Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Dzikus

Zamieszcza historie od: 19 czerwca 2020 - 12:03
Ostatnio: 10 maja 2022 - 14:13
  • Historii na głównej: 3 z 5
  • Punktów za historie: 406
  • Komentarzy: 7
  • Punktów za komentarze: 13
 
zarchiwizowany

#87556

przez (PW) ·
| było | Do ulubionych
Witam ponownie.
Właśnie wylosowałem historię o tym jak to księża mają cenniki itp.

Ja osobiście załatwiałem sprawy w 5 różnych parafiach i nigdy żaden ksiądz nie zażądał ode mnie pieniędzy, a 2 z 5 nie chciało ich przyjąć. Były to sprawy różne:
Mój ślub
Zapowiedzi w parafii narzeczonej
Chrzty dzieci w 2 różnych parafiach
Zaświadczenie o chrzcie dla rodziny z Anglii, bo chcieli dziecko do szkoły katolickiej zapisać
I naprawdę nie rozumiem tematu. Wiem natomiast, że Ci co na księży najeżdżają sami nie są święci, a ich podejście do sprawy od razu zniechęca. Żeby nie było, że bronię kleru i tak dalej, to z dziadowskim księdzem też miałem do czynienia. Młody wikariusz był po kolędzie zobaczył na moim palcu sygnet atlantów i zapisał, że my już po ślubie, a potem tłumacz proboszczowi, że nie okłamałeś księdza.

Skomentuj (24) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 1 (95)
zarchiwizowany

#86760

przez (PW) ·
| było | Do ulubionych
Witam mam lekko ponad 30 lat, żonę i trójkę dzieci. Oboje z żoną pracujemy i korzystamy ze świadczeń +. I osobiście czuję się urażony gdy czytam i słucham, że te programy wspierają tylko patologię, żeby mogła się częściej i mocniej naje...ć. Pracuję jako podleśniczy i mam kontakt z wieloma ubogimi rodzinami i wiele z nich korzysta z tych pieniędzy w sposób rozsądny. A to zrobiona elewacja w domu, a to dzieci lepiej ubrane itd., oczywiście na każdej wiosce czy na każdym osiedlu znajdzie się jakiś patologiczny rodzynek, ktorego dzieci dalej będą chodzić brudne i głodne, jednak w mojej ocenie świadczenie 500+ całkowicie wyeliminowało skrajne ubóstwo wśród normalnych rodzin z dziećmi. Także proszę was nie patrzcie na ogół społeczeństwa przez pryzmat jednostek.

Skomentuj (6) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -7 (27)

1