekendy.

Nie bardzo rozumiem podejście do pracownika. Słyszałem o tym że na magazynie w tej firmie jest bardzo duża rotacja pracowników, ale nie dać pracownikowi przepracować już tych dwóch miesięcy do końca roku i wtedy nie przedłużać umowy tylko zerwać umowę po jakiś 3 tygodniach od jej podpisania. Nie wiem czy to polityka firmy czy właściwie o co chodzi. Może to trochę wypłakiwanie się ale o czymś innym byłem zapewniany a na czymś innym się skończyło. Może powinienem bardziej walczyć o to żeby zostać w tej dodatkowej pracy ale zostałem totalnie zaskoczony tym telefonem. Z jednej strony to praca tylko w weekendy aczkolwiek atrakcyjna stawka (nie płacone były żadne świadczenia ponieważ mam umowę o pracę w innej firmie, plus to weekendy więc lepiej płatne, za jedną niedzielę w październiku dostałem 249 zł więc przepracowanie jednej niedzieli w listopadzie i potem już pełnych weekendów po 249 zł za dzień dałoby niezłą sumkę akurat na święta). Jest mi odrobinę szkoda ale cóż nie ta praca to inna.

Pozdrawiam i trzymajcie się.

praca magazyn

Skomentuj (7) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 127 (141)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…