Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

Garrett

Zamieszcza historie od: 23 kwietnia 2012 - 15:29
Ostatnio: 17 sierpnia 2018 - 0:11
O sobie:

Mechanik amator, uwielbiający zapach etyliny, pogromca bezdroży, poskramiacz knąbrnych terenówek, miłośnik kotów i psów, romantyczny i przystojny (193/110), a nie, to nie sympatia.pl :)

  • Historii na głównej: 77 z 96
  • Punktów za historie: 41589
  • Komentarzy: 521
  • Punktów za komentarze: 2527
 

#82701

(PW) ·
| Do ulubionych
Jest pewien gatunek ludzi, którzy uwielbiają komentować. Oraz plotkować, plotkować i plotkować, jakby zależała od tego przyszłość świata... Nieważne co, nieważne z kim, nieważne o czym, ważne (chyba) tylko, żeby gębą kłapać.
Przodują w tym starsze kobiety, ale i faceci nie są święci.

W okolicy miał miejsce wypadek. Z nieznanych przyczyn zderzyły się dwa samochody, w zasadzie czołowo. Natychmiast zginęły 2 osoby i 4 zostały mocno ranne. Wiek wszystkich 20-30 lat. Takie były fakty i wiem to z pierwszej ręki, bo kolega jechał za nimi i był na miejscu. Wezwał pogotowie, próbował kogoś wyciągać, reanimować, pomagać. Jednym z chłopaków i najprawdopodobniej kierowcą był znany mi człowiek.

Na drugi dzień wpada na mnie sąsiadka i od razu (w skrócie):
"taka tragedia, tylu młodych pozabijanych, jeżdżą jak warjaty, a to pogotowie podobno dopiero po godzinie przyjechało, dopiero śmigłowiec rannych pozabierał, tyle piniędzy się płaci na te służbę zdrowia, drogie te lekarze, a tacy młodzi i ich nie poratowali..."

Sąsiadka ma lat pewnie z 80, chyba nie jest zbyt wykształcona, więc wiele można jej wybaczyć. Sąsiadkę wysłuchałem, przytaknąłem i uciekłem, a na swoje usprawiedliwienie tylko mogę napisać, że wszystko to trwało z 5 sekund, a sąsiadka trajkotała jak katarynka.

A piekielność?

Na drugi dzień już wiedziała kto zginął. Był to lokalny złodziejaszek, taki co to rower ukradnie sąsiadowi, albo radio mu z samochodu wyciągnie, trawę sprzeda, posiedzi trochę, potem wyjdzie, znowu go posadzą, taki głupszy niż szybszy.

A sąsiadka?
- W tym wypadku to ten Piekielny z Piekielnej zginął! Dobrze tak sk$rwensenowi! Jak porządny człowiek zachoruje to miesiącami czeka na wizytę do lekarza! A do złodzieja to helikopterem lekarzy wieźli, kto to widział!

słuzba_zdrowia

Skomentuj (4) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 85 (115)
zarchiwizowany

#82746

(PW) ·
| było | Do ulubionych
"Telewizja Nova TV podliczyła, ile otrzymała fundacja o. Tadeusza Rydzyka od obecnego rządu. Od ośmiu ministrów redemptorysta dostał w sumie blisko 165 mln zł.

Na sumę blisko 165 mln zł złożyło się:

82.5 mln zł - Ministerstwo Środowiska
70 mln 100 tys. zł - Ministerstwo Kultury
1 mln zł - Ministerstwo Sprawiedliwości
2 mln zł - Ministerstwo Spraw Zagranicznych
703 tys. zł - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego
282 tys. zł - Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej -
224 tys. zł - Ministerstwo Zdrowia
120 tys. zł - Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej"

A co stać nas !! Łatwo rozdawać nie swoje pieniądze.

naczelny szaman RP

Skomentuj (13) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 55 (119)

#82118

(PW) ·
| Do ulubionych
Znajomy, specjalista IT, programista i ogólnie człowiek zorientowany w technice, pojechał na targi na tydzień do Chin.
Jak cywilizowany człowiek za jakieś zakupy zapłacił kartą kredytową. I nie spuszczał jej z oczu, nie miał na niej zapisanego PIN-u :)

Złoczyńcy ściągnęli z jego karty 3,5 PLN, więc bez tragedii. Karta zablokowana, zaraz przyszła druga. Nie wiem do końca jaki jest czas pomiędzy zgłoszeniem a zablokowaniem karty. Kolejna próba na 70 USD była z USA, następna ze Szwecji na 50 EURO. Transakcje odrzucono.

Warto ustawić sobie powiadomienie SMS-em o transakcjach, zmniejszyć limit przed wyjazdem, albo wziąć kartę przedpłaconą.

Uważajcie, złodziejstwo nie śpi i myśli o waszych pieniądzach.

uslugi

Skomentuj (7) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 94 (110)

#82064

(PW) ·
| Do ulubionych
O zaglądaniu do cudzego portfela i liczeniu cudzych pieniędzy (czego nie cierpię, nie toleruję i nie akceptuję).


Pracuję w małym warsztacie samochodowym, dwa stanowiska, lakiernia i miejsce na przygotowanie auta do lakierowania.

Obecnie mamy w warsztacie dwa samochody, które wymagają sporej ilości pracy. Jeśli przyjedzie jakiś klient, to prace są przerywane i robimy "szybką naprawę", a potem wracamy do złomków.

W poniedziałek wieczorem tuż przed zamknięciem wpada klient busem, naprawa (blacharsko-lakiernicza) wyceniona na 2000 netto i tydzień pracy.
Klient marudzi strasznie, że to długo, może by się udało coś tam szybciej, samochód potrzebny do pracy.

Szybkie obliczenia, jeżeli zostaniemy dużo dłużej w pracy i nie będzie niespodziewanych problemów z częściami, uwiniemy się w trzy dni, max cztery. Klientowi pasuje, w zasadzie się umówił.

Pada pytanie:
- To ile to będzie kosztowało?
Szef:
- Nic się nie zmieniło, 2000 netto.
- Ale jak to? Za trzy dni pracy 2000? To ile wy zarabiacie miesięcznie? Chyba was &#@*$!

Szef uprzejmie powiedział:
- To dziękuję, do widzenia, tam jest brama, na pewno ktoś to panu zrobi taniej i szybciej.
Facet pojechał.

Wtorek, gość przyjechał jakby nigdy nic.
- Panowie, robimy.
Szef:
- Niestety nie mam już wolnych stanowisk, nic się nie da zrobić, jak tylko się zwolni miejsce, zadzwonię.
- Ale jak to, przecież się umówiliśmy!

No raczej nie.

Zawsze, ale to zawsze z takimi klientami są później problemy. A to bankomat nieczynny, a to żona z portfela pieniądze wyjęła, a to zapłaci 1000, samochód zabierze i dopłaci później, a to, a tamto. Ale komuś zarobki podliczyć to pierwszy...

uslugi

Skomentuj (26) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 205 (215)

#81657

(PW) ·
| Do ulubionych
W poczekalni jest historia o zaświadczeniu od kominiarza, która się przeterminowała po roku, bo wiadomo, po wbudowaniu domu większość ludzi wyburza kominy. Albo przebudowuje. Albo nie wiadomo co, ale na wszelki wypadek po roku decyzja się przeterminowywuje.

Znajomy budował dom. Jakiś czas temu, możliwe, że przepisy się teraz zmieniły. Ale pewnie na gorsze sądząć po zapędach biurokratycznych ustawodawców. Projekt typowy, gotowy, ale z pewnymi modyfikacjami, głównie chodziło o energooszczędność (lepsze okna grubsza izolacja, solary, pompa ciepła).

Projekt typowy, ale został zmodyfikowany przez osobę z uprawnieniami, modyfikacje głównie polegały na wywaleniu wszystkich kominów, pionów wentylacyjnych i likwidacji kominka.

Zamiast tego była zaprojektowana wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperator/rekuperacja).

Przyszła pora odbioru domu. Niestety nie pamiętam szczegółów, ale na którymś etapie potrzebny był odbiór kominiarski.

Skoro nie ma kominów i wentylacji to chyba nie ma potrzeby odbioru?
Nie, musi być pismo od kominiarza.
Nie, nie wystarczy oświadczenie inwestora, że nie ma kominów.
Nie, nikogo nie interesuje, że ktoś przyklepał zmiany do projektu i urząd jest poinformowany, że nie ma kominów

Nie nic się nie da zrobić.

A kominiarz? Przyjechał, powiedział: fajnie, że nie muszę nic sprawdzać, wziął pieniądze i napisał, że nie ma kominów, więc "odbiór zakończył się pozytywnie".

A Wy też lubicie wyrzucać swoje pieniądze na widzimisię urzędasów?

dura lex sed

Skomentuj (17) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 155 (185)

#81552

(PW) ·
| Do ulubionych
Dziś obejrzałem lokal (z dość skąpego ogłoszenia na OLX). Właścicielka w rozmowie telefonicznej była dosyć tajemnicza, wszystkiego miałem się dowiedzieć na miejscu.

Ok, niedaleko, poszedłem.

W ogłoszeniu lokal użytkowy 56 m2 za 70.000 więc cena dosyć okazyjna, ale bez przesady.

Na miejscu: lokal 20 m2, piwnica 25 m2, reszta łazienka i korytarz.

Ktoś szuka ładnej piwnicy w cenie mieszkania? ;)

nieruchomości

Skomentuj (14) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 104 (120)

#81110

(PW) ·
| Do ulubionych
Troszkę działam na pewnym forum samochodowym poświęconym jednej marce. Wrzuciłem tam pewien problem, otrzymałem kilka mniej lub bardziej porad. Super

Odezwał się tam również pan leniuszek. Bez przywitania (pierwszy post), dość lakonicznie napisał coś w tym stylu:
"Od jakiegoś czasu mam podobny problem, tylko w innym silniku, na każdej mapie w pewnym zakresie prędkości mam takie same objawy."

Czyli ma dołożony zewnętrzny "chip" (sterownik/komputer), dzięki któremu może zmieniać mapy wtrysku, odczytywać i kasować błędy, włączać i wyłączać pewne opcje i co najważniejsze w czasie jazdy podejrzeć i zapisywać na laptopie sporo parametrów pracy silnika. Dzięki analizie wykresów z laptopa często można wychwycić co jest nie tak.

Zaproponowałem panu aby podpiął laptopa, przejechał się i wrzucił zdjęcie logów (nie każdy musi umieć to zinterpretować) i coś się poradzi.

Pan napisał: Nie chce mi się kabelka wpinać.

Podsumujmy: pan kupił samochód za jakieś 40-60 tysięcy, dołożył chipa za 2,5, ma sprzęt potrzebny do diagnozy, jeździ z dziwnymi objawami od jakiegoś czasu... i nie chce mu się kabelka podpiąć, a ty mu zdalnie zdiagnozuj samochód.

forum

Skomentuj (11) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 84 (108)

#81004

(PW) ·
| Do ulubionych
Dzwoni do mnie kuzynka, wkurzona tak, że aż się jąka. Właśnie odebrała laptop z serwisu i ma pewien problem. Prosi, żebym podjechał i rzucił okiem, bo jak ona włączyła komputer, to myślała, że ją diabli wezmą, ale może się nie zna, może coś źle zrobiła...

Podjechałem, popatrzyłem i cóż, jej diagnoza była niestety w 100% słuszna.

Jakiś debil z serwisu fabrycznego Lenovo Polska skasował WSZYSTKO z twardego dysku i przeinstalował Windows. Skasował wszystko - zdjęcia z całego życia, z osiemnastki, ślubu, ciąży, zdjęcia dziecka, chrzcin, hobby, wszystko... Również prawie skończoną pracę licencjacką.

Jakim trzeba być zerem umysłowym, skończonym kretynem, żeby z komputera, który trafił do serwisu na SPRAWDZENIE, czy bateria jest całkowicie sprawna, wszystko skasować i przeinstalować system? Naprawdę Lenovo zatrudnia tak wykształconych inżynierów, którzy nic nie potrafią?


Ja wiedziałem, że w umowie gwarancyjnej jest zapis, że serwis nie odpowiada za dane na dysku. OK, ale jest to jedno zdanie wśród 20 punktów gwarancji i przeciętny zjadacz chleba może nie skojarzyć, że chodzi o to, że "dane" na dysku to jego zdjęcia czy ważne dokumenty.

Oczywiście, trzeba robić kopie danych.
Oczywiście, można wyjąć dysk twardy (ale akurat w tym modelu nie jest to łatwe.)
Oczywiście, można było nie korzystać z oficjalnego serwisu, ale laptop na gwarancji.
Oczywiście, Lenovo powinno zatrudniać ludzi, którzy coś tam umieją.

Ale kto do ... spodziewa się, że jakiś przygłup, mając sprawdzić baterię, sformatuje dysk?

No i na koniec pozytywy: zdjęcia udało mi się odzyskać w jakichś 80-90%, a dokumenty tekstowe w okolicach 100%. Praca licencjacka przeżyła. Piwo już się chłodzi.

Lenovo - nie polecam.

[edit]

Usterka nie została zdiagnozowana, komputer jak nie działał na baterii, tak nie działa. System wstaje, wszystko się uruchamia, ale tylko na zasilaczu. Na baterii wszystko trwa wieczność i do tego z przerwami. Naprawdę nie da się nie zauważyć, że coś jest nie tak, laptop wraca do serwisu w poniedziałek.

servis Lenowo czyli przechowalnia kretynów

Skomentuj (106) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 76 (176)

#80978

(PW) ·
| Do ulubionych
Podjechałem na myjkę samoobsługową, cztery stanowiska, jedno wolne. Wrzucam piątaka i myję samochód. Nagle pojawia się starsza pani.

Drze mordę tak, że w drugim powiecie słychać. W sensie, że drze się na mnie. Ponieważ nie poczuwałem się do tego. że byłem powodem wrzasku a na dodatek czas mi leci, panią mówiąc wprost olałem. Nie oblałem (a mogłem).

Pani zaczyna szarpać się ze mną, próbuje wyrwać mi pistolet do mycia auta. No sorry, możemy porozmawiać za dwa złote czasu.

Czas leci, baba się wydziera, rękami macha, szarpie mnie za rękaw, ludzie patrzą, cyrk.

Skończyłem mycie, pytam się pani uprzejmie, o co jej chodzi. Okazało się, że pani ma problem, bo woda z myjki leci jej na ogrodzenie i płot jej się rozpadnie i co ja sobie w ogóle myślę (słowa niecenzuralne pominąłem). Pokazuję jej palcem właściciela i mówię, że to do niego niech ma pretensje. Popatrzyła na niego, pomruczała coś pod nosem i... poszła do domu.

Właściciel mówi, że babcia chyba nie ma co robić, przylatuje na myjnię za każdym razem, jak samochód wjeżdża na ostatnie stanowisko i się drze. Nie dociera do niej, że betonowy pełny trzymetrowy płot jest postawiony przez właściciela myjni i nie dość, że nie jest jej problemem, to jeszcze nie rdzewieje od wody...

uslugi

Skomentuj (10) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 134 (146)

#80099

(PW) ·
| Do ulubionych
W związku z przebudową linii kolejowej przebiegającej przez moje miasteczko, firma Torpol na zlecenie PKP (chyba) wykonała tunel pod torowiskiem w miejscu dawnego przejazdu "ze szlabanami".

Cel: wyeliminowanie potencjalnego zagrożenia wypadkiem oraz zlikwidowanie korków, które się na tym przejeździe często tworzyły.
Założenie słuszne, wykonanie dość sprawne. Zlikwidowano niestety lokalne skrzyżowanie, a drogę "podłączono" do skrzyżowania z drogą wojewódzką o ogromnym natężeniu ruchu.

Efekt: Za miliony monet przeniesiono korki o 200 m, z przejazdu kolejowego na drogę wojewódzką.

Kiedyś korki były jak przejeżdżał pociąg, teraz są od 6 do 20. Brawo, naprawdę w tym kraju nie ma inżynierów z jakąś wyobraźnią, którzy nie tylko na papierze umieją projektować organizację ruchu, czy tak ciężko zobaczyć jak wszystko wygląda "na żywo"?

inwestycje

Skomentuj (6) Pobierz ten tekst w formie obrazka
Ocena: 104 (122)