Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Ferian

Zamieszcza historie od: 10 listopada 2011 - 20:09
Ostatnio: 15 czerwca 2020 - 23:35
  • Historii na głównej: 32 z 43
  • Punktów za historie: 14630
  • Komentarzy: 239
  • Punktów za komentarze: 711
 
[historia]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
2 lutego 2020 o 15:10

@Armagedon: Znajoma raz nie tyle zgubiła, co straciła. Niszczyła stare sprawdziany i przez przypadek wrzuciła do niszczarki te nowe, na szczęście tylko od jednej klasy. W takim przypadku przeprosiła, dała nowy termin i pisali jeszcze raz. Nawet się cieszyli, nikt nie robił problemu, przecież każdemu się może zdarzyć.

[historia]
Ocena: 2 (Głosów: 2) | raportuj
4 grudnia 2019 o 17:55

@AnitaBlake: No chorują na pewno, bo mniejsze zróżnicowanie genów, a co za tym idzie odporność spada. No nie można, tylko rasowe można sprzedać, nierasowe można oddać za darmo.

[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 6) | raportuj
1 grudnia 2019 o 11:43

@digi51: Powiem tak... Złotej miski mieć nie będzie pedicure co tydzień też nie, do psiej restauracji chodzić z nim nie mam zamiaru (są takie?), ale na pewno u mnie byłoby 100 razy szczęśliwszy niż w schronisku... Mam już naszykowane nowe posłanie, miski używane, ale wymyte. Buda używana, ale wyprzątnięta, zabawki i używane i nowe, ciepły kąt pod stołem i koło kanapy. U nas psy to zawsze były i będą członkowie rodziny. Wspólne spacery, oglądanie TV, grillowanie (dobra, pies nie griluje, ale towarzyszy), drzemki na kanapie (razem z kotem), zabawy... No chyba takie normalne rzeczy? Nie wiem jak to w inny domach wygląda.

[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 4) | raportuj
1 grudnia 2019 o 10:03

@Iras: Jak mam znaleźć takie domy tymczasowe? Czy w schroniskach uzyskałbym informacje? W sumie tu trochę ułatwię wybór, bo nie przeszkadzałby mi pies z defektem, tj. bez łapki czy oka. Poprzedniego psa sprzedano mi naprawdę tanio (ale i bez papierów, więc kundel. Jak pisałem wcześniej, kupiłem go zanim weszło prawo o zakazie handlu) też dlatego, że musiał mieć operację na przepuklinę. Nigdy mu się jednak nie wróciła, operację zrobiliśmy, w kubraczku sobie połaził jakiś czas i wyszedł nam z tego naprawdę dobry, zdrowy i szczęśliwy pies.

[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 4) | raportuj
1 grudnia 2019 o 9:58

@Izura: Kupowania i owszem, wzięcia za darmo już nie. Mojego kupiłem zanim jeszcze weszło to prawo.

[historia]
Ocena: 9 (Głosów: 11) | raportuj
30 listopada 2019 o 16:19

@Iras: O, dobrze jest posłuchać tutaj rad osób bardziej doświadczonych w tej kwestii ode mnie. Ten styczeń to całkiem niezły pomysł. A tak z innej beczki, znajomi wzięli kiedyś psa ze schroniska i oddali po paru dniach. Zwykle osoby pracujące w schronisku znają mniej więcej psa i wiem, że stres itd... Ale przeglądając strony widziałem np. ostrzeżenia, że ten a ten pies wymaga doświadczonego właściciela, bywa agresywny itd. W schronisku znajomych zapewniono, że pies, którego wybrali jest uosobieniem łagodności i kocha dzieci. W domu wyszło co innego... Pierwsze kilka godzin był otępiały,a potem stał się straszliwie agresywny. Nie dało się podejść do niego nawet, poddali się po paru dniach.

[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 6) | raportuj
30 listopada 2019 o 15:21

@AnitaBlake: Z hodowlami za dobrych doświadczeń też nie mam... Poza tym rasowe bardziej chorują. Nie podoba mi się też męczenie niektórych psów i robienie rasy na siłę (np. buldogi, którym np. oczy wypadają... No ale są taaaakieee ładneee...) Wszystkie psy jakie miałem to były kundle. No, poza jednym, ale rodowodu nie miał, więc nadal kundel.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 30 listopada 2019 o 15:26

[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 4) | raportuj
30 listopada 2019 o 14:53

@pusia: Myśleliśmy nad szczeniakiem, w schroniskach też się zdarzają szczeniaki. Nie chcę jednak kupować, wolałbym kundla. Pytaliśmy też po znajomych, aktualnie nikt nie posiada. Ciąży dopiero początek, w sumie jeszcze się nawet za bardzo nie chwaliliśmy po znajomych, także spokojnie jeszcze sporo czasu przed nami. No i strasznie pusto w domu odkąd nie ma już z nami naszego pupila.

[historia]
Ocena: 11 (Głosów: 13) | raportuj
30 listopada 2019 o 14:50

@Iras: U nas miałby i duże podwórko do biegania (dom jednorodzinny) z dużą, ocieplaną budą (ale chyba byśmy kupili mniejszą). Kojec ogromny, częściowo zadaszony, tam właśnie jest buda. Dodatkowo w domu pod schodami jest miejsce na posłanie i miski. Wolimy domowego pupila z możliwością wychodzenia sobie na dwór. Dom jest ogrodzony. Nie wiem, czy to są idealne warunki, no ale złe chyba nie są...? Że tak to ujmę, poprzedni pies nie narzekał.

[historia]
Ocena: 17 (Głosów: 19) | raportuj
11 listopada 2019 o 11:37

@ZawszeRacja: Ja tam widzę w historii opis piekielnego zachowania. Równie dobrze mógł to być obywatel jakiegokolwiek kraju. Chamstwo występuje niezależnie od narodowości.

[historia]
Ocena: 0 (Głosów: 4) | raportuj
10 listopada 2019 o 15:07

@singri: Przyzwyczajaj się xD

[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 4) | raportuj
10 listopada 2019 o 14:23

Teraz ty mi coś przypomniałaś, choć nie potwierdzam w 100% autentyczności. Nauczyciele z różnych szkół często ze sobą rozmawiają, mieliśmy stały kontakt z okolicznymi przedszkolami, bo stamtąd szły do nas nieraz dzieci. W każdym razie, słyszałem, że w jednym z dalszych przedszkoli zrobiono tak, że te dzieci, których rodzice nie zapłacili za radę rodziców nie dostały nic na mikołajki. Zrobiła się taka afera, że ponoć nawet kuratorium w to wciągnęli, gdyż to oczywiście niesprawiedliwe i krzywdzące dla dzieci, że jedne dostały, a inne nie... Tylko czy to, że jedni płacili, a drudzy nie było sprawiedliwe? Ponoć nie płacili i biedni i bogatsi. Jak się skończyło niestety nie mam pojęcia.

[historia]
Ocena: 4 (Głosów: 6) | raportuj
3 listopada 2019 o 19:04

Pozwolę sobie zapytać jak stracił bagaż? Ktoś mu ukradł? Ja kiedyś zapomniałem walizki z pociągu i poszedłem z tym do kasy, gdzie mnie dalej pokierowano, zadzwoniono do tamtejszego konduktora i bagaż spokojnie odzyskałem.

[historia]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
31 października 2019 o 19:51

@PaniMasztalska: O, dobrze wiedzieć. Chociaż tu się czegoś dowiedziałem. I nikt mnie nie wyśmiał...

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 31 października 2019 o 19:51

[historia]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
31 października 2019 o 13:42

@Armagedon: Lekarz to obejrzał i powiedział, że uderzenie nie jest aż tak mocne, nie ma uszkodzenia zewnętrznego (w sensie rozcięcia czy coś), ani po obserwacji objawów neurologicznych, więc tomograf nie jest konieczny. Nie jestem lekarzem, nie znam się. No i niby jak jest utrata przytomności powyżej 5-ciu minut się robi tomograf, tak przynajmniej mi powiedziano, ale jak mówię, nie znam się.

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 31 października 2019 o 13:46

[historia]
Ocena: 1 (Głosów: 1) | raportuj
30 października 2019 o 9:20

@Ascara: No właśnie to jest zabawne, że jak jest lekarz, to wszystko jest w porządku, ale nauczyciel mężczyzna to na pewno pedofil. Oczywiście opisuję tu pojedyncze przypadki, jak pisałem, wielu rodziców mnie broniło. Jednak mimo wszystko jest jakaś powszechna opinia, że nauczycielem powinna być kobieta.

[historia]
Ocena: 2 (Głosów: 2) | raportuj
21 października 2019 o 8:03

@singri: Oj widać. Może kiedyś opiszę kilka sytuacji. Dzieci, nawet chore nie są głupie, wiele rzeczy widzą i rozumieją. Nie raz więcej, niż się rodzicom wydaje.

[historia]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
14 października 2019 o 21:56

@Ferian: Przeszukując internet natknąłem się na matkę skarżącą się na karę w postaci "krzesełka przemyśleń", na którym dziecko dzieci za karę tak długo w minutach, ile ma lat (np. 4-ro latek 4 minuty. Twierdzi, że przez tą karę dzieci boją się chodzić do przedszkola. Jakiś ekspert odpowiada, że matka ma słuszność i wyjaśnia w jaki sposób złożyć skargę na przedszkolankę, także ten...

Zmodyfikowano 1 raz Ostatnia modyfikacja: 14 października 2019 o 22:00

[historia]
Ocena: 0 (Głosów: 0) | raportuj
14 października 2019 o 21:39

@Armagedon: Wszystko zależy od tego co nazwiesz karą i czy da się do niej dziecko zmusić. Tak się składa, że jeśli rodzic dziecka nie wychowa, to się w przedszkolach takie rzeczy dzieją, a przedszkolanki modlą się, żeby to dziecko już poszło do szkoły. Są rozwiązania. Np. Można odsunąć dziecko od zabawy... Ale jeśli takie dziecko ma zabawę w poważaniu i rozwala zabawki, to nie możesz go zmusić, żeby przestał. Nie możesz go przytrzymać, nie możesz wyprowadzić z klasy... W sumie nagminnie odsuwać od zabawy tez nie możesz, bo rodzic przyjdzie na skargę, że się dziecku nie dajesz integrować... No to pozwól, że odwrócę kota ogonem. Znajdź mi proszę, jakie kary MOŻNA stosować w przedszkolu, bo w ustawach nie ma o tym ani słowa, przynajmniej ja nic nie znalazłem. Wiele zależy od interpretacji. Jeśli powiesz dziecku, że ma iść do kąta, a ono tego nie zrobi... To co zrobisz? Można upomnieć, porozmawiać, dać smutną buźkę z zachowania, pogadać z rodzicem... No i co poza tym? W sumie nic. A jak dzieciak + rodzic mają to w poważaniu, to nic Ci nie pozostaje. W przypadku gdy stanie się realna krzywda, to już ma się podstawy do reagowania. A co do odebrania sztućców... Może spróbować, ale jeśli rodzic zrobi w przedszkolu o to 3 wojnę światową to w sumie nie może... Zależy od jakiej strony się to ugryzie. Obecnie w oświacie rządzi rodzic, rodzic powie, że to dyskryminowanie, bo dziecka nie lubisz i potem ty jako ta przedszkolanka musisz się z tego tłumaczyć. I oczywiście standardowe teksty "On tego nie zrobił! Nie zrobiłeś tego, prawda Piotrusiu? On jest grzeczny, WY się na niego uwzięliście" Proponuję się zatrudnić jako pomoc przedszkolna, zobaczymy. Takie rzeczy ciężko wytłumaczyć komuś, kto nie miał z tym styczności. Dlaczego jest tak wiele ofert pracy dla nauczycieli przedszkola? Jak nie będziesz chciała uwierzyć, to nie uwierzysz i tyle. Ale ponawiam propozycję, pomóż znaleźć mi listę kar, jakie można stosować w przedszkolu.

[historia]
Ocena: 2 (Głosów: 4) | raportuj
14 października 2019 o 16:26

@Armagedon: Ale jakie niby konsekwencje mają być? Możecie mnie minusowac ile chcecie, ale W PRZEDSZKOLU NIE MA KAR. Ewentualnie jakieś upomnienie. Postawisz go do kąta? Jak nie chce stać to go nie zmusisz. Nie zmusisz też ojca, aby zmieniał przedszkole, bo nie masz takiego prawa. Ja wiem, że tak być nie powinno, nikt na to nic obecnie nie poradzi, szczególnie nauczycielki w przedszkolu, które mają związane ręce. Wezwą sobie ojca, pogadają, on je skrzyczy, ewentualnie dyrektorkę też i na tym się zakończy.

[historia]
Ocena: 3 (Głosów: 3) | raportuj
14 października 2019 o 7:24

@Armagedon: To, że nie umieściłem tego w historii nie znaczy, że dyrekcja nie rozmawiała na ten temat z rodzicami. Tak naprawdę wcale nie jest łatwo wyrzucić dziecko z przedszkola. Poza tym... Nie siedzę aż tak w temacie, ale chyba była nawet zmiana przepisów, według której dziecko ma obowiązek przedszkolny (1 rok), ale bym musiał poczytać, czy to weszło, czy nie.

[historia]
Ocena: -1 (Głosów: 3) | raportuj
13 października 2019 o 19:10

@PaniMasztalska: Haha! Może... Ale jeśli nie będzie chciał się poddać terapii, a ona będzie miała prywatny gabinet, to może go więcej zwyczajnie nie przyjąć i tyle, a nie użerać się do końca roku lub dłużej, nawet jeśli ten ma ją gdzieś ;)

[historia]
Ocena: 18 (Głosów: 18) | raportuj
14 września 2019 o 23:25

@glan: Starałem się celowo to uprościć. Tłumaczenie tego wszystkiego tutaj nie jest potrzebne do zobrazowania sytuacji, a już i tak historia wyszła mi bardzo długa.

[historia]
Ocena: 13 (Głosów: 15) | raportuj
14 września 2019 o 20:56

@digi51: Dlatego napisałem, że ja bym zasięgnął porady specjalisty, nie wszystkie dzieci chore są niebezpieczne, czy sobie nie radzą. Sam widziałem takie np. z upośledzeniem lekkim, które tak naprawdę niewiele odstawały, miały przyjaciół itd. Dzieci z Aspergerem też bywają czasami nie do odróżnienia, jak zdrowe dzieci, ale bardziej indywidualiści. Widziałem też jednak przypadki, w których dzieci np. agresywne, z napadami szału były wpychane na siłę do szkoły masowej, bo rodzice myśleli, że to będzie dla nich lepsze. Potem tylko narzekanie, że wszystkie inne dzieci są złe, bo go nie akceptują, a nauczyciele ich wzywają do szkoły, bo ciągle coś się stało...

Zmodyfikowano 2 razy Ostatnia modyfikacja: 14 września 2019 o 20:58

[historia]
Ocena: 2 (Głosów: 2) | raportuj
25 lipca 2019 o 21:49

@szafa: No to chyba właściciel powinien odpowiadać za to, żeby pies kotów nie zagryzał...

« poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna »