Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

#90066

przez (PW) ·
| Do ulubionych
Ostatnio na jednym z portali pracowniczych pojawił się wpis na temat mobbingu w firmie, dla której pracuję. Wpisu tego dokonała osoba, której nie przedłużono umowy.
W sumie ubawiłoby mnie to gdyby nie poczynione szkody firmie.

Osoba ta miała funkcję sekretarki. Do obowiązków tej osoby należało wprowadzanie między innymi dokumentów do obiegu elektronicznego, dbanie o zakupy bieżące biurowe, zamawianie i odbiór od kurierów oraz o to aby nie zabrakło czystych kubków i szklanek przez wypakowanie ich ze zmywarki.
Powiedzmy tak, radziła sobie z tym na 80%. W momentach "tłoku" papierologii odpuszczała ją sobie przekładając na "jutro".
Sam na to "wdepnąłem" i tłumaczyłem się z tego przed klientami ze cztery razy, a także miałem nierozliczone dokumenty bo pracuję w terenie poza biurem.

Po za tym była rzeczywiście uśmiechnięta i starała się pomóc.
Tylko czy można nazwać mobbingiem zwrócenie uwagi, że dokumenty są niewprowadzone czy zmywarka nierozpakowana? Lub zabrakło pisaków?
Przecież jeśli nie dajemy rady bo zabrakło czasu na jakieś działania to mamy trzy rozwiązania:
- poinformować przełożonego i poprosić o pomoc,
= poinformować przełożonego i zostać na kilku nadgodzinach,
- zwolnić się, bo nie dajemy rady i znaleźć inną pracę.

Czy szefostwo rzeczywiście prowadziło mobbing, bo nie przedłużyli umowy i oni byli piekielni?
Czy ta dziewczyna była piekielna, bo zawalając (nie wnikam czy z niechęci na zostanie na nadgodzinach, czy przez brak prawidłowej komunikacji z przełożonymi) zawalała pracę w firmie innym osobom? Swoją drogą gdy porównam młode osoby wchodzące do firm, a moje czasy 40 lat temu to tamten zamordyzm, chamstwo zabiłoby je.

Tak więc proszę, wypowiedzcie się czy zwracanie uwagi na niedopełnienie obowiązków na swoim stanowisku pracy należy uważać za mobbing?

P.S. Osoba ta od trzech miesięcy jest obecnie bez pracy. Nie może znaleźć nic co by jej odpowiadało.

Praca w firmie co to jest mobbing

Skomentuj (66) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 132 (144)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…