Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Ferian

Zamieszcza historie od: 10 listopada 2011 - 20:09
Ostatnio: 24 października 2020 - 23:25
  • Historii na głównej: 32 z 43
  • Punktów za historie: 15703
  • Komentarzy: 234
  • Punktów za komentarze: 1568
 

#69403

(PW) ·
| Do ulubionych
O hienach cmentarnych...

Odchodziliśmy o grobu prababci. Jednak jeszcze się spojrzeliśmy, a tu jakieś stare babsko kradnie nam ładną, dużą wiązankę z grobu!

Ojciec podszedł, żeby, powiedzmy sobie szczerze... Babę opieprzyć i zabrać kwiaty z powrotem. Na co kobieta zaczęła wrzeszczeć, że ją okradamy! Oczywiście inni ludzie widzieli sytuację i baba kwiaty oddała, grożąc, że jak pójdziemy, to i tak kwiatów nie będzie... Cóż. Kiedyś musieliśmy iść.
Najwyżej jak kiedyś znajdziemy nasze, przeniesiemy z powrotem... (Zaznaczyliśmy)

cmentarz

Skomentuj (3) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 154 (162)

#85676

(PW) ·
| Do ulubionych
Niektóre schroniska chyba nie chcą, żeby adoptować od nich zwierzaki...

Na wstępie zaznaczę, że jesteśmy dość wybredni przy wyborze psa. Sam od małego wychowywałem się z psami i kotami. Zawsze wychowywałem psa od szczeniaka i nie mam doświadczenia z psami "z drugiej ręki", mimo to postanowiliśmy z żoną adoptować jakiegoś ze schroniska. Znalezienie odpowiedniego jest jednak problematyczne. Nie chcemy dużego ani lękliwego psa, czy agresywnego, trudnego w ułożeniu. Spodziewamy się dziecka, dlatego musimy podejść do tego poważnie. Gdyby nasz kochany, stary futrzak żył, na pewno nie byłoby problemu, bo kochał dzieci, ale teraz niestety naszego malucha nie pozna... Dodatkowo pies musi zgadzać się z kotem.

Chodzimy więc po schroniskach, oglądamy psy, wypytujemy dokładnie o każdego, który nam "wpadnie w oko", jak na razie jednak nie znaleźliśmy żadnego, większość jest agresywna, nie lubi dzieci bądź kotów. Nic nie bierzemy na siłę. Jeśli nie znajdziemy odpowiedniego psa, wolimy się wstrzymać.

Szukamy w kolejnym schronisku, aż doszliśmy do pewnego, w którym pani poinformowała nas dość... niemile, wręcz obraźliwie, że chyba nas poje..., że chcemy wziąć psa, kiedy spodziewamy się dziecka. Przecież to STRASZLIWA TRAUMA DLA PSA! I zupełny brak odpowiedzialności z naszej strony, przecież dziecko może psa przestraszyć, ciągnąć za ogon i wywoływać ciągły stres, przez co pies może chorować. dodatkowo nie damy mu 100% naszej miłości, bo będziemy ją przelewać na tego bachora, a pies będzie zaniedbany. Pani stwierdziła, że dopóki dziecko nie będzie miało co najmniej 15 lat, nie powinniśmy w ogóle myśleć o psie...

Czy ma rację, nie wiem. Jak ja się urodziłem, to w domu były dwa psy i trzy koty (stara wieś), kochałem je jak diabli i nigdy nie były dla mnie złe, wręcz przeciwnie, chętnie się bawiły i mnie lizały. Mam nawet zdjęcia z tego okresu i stare filmy na VHS. Rodzice jakoś mnie nauczyli, żeby krzywdy im nie robić.

Jednak na pewno ta kobieta nie powinna ani nas obrażać, mówiąc, że nas poje..., ani mówić o naszym dziecku "bachor", bo takiego słowa właśnie użyła...

schroniska

Skomentuj (34) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 205 (225)

#85525

(PW) ·
| Do ulubionych
Równo tydzień temu miałem drobny wypadek. Doszło do urazu głowy, utrata przytomności poniżej 5 minut. Następnego dnia wypuszczono mnie do domu, kazano przykładać lód i dużo odpoczywać, tomografu nie zrobiono.

No i zrobiło się lepiej, ale jest jedna rzecz, która mnie niepokoi, a mianowicie kiedy patrzę w lustro np. myjąc zęby kręci mi się w głowie. Jeśli się nie ruszam przed lustrem, jest ok, jeśli się ruszam dostaję zawrotów głowy. To samo dzieje się, jeśli patrzę w sufit. Zacząłem się zastanawiać, czy nie doszło przypadkiem do jakiegoś uszkodzenia, nie znam się na tym, a tomografu jak wspomniałem, nie zrobiono. Wybrałem się więc do lekarza. Mojej lekarki nie było, więc jej zastępca mnie przyjął i cóż... Krótko mówiąc wyśmiał mnie. Powiedział, że większych bzdur w życiu nie słyszał i chyba przyszedłem tu by wyłudzić L4, po czym dodał, że chyba rzeczywiście powinienem się leczyć na głowę i dał mi namiary do psychiatry.

Cóż, czekam aż moja lekarka wróci z L4...

słuzba_zdrowia

Skomentuj (8) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 59 (67)

#85441

(PW) ·
| Do ulubionych
Znów spotkanie w rodzinnym gronie, rozmowa z kuzynką, a ja się nagle dowiaduję, że ta już w przedszkolu nie pracuje. Zdziwiłem się, bo zawsze kochała dzieci, marzyła o tym i w ogóle.

Kuzynka pracowała w sumie jako pomoc przedszkolna, robiąc w międzyczasie studia. Pracowała rok, zrezygnowała i z tego i ze studiów (tzn z magistra, bo licencjat skończyła, szkoda jej było), przebranżawia się na kierunek również związany z dziećmi. Co więc było nie tak? Rodzice. Było wiele sytuacji, zgodziła się, żebym opisał jedną.

Dwójka dzieci pokłóciła się na zajęciach, pobili się, kuzynka szybko ich rozdzieliła. Porozmawiała, dowiedziała się o co poszło, wyjaśniła, że bić się nie wolno, że rozmowa jest lepszym pomysłem itd. Jedno z dzieci wzięło autko drugiego i nie zapytało o zgodę, często się zdarza. Dzieciaki się przeprosiły, a nawet przytuliły, potem cały dzień razem się bawiły. Następnego dnia ledwo jedno z dzieci przyszło, to od razu uderzyło porządnie drugie z pięści w twarz. Nikt nie zdążył nawet zareagować (bo nikt się tego nawet nie spodziewał). Tata mu tak kazał i on się nie będzie z nim przyjaźnił, ani nawet rozmawiał i ma zostawić jego rzeczy w spokoju, a jak nie, to znowu ma mu przyłożyć.

Ojciec przyszedł odebrać dziecko i jeszcze z pyskiem na kuzynkę i główną nauczycielkę przedszkolną, że mają z jego dziecka c**y nie robić (dosłownie użył tego słowa) i mu (więcej wulgaryzmów, ale sparafrazuje) takich głupot nie opowiadać, bo jak ktoś mu coś zabiera, to ma się obronić, a nie jakieś przytulanki "jak jakieś ****" (Gdzie **** było brzydkim określeniem osób homoseksualnych). Później groził, że się z nimi "policzy" jak będą tak się z jego synem obchodzić, bo on ma na mężczyznę wyrosnąć, a nie na c**ę.

I całe dobre podejście do dziecka, cała praca, wyjaśnianie itd. poszły się kochać, bo ojciec jest taki jest. Tylko dziecka szkoda, bo potem wyrośnie na jakiegoś kryminalistę i już nikt nie powie "to wina rodzica" tylko "jaki z niego zły człowiek", chyba, że jakoś sam się opamięta.

Kuzynkę bolało to, że mimo świetnego podejścia do dzieci, nie może nic zmienić. Poszła teraz na psychologię, chce zostać psychologiem specjalizującym się w dzieciach. Liczy na to, że jakiemuś uda jej się pomóc, bo ludzie po to właśnie tam chodzą. Po pomoc.

Przedszkole

Skomentuj (15) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 126 (144)

#84930

(PW) ·
| Do ulubionych
Historia jest bardzo stara, nie brałem w niej udziału, znam ją tylko ze słyszenia, a dokładniej dowiedziałem się o niej na spotkaniu rodzinnym. Historia dotyczy mojej dalszej rodziny, a dokładnie dalszej kuzynki i jej taty.

Zaczęło się na rozmowie o węglu, a zeszło na coś zupełnie innego. Kuzynka bawiła się na podwórku, chodziła jeszcze do przedszkola. Wujek był niedaleko, miał na nią oko, ale zajmował się też jakimiś rzeczami. Brama była otwarta, bo czekali na dostawcę węgla.

Wtedy nagle przez bramę wparował pies sąsiada i rzucił się na kota. Kuzynka, chcąc go bronić, wzięła zwierzaka na ręce, no i sama została lekko ugryziona przez psa, który chciał dosięgnąć kota. Właściciel się nie ruszył, to wujek musiał psa odciągnąć, zadzwonił na policję. Kuzynka nie była mocno pogryziona, prawie że draśnięcie, ale mimo wszystko psa trzeba było wziąć na obserwację, co jeszcze właściciel utrudniał, bo nie miał szczepień. Kot trafił do weterynarza, ale się wylizał.

Co jednak ciekawe, zdecydowano o uśpieniu psa. Wujek, jako wielki fan psów, nie był zadowolony z tego, że pies ma odpowiadać za kompletny brak odpowiedzialności właściciela, szczególnie, że pies na ludzi się normalnie nie rzucał, był cięty na koty. Dzieci się z nim często bawiły, wszyscy tego psa znali, kuzynkę tylko drasnął. Wujek nawet tego psa bronił, ale bezskutecznie. Właścicielowi niewiele się oberwało, psa uśpiono.

I tak niewinne zwierzę poniosło karę za nieodpowiedzialnego właściciela.

sąsiedzi

Skomentuj (8) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 151 (175)

#84863

(PW) ·
| Do ulubionych
Swego czasu musieliśmy wezwać do domu FACHOWCÓW. Robota nie nie wiadomo jaka, ale jednak niewielka ekipa była potrzebna.

Ostrzegam jedzących w razie czego, jeśli jesteście wrażliwi, radzę przeczytać później.

FACHOWCY przyjechali godzinę wcześniej, niż byliśmy umówieni, więc otworzyliśmy im drzwi w piżamach, ale dobra, nic się nie stało. Od progu poprosili o kawę. No ok... I tak planowaliśmy zrobić, zawsze częstujemy kawą, mielimy też naszykowane ciasto. Narzeczona poszła się przebrać, ja poszedłem za nią po coś do sypialni na chwilkę. Nagle drzwi się otwierają i wchodzi FACHOWIEC. Moja narzeczona w spodniach i samym staniku, a ten ani przepraszam, ani nic tylko "Kibla szukam". Wyprosiłem pana z sypialni, zwróciłem mu uwagę, że się puka chociażby... I chyba przez to znalazłem w łazience jego zemstę.

Wchodzę jakiś czas później do łazienki, a tam... gó**o. Wielka, niespłukana kupa zasypana chyba połową paczki chusteczek higienicznych... Obok toalety pół roki papieru toaletowego, na pralce stały jeszcze dwie... I narzeczona tylko do mnie "nie krzycz na nich, bo jeszcze robotę specjalnie zepsują". Ok. Zwróciłem uwagę, że w razie, gdyby ktoś chciał do toalety, ta jest tu i tu, a papier toaletowy jest obok, także z zapasem na pralce...

Dobra. Kilka godzin minęło, my się nie wtrącamy, oni robią, ale po jakimś czasie przychodzi do mnie drugi FACHOWIEC i pyta "Za ile obiad będzie? Bo my już kończymy." My z miną "ALE ŻE CO?!", gdyż:
1. Nie umawialiśmy się na żaden obiad.
2. Panowie robili KUCHNIĘ!
Po naszych wyjaśnieniach, że nie było mowy o obiedzie, a nawet nie byłoby jak zrobić obiadu, bo kuchnia rozgrzebana zdenerwowany pan stwierdził, że dobra, oni sobie sami pojadą na obiad, ale doliczą nam to w koszta...

Przynajmniej robotę wykonali dobrze, nie mogę się przyczepić...

uslugi

Skomentuj (13) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 128 (136)

#84731

(PW) ·
| Do ulubionych
Nie wiem, co to za cuda się dzieją i praktyki nowe w mięsnym.

Kupiłem pierś z kurczaka na obiad. Wracam z nią do domu, wygląda dobrze, pachnie dobrze. Od razu zabieram się za przygotowanie posiłku, jak zawsze myję kurczaka pod ciepłą wodą, a ten...
Po umyciu cały zsiniał i zaczął śmierdzieć.

Jak?!

mięsny

Skomentuj (41) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 100 (130)
zarchiwizowany
Ostatnio wiele słyszy się na temat karmienia psów i kotów surowym mięsem, że to niby takie zdrowe i naturalne. To przypomniało mi zdarzenie sprzed prawie 10-ciu lat.

Mieliśmy wtedy kota. Mama tłukąc kotlety zlitowała się nad nim i dała mu kawałek surowego mięsa. Kot dostał jakby jakiegoś ataku. Zaczął się trząść, nie za bardzo reagował. Zawieźliśmy go do weterynarza, ale już w gabinecie zaczął dochodzić do siebie. Prawdopodobnie dostał alergii na coś, czym mięso było spryskane (żeby się nie psuło) bądź szprycowane, słabo się na tym znam. Od tamtej pory mięso dla kota podgotowywaliśmy.
Weterynarzem nie jestem i nie znam się na tym, czy mięso surowe jest lepsze, czy nie... Ale mięso, które kupiliśmy to nie były jakieś najtańsze odżyny ze sklepu, tylko dla nas na obiad, także jeśli chodzi o znalezienie bezpiecznego mięsa na surowo dla kota, to już może być problem.

Spokojnie, kot żył jeszcze parę dobrych lat.

weterynarz

Skomentuj (19) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -1 (25)

#84458

(PW) ·
| Do ulubionych
Nienawidzę pseudo-znawców i pseudo-obrońców praw zwierząt.

Mam psa, duża rasa, ale już stare bydlę. W przeliczniku na ludzkie ma już prawie 90 lat. Jakiś czas temu (kilka miesięcy) zobaczyłem, że coś mu rośnie na brzuchu. Byłem z tym u weterynarza, bardzo dobrego swoją drogą, bardzo mu ufam, już raz mi tego psa uratował. Weterynarz jednak uznał, że nie może tego wyciąć, bo pies jest tak stary, że prędzej nie przeżyje operacji, a okazuje się, że zmiana jest niegroźna.

Stosuję się więc do zaleceń i dodatkowo obserwuję co z tego będzie, jeżdżę na kontrole itp.

Głupi ja napomknąłem o tym koleżance na imprezie. Rozmawialiśmy o psach i dodałem też, że więcej już nie wezmę tak dużego psa, bo to kłopotliwe. Całą rozmowę usłyszał jej znajomy, którego praktycznie nie znam. Okazało się, że to jakiś pseudo-obrońca praw zwierząt. Wtrącił się, że jeśli ten weterynarz nie chce tego wyciąć, to powinienem szukać innego tak długo, aż znajdę takiego, który to wytnie. Argumenty, że np. starszym ludziom też nie wykonuje się za bardzo operacji, ani w sumie żadne inne argumenty nie docierały. Gościu zdecydował, że jeżeli nie będę "walczył o psa", to mnie zgłosi do obrońców praw zwierząt, że zaniedbuję psa i odmawiam jego leczenia.

Szczerze wątpię, żeby mi psa zabrali, skoro jeżdżę z nim regularnie do weterynarza, nie chodzi głodny, ani nic z tych rzeczy... Tyle, że gość mi po prostu nie daje spokoju. Poza zablokowaniu go wszędzie, wykorzystuje wspólnych znajomych do przekazywania mi wiadomości i pytania o psa. Ludzie, ja zwariuję.

PS. Pies jak na razie ma się bardzo dobrze, mimo wieku nadal żywy, wesoły i regularnie badany przez weterynarza.

impreza

Skomentuj (21) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 183 (187)

#84178

(PW) ·
| Do ulubionych
Dziś tłusty czwartek. Idę rano do jednego z większych sklepów, widzę pana, który wykłada pączki, pewnie dostawca. Gołymi rękami, co jakiś czas zlizując lukier z palców i dalej tymi oblizanymi rękami wykłada pączki...
Jakoś mi się odechciało.

sklepy

Skomentuj (9) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 120 (128)