Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Garrett

Zamieszcza historie od: 23 kwietnia 2012 - 15:29
Ostatnio: 14 listopada 2018 - 20:17
O sobie:

Mechanik amator, uwielbiający zapach etyliny, pogromca bezdroży, poskramiacz knąbrnych terenówek, miłośnik kotów i psów, romantyczny i przystojny (193/110), a nie, to nie sympatia.pl :)

  • Historii na głównej: 80 z 100
  • Punktów za historie: 42121
  • Komentarzy: 530
  • Punktów za komentarze: 2595
 

#83499

(PW) ·
| Do ulubionych
Dzisiaj pokonywałem rondo czyli precyzyjniej skrzyżowanie o ruchu okrężnym. (W przepisach ani razu nie pada słowo rondo.)

Jest to klasyczne rondo, z bardzo wysoką wysepką na środku całkowicie zasłaniającą widok, są cztery ulice co 90 stopni, są znaki "ustąp pierwszeństwa" oraz "skrzyżowanie o ruchu okrężnym". Rondo powstało stosunkowo niedawno, więc dla niektórych może być nowością, ale poprzez klasyczny układ nie jest żadnym problemem dla kierowców.

Tzn nie było.

W związku z pracami na jednej z ulic tuż przy rondzie rozkopano trochę ulicę i zasłonięto wszystkie znaki. Wszystkie znaki ze wszystkich stron ronda. Ponieważ teraz nie ma znaku "skrzyżowanie o ruchu okrężnym" skrzyżowanie to pomimo swojej budowy i wyglądu jest zwykłym skrzyżowaniem równorzędnym.
Ale żeby nie było za słodko, na jezdni pozostały znaki poziome "ustąp pierwszeństwa" (takie trójkąty przy drodze gdzie mamy ustąpić nadjeżdżającym kierowcom). Czyli mamy pomieszanie z poplątaniem, większość kierowców, jak nie wszyscy jeżdżą na pamięć czyli tak jakby byli na rondzie. Ci co znają przepisy i niby mają pierwszeństwo dostosowują się reszty, żeby nie powodować zagrożenia i ryzykownych sytuacji.

Ale nie jest to tak piekielne,jak zachowanie panów policjantów, którzy stoją cały dzień w zatoczce dla autobusów za rondem i zatrzymują jeden samochód po drugim i proponują mandat za wymuszenie pierwszeństwa oraz punkty karne. Po długiej dyskusji (mnie też zatrzymali) i odmowie przyjęcia mandatu, w końcu stwierdzili, że jak jestem taki złośliwy to żebym już jechał. W momencie wyjeżdżania z zatoczki już zatrzymali następne auto.

Brawo, takich policjantów nam potrzeba. Normy wyrobią i się nie narobią.

Majdan/Ossów/Wolomin/Mostówka

Skomentuj (9) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 90 (108)

#83362

(PW) ·
| Do ulubionych
Kolega sprzedaje skuter. Niedziela rano, przyjechało dwóch panów na oglądanie.

Pan Kupujący i Pan Kierowca.
Pan Kupujący mocno narąbany. Nie po dwóch piwach, musiało być coś dużo więcej. Widać słychać i czuć. Kolega odmówił jazdy próbnej Kupującemu. Tamci się obrazili i wsiedli w samochód.
Sto metrów dalej przy zawracaniu na trzy wjechali tyłem/ bokiem do głębokiego rowu.

Wezwali lawetę. Laweciarz wezwał policję.

Obaj panowie mocno pijani. Żadnych dokumentów, żadnych pieniędzy, samochód kradziony, blachy zmienione.

pijani na drodze

Skomentuj (15) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 152 (182)
zarchiwizowany

#83246

(PW) ·
| było | Do ulubionych
Kolejny sukces Polskiego rządu !

Prowadząc pojazd nie musimy przy sobie wozić dokumentów, prawa jazdy i potwierdzenia opłaty OC. Niby fajnie bo w portfelu mniej dokumentów. Uzasadnienie jest taki, że policja w razie potrzeby sprawdzi wszystkie dane w CEPIK.

No i tu jest mały haczyk. W razie stłuczki dotychczas spisywało się oświadczenie, fotografowało polisę i prawo jazdy sprawcy i nie wzywało policji o ile nie było to konieczne.

Teraz poszkodowany nie ma jak sprawdzić danych sprawcy o ile ten nie ma dokumentów ( a nie musi) więc musimy wezwać policję do każdej najdrobniejszej obcierki, stłuczki. Jak to będzie wyglądać? Podejrzewam, że czas oczekiwania na policję mocno się wydłuży.
Poza tym policjanci mają niemiły zwyczaj (obowiązek?) przywalenia sprawcy mandatu za spowodowanie zagrożenia w ruchu lądowym (200-500) zł.
Dodatkowo jak samochód jest "niesprawny" (np potłuczona lampa lub co gorsze zniszczona nalepka na tablicy rejestracyjnej) jest zatrzymywany dowód rej (trzeba zrobić badanie techniczne co kosztuje ok 100 zł). No i taki samochód nie może poruszać się po drodze więc konieczna jest laweta.

Brawo! tego nam było potrzeba do szczęścia!


A o tymczasowym wyrejestrowaniu auta cisza, o zmianach w ubezpieczeniach OC cisza, tylko nie wiadomo dlaczego oc coraz droższe.

PS. Teoretycznie każdy może wystąpić do CEPIK o udostępnienie danych. Wystarczy mieć profil zaufany, wypełnić wniosek. Cała procedura tutaj http://www.cepik.gov.pl/dla-obywateli/wniosek-o-dostep-do-cepik

PL aby żyło się lepiej

Skomentuj (5) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: -5 (25)

#82994

(PW) ·
| Do ulubionych
Kolega jakiegoś powodu zdecydował się poszukać nowej pracy. Pracował w magazynie hurtowni, gdzie rozładowywał ciężarówki (tzw. TIRy). Co oczywiste zrobił kiedyś uprawnienia na wózki widłowe i szukał podobnej pracy bliżej domu.

Ogłoszenie w lokalnej prasie : poszukiwany magazynier z uprawnieniami na wózek widłowy. Ale koniecznie z uprawnieniami. Bez uprawnień w ogóle nie ma co aplikować. No i doświadczenie, bez doświadczenia też nie ma czego u nich szukać.

Rozmowa kwalifikacyjna (z prezesem), wszystko pięknie, stawka ok, praca ok, do tego 15 minut od domu.

Pierwszy dzień w pracy (okres próbny).
Praca od 8, 8 z minutami podjeżdża ciężarówka z naczepą, kierowca odsłania "firankę", a tam cała naczepa załadowana różnej wielkości płytami meblowymi, co najważniejsze nie na paletach tylko "luzem" poustawiane w pionie i spięte taśmami.

Po krótkiej rozmowie z prezesem okazało się, że ciężarówkę trzeba
rozładować ręcznie, bo firma "nie dorobiła" się wózka widłowego.
A wymagane uprawnienia?
To tak przyszłościowo, bo dopiero planują kupić wózek.

O 9 kolega zrezygnował z jakże atrakcyjnych warunków pracy i wyszedł z firmy mijając nowiutkiego lexusa rx prezesa.

Ot, priorytety w firmie.

Mała prywatna firma .

Skomentuj (5) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 225 (241)

#82701

(PW) ·
| Do ulubionych
Jest pewien gatunek ludzi, którzy uwielbiają komentować. Oraz plotkować, plotkować i plotkować, jakby zależała od tego przyszłość świata... Nieważne co, nieważne z kim, nieważne o czym, ważne (chyba) tylko, żeby gębą kłapać.
Przodują w tym starsze kobiety, ale i faceci nie są święci.

W okolicy miał miejsce wypadek. Z nieznanych przyczyn zderzyły się dwa samochody, w zasadzie czołowo. Natychmiast zginęły 2 osoby i 4 zostały mocno ranne. Wiek wszystkich 20-30 lat. Takie były fakty i wiem to z pierwszej ręki, bo kolega jechał za nimi i był na miejscu. Wezwał pogotowie, próbował kogoś wyciągać, reanimować, pomagać. Jednym z chłopaków i najprawdopodobniej kierowcą był znany mi człowiek.

Na drugi dzień wpada na mnie sąsiadka i od razu (w skrócie):
"taka tragedia, tylu młodych pozabijanych, jeżdżą jak warjaty, a to pogotowie podobno dopiero po godzinie przyjechało, dopiero śmigłowiec rannych pozabierał, tyle piniędzy się płaci na te służbę zdrowia, drogie te lekarze, a tacy młodzi i ich nie poratowali..."

Sąsiadka ma lat pewnie z 80, chyba nie jest zbyt wykształcona, więc wiele można jej wybaczyć. Sąsiadkę wysłuchałem, przytaknąłem i uciekłem, a na swoje usprawiedliwienie tylko mogę napisać, że wszystko to trwało z 5 sekund, a sąsiadka trajkotała jak katarynka.

A piekielność?

Na drugi dzień już wiedziała kto zginął. Był to lokalny złodziejaszek, taki co to rower ukradnie sąsiadowi, albo radio mu z samochodu wyciągnie, trawę sprzeda, posiedzi trochę, potem wyjdzie, znowu go posadzą, taki głupszy niż szybszy.

A sąsiadka?
- W tym wypadku to ten Piekielny z Piekielnej zginął! Dobrze tak sk$rwensenowi! Jak porządny człowiek zachoruje to miesiącami czeka na wizytę do lekarza! A do złodzieja to helikopterem lekarzy wieźli, kto to widział!

słuzba_zdrowia

Skomentuj (4) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 86 (116)
zarchiwizowany

#82746

(PW) ·
| było | Do ulubionych
"Telewizja Nova TV podliczyła, ile otrzymała fundacja o. Tadeusza Rydzyka od obecnego rządu. Od ośmiu ministrów redemptorysta dostał w sumie blisko 165 mln zł.

Na sumę blisko 165 mln zł złożyło się:

82.5 mln zł - Ministerstwo Środowiska
70 mln 100 tys. zł - Ministerstwo Kultury
1 mln zł - Ministerstwo Sprawiedliwości
2 mln zł - Ministerstwo Spraw Zagranicznych
703 tys. zł - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
282 tys. zł - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej -
224 tys. zł - Ministerstwo Zdrowia
120 tys. zł - Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej"

A co stać nas !! Łatwo rozdawać nie swoje pieniądze.

naczelny szaman RP

Skomentuj (13) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 56 (124)

#82118

(PW) ·
| Do ulubionych
Znajomy, specjalista IT, programista i ogólnie człowiek zorientowany w technice, pojechał na targi na tydzień do Chin.
Jak cywilizowany człowiek za jakieś zakupy zapłacił kartą kredytową. I nie spuszczał jej z oczu, nie miał na niej zapisanego PIN-u :)

Złoczyńcy ściągnęli z jego karty 3,5 PLN, więc bez tragedii. Karta zablokowana, zaraz przyszła druga. Nie wiem do końca jaki jest czas pomiędzy zgłoszeniem a zablokowaniem karty. Kolejna próba na 70 USD była z USA, następna ze Szwecji na 50 EURO. Transakcje odrzucono.

Warto ustawić sobie powiadomienie SMS-em o transakcjach, zmniejszyć limit przed wyjazdem, albo wziąć kartę przedpłaconą.

Uważajcie, złodziejstwo nie śpi i myśli o waszych pieniądzach.

uslugi

Skomentuj (7) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 96 (112)

#82064

(PW) ·
| Do ulubionych
O zaglądaniu do cudzego portfela i liczeniu cudzych pieniędzy (czego nie cierpię, nie toleruję i nie akceptuję).


Pracuję w małym warsztacie samochodowym, dwa stanowiska, lakiernia i miejsce na przygotowanie auta do lakierowania.

Obecnie mamy w warsztacie dwa samochody, które wymagają sporej ilości pracy. Jeśli przyjedzie jakiś klient, to prace są przerywane i robimy "szybką naprawę", a potem wracamy do złomków.

W poniedziałek wieczorem tuż przed zamknięciem wpada klient busem, naprawa (blacharsko-lakiernicza) wyceniona na 2000 netto i tydzień pracy.
Klient marudzi strasznie, że to długo, może by się udało coś tam szybciej, samochód potrzebny do pracy.

Szybkie obliczenia, jeżeli zostaniemy dużo dłużej w pracy i nie będzie niespodziewanych problemów z częściami, uwiniemy się w trzy dni, max cztery. Klientowi pasuje, w zasadzie się umówił.

Pada pytanie:
- To ile to będzie kosztowało?
Szef:
- Nic się nie zmieniło, 2000 netto.
- Ale jak to? Za trzy dni pracy 2000? To ile wy zarabiacie miesięcznie? Chyba was &#@*$!

Szef uprzejmie powiedział:
- To dziękuję, do widzenia, tam jest brama, na pewno ktoś to panu zrobi taniej i szybciej.
Facet pojechał.

Wtorek, gość przyjechał jakby nigdy nic.
- Panowie, robimy.
Szef:
- Niestety nie mam już wolnych stanowisk, nic się nie da zrobić, jak tylko się zwolni miejsce, zadzwonię.
- Ale jak to, przecież się umówiliśmy!

No raczej nie.

Zawsze, ale to zawsze z takimi klientami są później problemy. A to bankomat nieczynny, a to żona z portfela pieniądze wyjęła, a to zapłaci 1000, samochód zabierze i dopłaci później, a to, a tamto. Ale komuś zarobki podliczyć to pierwszy...

uslugi

Skomentuj (26) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 210 (220)

#81657

(PW) ·
| Do ulubionych
W poczekalni jest historia o zaświadczeniu od kominiarza, która się przeterminowała po roku, bo wiadomo, po wbudowaniu domu większość ludzi wyburza kominy. Albo przebudowuje. Albo nie wiadomo co, ale na wszelki wypadek po roku decyzja się przeterminowywuje.

Znajomy budował dom. Jakiś czas temu, możliwe, że przepisy się teraz zmieniły. Ale pewnie na gorsze sądząć po zapędach biurokratycznych ustawodawców. Projekt typowy, gotowy, ale z pewnymi modyfikacjami, głównie chodziło o energooszczędność (lepsze okna grubsza izolacja, solary, pompa ciepła).

Projekt typowy, ale został zmodyfikowany przez osobę z uprawnieniami, modyfikacje głównie polegały na wywaleniu wszystkich kominów, pionów wentylacyjnych i likwidacji kominka.

Zamiast tego była zaprojektowana wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperator/rekuperacja).

Przyszła pora odbioru domu. Niestety nie pamiętam szczegółów, ale na którymś etapie potrzebny był odbiór kominiarski.

Skoro nie ma kominów i wentylacji to chyba nie ma potrzeby odbioru?
Nie, musi być pismo od kominiarza.
Nie, nie wystarczy oświadczenie inwestora, że nie ma kominów.
Nie, nikogo nie interesuje, że ktoś przyklepał zmiany do projektu i urząd jest poinformowany, że nie ma kominów

Nie nic się nie da zrobić.

A kominiarz? Przyjechał, powiedział: fajnie, że nie muszę nic sprawdzać, wziął pieniądze i napisał, że nie ma kominów, więc "odbiór zakończył się pozytywnie".

A Wy też lubicie wyrzucać swoje pieniądze na widzimisię urzędasów?

dura lex sed

Skomentuj (17) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 159 (189)

#81552

(PW) ·
| Do ulubionych
Dziś obejrzałem lokal (z dość skąpego ogłoszenia na OLX). Właścicielka w rozmowie telefonicznej była dosyć tajemnicza, wszystkiego miałem się dowiedzieć na miejscu.

Ok, niedaleko, poszedłem.

W ogłoszeniu lokal użytkowy 56 m2 za 70.000 więc cena dosyć okazyjna, ale bez przesady.

Na miejscu: lokal 20 m2, piwnica 25 m2, reszta łazienka i korytarz.

Ktoś szuka ładnej piwnicy w cenie mieszkania? ;)

nieruchomości

Skomentuj (14) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 106 (122)